Soru:
Bardağımda ne kadar kafein olduğunu nasıl anlayabilirim?
Nathan
2015-01-28 05:53:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yaptığım kahvedeki kafein miktarını yaklaşık olarak tahmin etmenin iyi bir yolunu bulamadım. Googling, porsiyon boyutlarını ve demleme yöntemlerini karıştıran bu Mayo Clinic makalesi gibi bilgiler veriyor ve 8 oz kahvenin çok büyük bir aralık olan "95-200 mg" kafein içerdiğini bildiriyor. Günde üç fincan kahve içersem, bu 300 veya 600 mg kafein mi olur?

Hazırlanmış kahvede, farklı ekstraksiyon yöntemlerinde, çekirdeklerde, kavurmalarda, porsiyon boyutlarında, farklı su veya süt miktarı.

Hazırlanmış kahvede kafeini hesaplamak için genel bir yöntem var mı? "Çoğu demleme yöntemi her kaynaktan X mg kafein çıkarır. Y gram öğütülmüş kahve "?

Veya daha spesifik olarak, 10 oz fransız presimden, orta boy ile yapılmış 8 oz porsiyonda ne kadar kafein olduğunu doğru bir şekilde tahmin etmek için hangi yöntemi kullanırım? kurs değil-) öğütülmüş orta kavrulmuş arabica çekirdekleri, boşaltmadan 4 dakika önce demlendi mi?

FWIW, Cooking SE sitesinde de kafein seviyelerini kendiniz ölçmenin bilimsel yollarını tartışan benzer bir başlık vardı: http://cooking.stackexchange.com/questions/1927/how-can-you-measure-the-caffeine-content-of-a - evde sıvı
@JustinC bu harika! Aslında ölçmekten daha kolay bir şey arıyorum. Örneğin, [günde 300 mg'dan fazla hamile kadınlar için tehlikelidir] (http://www.mayoclinic.org/drugs-supplements/caffeine-oral-route-parenteral-route/before-using/drg-20069348). 8 oz demlenmiş kahve 95-200 mg arasında değişiyorsa, hamile bir kadın bunun altında ne kadar ev yapımı kahve olacağını nasıl tahmin etmelidir?
Birincisi, Mayo Clinic, programlama w3 okulları gibidir, ona güvenmenin bir anlamı yok. İkincisi, bu soru oldukça güzel. Doğru ve zor olması gerektiği gibi.
Rockstar içmemin nedenlerinden biri budur. Toplam Kafein, kutunun arkasında listelenmiştir.
Yedi yanıtlar:
#1
+36
Nathan
2015-02-04 05:08:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Herkesin yanıtını okudum ve beni tatmin eden ve başkalarına da yardımcı olabilecek bir tahmin yöntemi bulmak için kendi araştırmalarımdan bazılarını yaptım. Bence yaklaşık ±% 20 doğru olmalıdır.

Herhangi bir demleme yöntemiyle Amerikan tarzı kahvenin "iyi sertlikte" herhangi bir miktarı için, kuru kahveyi gram cinsinden tartın ve 0,008 veya 80 mg kafein ile çarpın Her 10 gr kuru kahve için.

Zayıf bir şekilde ekstrakte edilmiş kahve, ağırlığının% 0.6'sını kafein içinde verebilir ve çok güçlü ekstrakte edilmiş kahve% 1'e yaklaşabilir.

Bu rakamlar tipik% 100 Arabica veya çoğunlukla Arabica karışımları içindir. % 100 Robusta çekirdekleri (nadiren) kafeinin yaklaşık iki katı olabilir.

Aşağıdaki açıklama:

Maksimum kafein içeriği

Benimki gibi tipik birinci sınıf kavrulmuş Arabica kahve çekirdekleri içerir spektrofotometre ile ölçüldüğünde kütlece% 1'e yakın kafein (p 311) olsa da Robusta (daha az yaygın ve genellikle daha ucuz kahvelerde Arabica ile karıştırılır) kabaca bunun iki katı değerine sahip.

