Soru:
Kahve neden poşet çay gibi poşetlerde satılmıyor?
apaul
2015-01-28 06:13:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tek porsiyonluk kahve poşetlerinin poşet çayları gibi neden gerçekten hiç çıkmadığını merak ediyordum. Bulabildiğim tek açıklama, kahvenin çok uzun süre demlenmesinin kahvenin tadının kötü olmasına yol açmasıydı, ancak görünüşe göre çantayı çıkararak bundan kaçınılabilir.

Sonuç neden bir Fransız basınından çok farklı olsun? Türk kahvesi mi yoksa kovboy kahvesi mi?

Poşet teriminden dolayı oylama net değil mi? Bu terimi yemek pişirme anlamında kullanıyordum, genellikle poşet çay gibi baharatlarla doldurduğunuz peynir bezinden yapılmış küçük bir torba.
İyi soru! Bunu ben de merak ediyordum, ancak bir av numarasında bir Folger'ın kahve poşetiyle yaşadığım bir deneyim, şimdiye kadarki en kötü * kahve ile sonuçlandı.
@Nathan Çantayı içerken bardağa mı koydunuz yoksa bir süre demlendirip çıkardınız mı?
Her şeyi denedim ve süper zayıf kaldı. İki torba denedim, daha uzun süre demlendi, daha fazla kaynatıldı, sonunda bir Constant Comment çay poşeti ekledi. Yuck. Belki çantalar da çok eskiydi. Ve oops, avlanma * gezi * demek istemiştim.
> Tek servislik kahve poşetlerinin neden çay poşetlerinin sahip olduğu gibi neden hiç çıkmadığını merak ediyordum. Polonya'da bunun gibi bir şey satın alabilirsiniz, ancak kafeinsiz kahve veya senseo kahvedir.
Yanıtlarımdan birini burada görün: https://coffee.stackexchange.com/questions/3693/how-to-transport-coffee/3712#3712
On yanıtlar:
#1
+23
Eric Platon
2015-01-28 07:33:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nitekim kahve, bir tür poşet içinde "yaygın olarak" satılmaktadır.

Japonya'da "tek damla poşet kahve" denen bir şey vardır. Küçük bir iskele yerleştirmek için açabileceğiniz düz bir poşetten oluşur. İskele, kupa benzeri bardaklara uyum sağlar. Açılırken öğütülmüş kahve içeren bir filtre ortaya çıkarır. İyi bir fincan kahve elde etmek için filtreye sıcak su dökmeniz yeterlidir.

Herhangi bir üretici veya markayla bağlantı kurmayacağım, ancak Japonya'daki çoğu kahve satıcısı bu poşetleri sunuyor - oldukça kullanışlı ve fiyat için iyi bir fincan sunuyor. Bu çantalar Japonya'da biraz popüler görünüyor.

Yine de küresel olarak bulunabilirlik konusunda emin değilim. Bazı ülkeler bunları satmıyor (ör. Avrupa, belki de Fransız / İtalyan etkileri nedeniyle).

