Soru:
Çok kahve içerken kalsiyum kaybı nasıl önlenir?
Danubian Sailor
2015-01-28 04:11:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Son zamanlarda işte çok kahve içiyorum. Kemiklerden kalsiyum kaybı gibi sağlık sorunları konusunda endişeliyim.

Kalsiyum kaybını nasıl önleyebilirim? Sütlü kahve içmek benim için seçenek değil - Ben laktoza tahammülsüzüm.

Sağlıkla ilgili soruların site için bir meta oluşturarak konu üzerine olması gerektiğinden emin değilim. onun için. http://meta.coffee.stackexchange.com/questions/12/should-health-related-questions-be-off-topic
Bu endişeye yönelik kaynaklarınız var mı? Gazlı içeceklerin çoğunda bulunan fosforik asit nedeniyle kalsiyum kaybı kaynağı olabileceğini biliyorum, ancak kahve hakkında aynı şeyi duymadım.
@ChrisinAK pekala, bunu çeşitli kaynaklardan duydum / okudum, ancak şu anda hiç bağlantım yok, elbette İngilizce hiçbiri yok
Bir cevap:
#1
+6
speedfranklin
2015-01-29 22:45:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Görünüşe göre, önerilen günlük kalsiyum alımınızı alırsanız, kafeinli içecekler içmek kalsiyum seviyenizi etkilemeyecektir. Konuyla ilgili literatürün bu incelemesine göre:

Kafeinin yutan bireylerde kemik durumu veya kalsiyum ekonomisi üzerinde herhangi bir zararlı etkisi olduğuna dair bir kanıt yoktur. Şu anda önerilen günlük kalsiyum miktarı.

Bununla birlikte, yüksek kafeien alımı ile düşük kalsiyum alımı arasında bir bağlantı var gibi görünüyor, bu da kafeinli içecek içen bireyler arasında önemli bir örtüşme olduğu anlamına geliyor. ve diyetlerinden yeterince kalsiyum alamazlar, ancak nedensel bir ilişki olduğunu ima etmek şüphelidir. Neyse ki,

... kafeinin kalsiyum emilimi üzerindeki olumsuz etkisi 1-2 yemek kaşığı sütle tamamen telafi edilebilecek kadar küçüktür.

Çoğu süt alternatifi (soya veya badem sütü gibi) kalsiyum ve diğer besinler ile güçlendirilmiştir ve bunları süt yerine içmek hile yapmalıdır, sadece mevcut birçok süt alternatifinin yüksek şeker içeriğine dikkat edin.

Ayrıca, günlük kahve dozunuz için endişelenmem, her gün 1,4 milyar fincan kahve [ 2] dökülüyor ve günlük kafein alımıyla ilişkili ciddi sağlık riskleri olsaydı, biz Onlardan haberim olur!Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...