Hamile kadınlar için 300 mg kılavuzunun altında kalmak gibi bir sağlık sorununuz varsa, bunu üst sınır olarak kullanmalısınız: her 10 gr Arabica kahvesi yaklaşık 100 mg kafein.

Öğütmeden önce çekirdekleri ölçmek için 2 yemek kaşığı kepçe kullanıyorum. Bir kepçe fasulye yaklaşık 12 gram ağırlığındadır (evet, kepçenin darasını yaptım, ancak sadece bir kez tarttım ve ağırlık ve hacim olarak değişiklik gösterecek açık veya koyu kavrulmuş kavurmaları karşılaştırmıyorum).

2Tbsp scoop of beans weighing 12g

Yani o kepçe fasulyeyi yersem veya ince bir şekilde öğütürsem ve herhangi bir miktarda suyla içersem, 120 mg (12 gramın% 1'i) ) kafein mevcut. Bu, bu tahmin egzersizi için bir üst limit olmalıdır. Bu kepçe çekirdekle hazırlayabileceğim en güçlü veya en büyük / en zayıf kahve, 120 mg'dan fazla kafein içermeyecek .

Bardağım ne kadar güçlü?

Tipik Amerikan tarzı bira hazırlama yöntemleri ve su oranları % 1 (zayıf) -% 1,65 (çok güçlü) çözünmüş kahve katıları,% 1,25 optimal kabul edilir, ancak "tipik bir espresso ortalama olarak% 1,8-2,2" katı içerir

Yani 1 fl oz demlenmiş kahve veya espresso suyla hemen hemen aynı ağırlıktadır (29,57 g) ve% 1-2 katı kahve içerir (yani optimum demlenmiş kahve ve 600 mg için yaklaşık 300-600 mg veya 380 mg katı) espresso için katılar). Kahve katıları saf kafein olsaydı bu üst sınır olurdu, ama olamazlar.

Öte yandan, kafein muhtemelen fasulyenin diğer kısımlarından daha fazla çözünür, dolayısıyla çekirdek kütlesinin sadece% 1'i olmasına rağmen muhtemelen çözünmüş katıların% 1'inden fazlasıdır. Zor kısmı bu. Coffeechemistry.com demlenmiş kahvenin ons başına 8-15 mg kafein ve ons başına espresso 30-50 mg kafein ile sonuçlandığını söylüyor. Bu oldukça geniş bir aralık. Bu, kafeinin bir ons "optimal" demlenmiş kahvede katıların% 2.5-4.0'ı (380 mg) veya bir ons espressoda katıların (600 mg)% 5.0-8.3'ü olduğu anlamına gelir.

Yani : Genellikle maksimum 120 mg (veya kahve kütlesinin% 1'i) kafein içeren 12 gram fasulyemle 10 onsluk güzel bir fincan kahve yaparım. Öyleyse bu maksimum 12 mg kafein her ons kahve için% 1.65 veya 500 mg katıya karşılık gelir (29.57 gr'ın% 1.65'i = 500 mg). Bu durumda 12 mg kafein katıların% 2.4'üdür. Eğer onu "çok zayıf" demlersem ve% 1 katı (veya oz başına 300 mg) ile sonuçlanırsa, orantılı olarak maksimum kafeinin% 60'ından fazlasını, 7.2 mg (yine katıların% 2.4'ü) alacağımı tahmin ederim. 10 oz bardak için 72 mg veya oz başına. Böylece bardağımdaki demleme gücüne bağlı olarak aralığı 72-120 mg kafeine düşürüyor.

İyi bir bardağın ortada bir yerde biteceğini tahmin ediyorum, bu yüzden tipik fincanımın 12 gram kuru kahvesinden yaklaşık 100 mg kafein içerdiğini veya yaklaşık% 80'ini içerdiğini tahmin edeceğim çekirdeklerde bulunan maksimum kafein. Bundan yola çıkarak, Amerikan tarzı demlenmiş kahvenin "optimal" gücü için makul bir genel kural, kullanılan çekirdeklerin kütlesinin yaklaşık% 0,8'i (veya 0,008) veya her 10 g kuru kahve için 80 mg kafeindir.