Hanging Ear Drip Coffee Filter Drip Type Portable Coffee Paper Filter

Bunlar aslında markaya bağlı olarak oldukça iyi. Seyahat ettiğimde, otelin sağladığı her şeyde kumar oynamaktan kaçınmak için genellikle yanımda götürürüm.
Bunları duymadım ama kulağa ilginç geliyor. Fırsat bulduğunuzda bir resim gönderebilir misiniz?
@Tim Post --- iyi şov, bazıları gerçekten iyi ve daha güvenli, evet.
@apaul34208 Evet, aslında bir CC resmi arıyordum. Henüz bulunamadı. Ben de bu noktada bir Wikipedia sayfası bulamadım. Yapacağım...
@EricPlaton Google'da aradım, harika görünüyorlar, bölgemde bir kaynak bulmak zorunda kalacağım.
Bunları Japonya'daki eczanelerde ve süpermarketlerde satın alabilirsiniz ve her biri 2-4 İngiliz peni civarında ucuz olmasına rağmen şaşırtıcı derecede iyi. İnternetten Hawaiin Kona ve Jamaican Blue dağ çeşitlerinin bulunduğu özel bir gurme paketi sipariş ettim. Japonlar kahve konusunda çok ciddiler ve ucuz fast food yerlerinin yanı sıra kahve genellikle çok kaliteli, çok özlediğim konserve kahveden bile aromayı mükemmel buluyorum.
Kahve poşetleri (çay poşeti gibi) ve iskele eşyaları Birleşik Krallık'ta çoğu büyük süpermarkette mevcuttur. Çayı sevmemiz ve çay poşetlerinin neredeyse evrensel kullanımı göz önüne alındığında garip bir durum olsa da, özellikle popüler değiller.
Eyaletlerde daha çok olsaydı keşke. İyi ki, ziyaret ettiğimde onları Japonya'dan her zaman yanımda getirebilirim. Belki Japonların patenti falan vardır.
Aman Tanrım, bu harika! bazı markalar bunu yakında Brezilya'ya getirmeli
Görünüşe göre [Starbucks bunları da yapıyor] (https://www.amazon.ca/Starbucks-origami-personal-coffee-house/dp/B00K70OM1Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1487201810&sr=8-1&keywords=drip+bag+ Kahve). Biraz pahalı olsa da; 2 $ / çanta.
Bu arada Kalita, Amazon'da bulunan [Kantan damlatıcı] (https://www.amazon.com/Kalita-Kantan-Single-cup-Single-use-Filters/dp/B00U0EOU52) adlı ilgili bir ürün yapar. 15 gr taze çekilmiş kahveyi (önceden çekilmiş kahvenin kendisiyle birlikte gelmek yerine) tutan portatif, mini bir dökümdür.
@Eric Platon Soruyu yanlış yorumluyor olabilirdim, ancak sıcak suda duran çay poşeti tarzı bir poşetten iyi bir fincan kahve yapmanın zorluklarına bir cevap arıyordum (ve bu nedenle popüler olarak mevcut değiller) kendi pazarı). Dökme / iskele formunda yaygın olarak bulunabildikleri için poşetin aynı şey olduğunu mu söylüyorsunuz? (Cevabınızın kabul edildiğinin farkındayım, ancak "sıcak suda ıslatılmış bir torba kahve telvesi neden işe yaramıyor?
@speedfranklin Gerçekten harika bir nokta. Cevaba "bir çeşit poşet" ile başlamamın bir nedeni buydu. Cevap iyileştirme gerektirebilir, ancak benim anladığım kadarıyla çay poşetlerinin rahatlığı, içeceğinizde tortu bırakarak elle tuttuğunuz ve emekliye ayırdığınız geleneksel yapraklara kıyasla. Kahve için eşdeğeri, burada sunulan Japonca versiyonu olacaktır. Gerçek bir "kahve çay poşeti" mantıklı gelmeyebilir, çünkü bu, çoğu zaman kahve hazırlama şeklimiz değildir. Yine de, kahve içeceğinin anlamını ıslatılmış kahveleri de içerecek şekilde genişletirsek, görüşünüz geçerli. Öneriler düzenlensin mi?
#2
+15
Suspended User
2015-01-28 06:46:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahve tarımsal / fırınlanmış bir ürün olduğu ve ekmek gibi bayatladığı için. Kavurma, paketleme ve poşetleri nakletme arasında kahvenin asla taze olmamasını ve asla tadı güzel olmamasını sağlarsınız. En fazla elde edebileceğiniz şey, kitlesel üretilen korkunç bir bardaktır, bu fena olabilir veya insanların küçük bir yüzdesi için hiç yoktan iyidir.

Listelediğiniz diğer demleme yöntemleri genellikle mağazalardan daha taze, özel kahveler satın alan kişiler tarafından kullanılıyor. Bu yöntemler biraz daha yoğundur ve Folger satın alanlara göre biraz daha seçici olan kişiler tarafından kullanılma eğilimindedir.

Folgers ürünü gibi toplu üretilen bir noktaya gelindiğinde.
MRE'deki gibi bir kutu veya folyo paket içinde "ekmek" satın alabilirsiniz ... ama bu, hazır kahveden bile daha kötü. Çoğu otel size temelde bir poşet olan ve tadı da berbat olan büyük filtre paketlerini verir. Ama aslında bir kez daha gevşek yapraklı çay için yapılmış bir çantada kaliteli telveler demlemeye çalıştım ve aynı zamanda korkunçtu. Emin değilim neden. Bu güzel bir soru.
#3
+8
Danubian Sailor
2015-01-28 13:18:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tanımladığınız demleme yöntemi Polonya, Beyaz Rusya, vb. 'Türk kahvesi' olarak bilinir, ancak gerçek 'Türk kahvesi'nden çok farklı bir şey olsa da, kahve çay gibi sıcak su ile üzerine dökülür. ve daha sonra kaynatılmaz.

Aslında, birçok insan ekspres çay yerine serpilmiş çay kullanır (ekspres çay veya poşet çay genellikle çok daha düşük kalitededir). Ancak pek çok kişi, fincanı yıkamadan önce elle çıkarılması gereken telvesi nedeniyle bu yöntemi sevmiyor.

Kahvenin telvesi çok küçük taneli olduğundan lavaboyu durduramazlar ve sanırım bu kahve poşetlerine çok fazla talep olmaması nedeni. Bir diğeri, çay dünyasında benzer hiçbir şeyin olmadığı kahve makinelerinin popülaritesi.

Görmemin son nedeni, kahve telvesi çok daha küçük olduğu için, telveyi içeride tutacak kahve poşetleri hazırlamak teknolojik olarak daha zor. Bu yüzden çok daha pahalı olurlar (ve duyduğuma göre) ve pek çok insan onlar için fazladan ödeme yapmak istemiyor.

#4
+3
Sharon E
2016-02-03 09:24:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Az önce içmeyi umursamadığım bir çaydan poşet çay kullanarak kahve yaptım. Tüm çayın bittiğinden emin oldum, istediğim kahveden bir çay kaşığından biraz fazlasını koydum (şu anda kahve makinem yok, iyi olanımı bile kırmaya devam ediyorlar) ve sonra tekrar mühürledim, zımbaladım tepesi tıpkı çay poşeti gibi ve biraz süt ve şeker ekledi ve tadı güzeldi. Daha sert bir kahve istiyorsanız 3 çay kaşığı veya büyük bir yemek kaşığı ekleyebilirsiniz! Ama şimdi görüyorum ki, muhtemelen onlar da satmayacaklar. Nasıl paketlenirse paketlenin kahvenin taze tadının püf noktası, onu dondurucunuzda saklamaktır. Ben de öyle yapıyorum.

Coffee SE'ye hoş geldiniz! Bu kendin yap yaklaşımını çok seviyorum (dondurucu hilesi genellikle tazelik meraklıları tarafından cesaretini kırsa da).
Kahvemi dondurucuda tutardım, gerçekten kahveye girmeye başladığımda, onları hava geçirmez bir kapta oda sıcaklığında tutmak biraz daha lezzetli olma eğilimindedir
#5
+3
Mark Farrell
2016-09-17 20:14:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kutsal, insanları içiyor! Yıllardır ortalıkta dolaşıyor.AMWAY sattı ve büyük bir hit oldu. Üstün Marka

Bugün, Folgers ve diğer markalar folyo kahveyi poşetlerde mühürledi.

Folgers Classic Medium Roast Coffee Singles Çanta Sunar. Güvence de.

ve bu merak uyandırıcı ...

Caffe Borsa Single El Damla Kahve Servisi, Premium Sumatra

Londra'daki bir otelde son bağlantınıza çok benzer bir şey bulduk. Kuşkusuz, kahve tadı açısından neredeyse içilmezdi, ama yapmak eğlenceliydi ;-)
#6
+2
Ivan Kapitonov
2015-04-05 14:30:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir poşete alternatif olarak, yine de işlevsel olarak eqiuvalent, yani anlık (ama gerçek) kahvenin bireysel porsiyonu vardır. Starbucks mikro öğütülmüş kahveyi tek tek küçük poşetlerde satar, bu normal, iyi bir kahvedir, ancak o kadar ince öğütülür ki fincanda "çözülür".