Bonus sonuç / akıl sağlığı kontrolü

Aynı yöntemi kullanarak, 7 gram yer kahvesi ile yapılan bir kadeh espresso, 70 mg kafein ( % 10 Robusta bazen Espresso karışımları için tipikse 77 mg), ancak porsiyon boyutu ve gücü demlenmiş kahveden daha standarttır, bu nedenle USDA ve diğerleri tarafından bildirilen 64 mg / shot ayrıca çekirdeklerde bulunan kafeinin% 80-90'ını oluşturur.

Gelecekteki okuyucular için bu hesaplama için önerilen bir ayarlama - atıfta bulunulan kağıt kavrulmuş değil yeşil kahve çekirdekleri için kütlece% 1 kafein buldu, bu nedenle bu hesaplama kavurma sırasında kaybedilen su ağırlığını hesaba katmalıdır. [% 20 kilo kaybı] varsayarsak (https://coffee.stackexchange.com/a/3353/7837), ancak aksi takdirde varsayımlarınızı aynı tutarsak, 10 gr kuru kahve başına 10 mg kafein alırız ve bu da bir daha kolay pratik kural.
Bu 12 gr Arabica fasulyesini yerseniz, 120 mg değil, yaklaşık 552 mg kafein içeren yaklaşık 92 fasulye içerir. Öğütülmüş fasulyelerin suyla kimyasal reaksiyonunun tipik olarak kafeinin yaklaşık% 27'sinden fazlasını çıkaramayacağının aşikar olduğunu düşünüyorum. Kaynak: https://www.caffeineinformer.com/caffeine-content/coffee-beans
#2
+18
fredley
2015-02-03 23:21:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tahmin her şey yolunda ve iyidir, ancak bardağınızda gerçekten ne kadar kafein olduğunu tam olarak bilmek istiyorsanız, onu ölçmeniz gerekecek!

Temel Mod

Kahveye daldırabileceğiniz kafein test şeritleri alabilirsiniz ve bunlar size demlemede ne kadar kafein olduğu konusunda fikir verir.

D + Caff, bulduğum bir marka ama başkaları da olabilir. Şuna benziyorlar:

enter image description here

Şeritlerin üzerinde D ve C olarak işaretlenmiş birkaç çizgi var. Kafeinsiz içecekler yalnızca D hattına yükselecek, kafeinli içecekler bunun üzerine çıkın.

Bu şeyi kendiniz kalibre etmek için biraz bilimden vazgeçmeniz gerekeceği gibi bir sorununuz var - kutudan çıktığı gibi bir içecekteki kafein miktarını gerçekte ölçmez , ancak bilinen miktarlarda kafein içeren bazı içeceklerde denerseniz, bir ölçüm sistemi geliştirebilmelisiniz.


Gelişmiş Mod

 1. Kendinizi alın bir Kütle Spektrometresi.
 2. ??????
 3. PROFIT
+1 bu komik ve ???? bağlantı beni bazı ilginç şeylere yönlendirdi.
[Külot cüceleri?] (Http://en.wikipedia.org/wiki/Gnomes_%28South_Park%29#mediaviewer/File:Gnomes_plan.png)
Protip: (GC) MS ile laboratuarda çalışan biri olun (arkadaş / gelin). Pahalı bir ekipman ve onu nasıl kullanacağını bilen birine sahip olmak büyük bir artı. Açıkça, GC bazı aroma analizleri yapmak için bir [ek bonus] (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17386813).
#3
+13
Anthony Pham
2015-01-28 07:12:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunu nasıl yaptığından emin değilim ama işte belirli fincan kahvelerde bulunan kafein miktarıyla ilgili web sitesi (türleri değişecektir): Kahvede Kafein
Olacak diğer içeceklerin de kafein alımı olabilir.

İşte burada, tür başına kahve miktarını (markalar değil) açıklayan başka bir web sitesi var. Uluslararası Kahve Organizasyonu ICO tarafından yapıldı: http://www.ico.org/caffeine.asp

Bu ilginç bir karşılaştırma ama Fransız Basınımı anlamama yardımcı olmayacak. Farklı restoranların sıvı ons başına kafein bakımından oldukça çeşitli içecekler sunduğunu gösteriyor. Tim Hortons 10 mg / oz ve Starbucks bunu iki katına çıkarıyor.
Şimdi nasıl ?
Neden olumsuz oy? İkinci web sitemin cevabımı daha net hale getirdiğini düşündüm.
Bu kaynakların her ikisi de çok çeşitli kafein sayıları veriyor ve evde demlenmiş kahvemle karşılaştırmak zor ... ama hızlı cevap verdiğiniz için teşekkürler!
Rica ederim! Her zaman olabildiğince açık ve hızlı cevap vermeye çalışıyorum!
@PhytonMaster, bağlantı koptu. Hızlı bir İnternet araması denedim ancak alternatif bir konum bulamadım. Belki nerede olduğunu biliyorsundur.
#4
+12
qedk
2015-01-31 21:06:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink
 1. Ne tür bir kahve ile çalıştığınızı belirleyin. Farklı kahve türlerinde farklı miktarlarda kafein bulunur. USDA onaylı değerler:

  • Normal - 40 mg
  • Kafeinsiz - 1 mg
  • Espresso - 212 mg
  • Kafeinsiz espresso - 1 mg
  • Anında - 3,142 mg
  • Anında hindiba - 21 mg
  • Anında fransız - 246 mg
  • Anında mocha - 360 mg

Verilerini bu ABD Tarım Bakanlığı bağlantısından alan Google 'dan alınmıştır - Temel Rapor: 14221, İçecekler, OCEAN SPREY, Diyet Kızılcık Suyu. Etrafı düzeltin ve diğer türleri bulacaksınız.

Değerler 100 gram içindir. Bu en iyisidir çünkü g doğrudan bir SI biriminden türetilebilir.

 1. Hamur miktarını ölçün. Telveniz zaten ıslaksa, kahve posası var. Elinizde ne kadar olduğunu bir terazide tartarak bulun; posayı filtrede tutmanız, böylece yayılmaması ve dağınıklık yaratmaması yardımcı olacaktır.

 2. Posayı kuru ölçüme dönüştürün. Bunu, eklediğiniz su miktarını çıkararak yapın. Bu miktarı, başlangıçta kahve makinesine tam olarak ne kadar kahve koyduğunuzu, eksi üretilen kahve miktarını hesaplayarak bulabilirsiniz. Bu miktar çok küçük olacak, ancak nihai hamurun kütlesini etkileyecektir. Eşdeğer miktarda su ölçün (genellikle ağırlıktan ziyade hacimle ölçülür) ve tartınızda tartın, kabın ağırlığını son ölçümünüzden çıkardığınızdan emin olun. Suyun ağırlığını posanın ağırlığından çıkarın.

 3. Kuru ölçümü o tür kahvede bulunan kafein miktarı ile çarpın. Örneğin hazır kahve yaptıysanız ve 2 gram kuru anlık kahve aldıysanız, bunu 3.142 ile çarpacak ve kahve posasında 62.84 miligram kafein nihai cevabı için 100'e böleceksiniz.