Ancak, yalnızca "seçilmiş" ülkelerde var - Örneğin, ABD ve Polonya'da gördüğümü hatırlıyorum, ancak diğer bazı Avrupa ülkelerinde görmüyorum.

#7
+1
Keith Johnson
2016-04-25 17:09:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Herkese bakın, bir fincan kahve yapmak için bir çay poşeti içinde ihtiyaç duyulan kahve miktarı çok az. İnce gövdeli olacak. Lezzet meselesine rağmen, sadece suyun ne kadar sıcak olduğu ve kahvenin ne kadar demlenmesi gerektiği bilimidir. Bir Fransız presinin aksine, bir çay filtre poşetinin kahveyi kapatması için gereken genel özellikler, ısıya duyarlı bir sızdırmazlık maddesi gerektirir. Kullanılan dolgu macunu, filtre kağıdının gözeneklerini tıkar ve uygun fiyatlı hale getirirken tadı düzgün hale getirmek için filtrede asla yeterli kahve alamazsınız. K Bardaklar, damla kahve gibi demlenecek ve tek çay poşeti kahvenin yerini alacak temizliğe ve rahatlığa sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Tadı çok daha iyi ve maliyeti aynı.

Coffee SE'ye hoş geldiniz, lütfen [tur] 'a (http://coffee.stackexchange.com/tour) katılmaktan çekinmeyin.
#8
+1
Rita Kyamuhangire
2017-02-13 12:09:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahve poşetlerinde olduğu gibi kahve kullanmayı da denedim ama demliği çok zayıf. Az önce çayı çıkardım ve 5 gr hafif servis kahve koydum. Filtre kağıdının çok gözenekli olması gerektiğini düşünüyorum, böylece bazı ince katıların demlemeye girmesine izin verebilir. Hala bir çözüm bulana kadar çabalıyorum çünkü ülkemde kahve tüketimini artırmanın tek yolu bu.

#9
  0
galeforcewind
2017-05-26 20:09:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir yolculukta kahve demlemek için genellikle gevşek yaprak çayı demlemek amacıyla boş çay poşetleri satın alırım. Doldurduktan sonra çantanın ağzından askıya almak için bir çubuk ya da sommat'ı çantanın üstünden itiyorum, üzerine sıcak su döküyorum, biraz demlendirip çantayı çıkarıyorum. Lezzet güzel ve sağlam.

İşte bir marka, T-sac, ancak orada çok şey var.

#10
  0
Michael
2017-08-18 23:53:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Javazen's Brew Bags'e hiç baktınız mı? Bu demleme poşetleri tam anlamıyla bir çay poşeti içindeki kahvedir. Çay ile karıştırılmış birinci sınıf organik kahve satıyorlar. Çay asitliği azaltır ve daha pürüzsüz bir fincan kahve demlenmesine yardımcı olur. 3 yıldan fazla bir süredir Javazen ​​içiyorum ve sadece bu yıla kadar kahve poşetini piyasaya sürmediler - çay poşetinden önce, karışımlarını sadece gevşek zeminlerde sattılar.

Düzenle :

Biraz daha okuduktan sonra, Javazen ​​ yeni bir çay poşeti "teknolojisi" oluşturarak kaliteli bir kahve çay poşeti üretmeyi başardı. kahvenizin bir fransız presine daha benzer şekilde demlenmesini sağlar.

Kendi ürününüzü / blogunuzu tanıtmak istiyorsanız, ** yanıtta ** bağlantınızı belirtmeniz gerektiğini unutmayın, aksi takdirde yanıtınız spam olarak işaretlenebilir. Siteye bağlı değilseniz bunu önlemek için söylemenizi tavsiye ederim. Lütfen [Nasıl spam yapmazsınız] (https://coffee.stackexchange.com/help/promotion) bölümünü okuyun
Ben ikinci @CalvT 븃 - Bu cevap bir reklam gibi okunur.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...