 4. ol>

  Voila! Bir şeyleri idare etme ve ölçme konusunda oldukça yetenekli olmanız koşuluyla, doğru bir cevabınız var. :)

USDA verileri için bir kaynağınız var mı? Kuru öğütülmek yerine neden "hamur" tartılsın? Listeniz normal kahve çekirdeklerini içermiyor, sadece "espresso". Ama 4. adımınız hemen hemen aradığım şey ...
Normal kahve çekirdekleri için kaynakları ve ayrıca kafein miktarını ekledim. :)
Buna daha fazla bakarsak, sayıların hiçbir anlamı yoktur ve diğer kaynaklarla örtüşmez. Örneğin, öğütülmüş "kahve" ile öğütülmüş "espresso" arasında gerçek bir fark yoktur, öyleyse neden kişi 40 mg diğeri 212 mg olsun? Hazır kahveyi ölçüyorsa, anlık olanlar neden bu kadar yüksek? Bu cevap mantıklı değil.
Hiçbir fikrim yok. USDA verileri. Bağlantılar: http: //goo.gl/lk2bPYhttp: //goo.gl/gqrncPhttp: //goo.gl/5yhLmD
http://goo.gl/SY5ydOhttp://goo.gl/UVUh2Ghttp://goo.gl/jk63Dd
http://goo.gl/3kIjc3I Fransız hazır kahvesi için kaynak bulamadı, ancak Google, verilerini sihirli bir şekilde tek boynuzlu atlar diyarından aldı. Bu cevap için çok araştırdım, diyebilirim denedim. Ne tür sorunlarla karşılaşıyorsun?
@Nathan, cevaplarım yukarıda. ;)
Evet teşekkür ederim. Yukarıdaki kaynaklar, hazırlanmış / sıvı kahveyi kuru kahveyle karıştırır. 1. ve 3. bağlantılar, fl oz başına yaklaşık 12 mg kafein içeren "telveden ** demlenmiş **, musluk suyuyla hazırlanmış kahve" ve "Kahve **, ** demlenmiş **, espresso, restoranda hazırlanmış" içindir. fl oz başına 64 mg kafein verir. Bunları kullanmak için posa ağırlığına ihtiyacınız yok, ancak Fransız basınımdan bir porsiyonda ne kadar kafein olduğunu nasıl söyleyeceğime dair soruma gerçekten cevap vermiyorlar.
Sanırım [dün anladığım] (http://coffee.stackexchange.com/a/324/86) işe yarayan yöntemin daha esnek olduğunu ve bu verileri kabaca kabul ettiğini düşünüyorum.
#5
+7
kenorb
2015-02-20 19:43:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gerçekten boyuta, fasulyenin kaynağına, kavurma yöntemine ve diğer faktörlere göre değişir.

Biraz genel fikir edinmek için, Wikipedia 'ya göre tam tablo:

Caffeine Content in Select Food and Drugs

Ve işte Center for Science in the Public Interest'e göre tam bir liste:

caffeine content by Center for Science in the Public Interest

Teşekkürler, ama bu, ev yapımı kahvem için gerçekten kullanamadığım, buradaki her şeye kıyasla bir sürü değişkeni olan, kolayca anlaşılabilir bir bilgi.
Cevabıma benzemiyor mu?
@PythonMaster Benzer cevaplarda yanlış bir şey yoktur (ve bu gibi bir cevapta bilgiyi sayfaya koyan kesinlikle yanlış bir şey yoktur; bu genellikle bağlantı çürümesini önlediği için teşvik edilir).
Yine de cevabın bir kopyası gibi görünüyor
Soru başlığının belirsiz ve yanıltıcı olduğunu düşünüyorum ve neyle ilgili olduğunu açıklamayı okumadıkça net değil. Birisi bir Starbucks Kahvesi alacak ve bu sorunun 'fincanında ne kadar kafein var' yanıtını vermesini bekleyecek, bu yüzden bu cevap bunu açıklıyor. Bir cevabı kaldırmamı istiyorsanız, lütfen 'yaptığım kahvede kafein nasıl hesaplanır / ölçülür' gibi soruyu değiştirin, o zaman ilk cevap için daha uygun olur.
#6
+5
John Snow
2015-02-02 14:40:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dürüst olmak gerekirse, kahvenin tüm değişkenliğine rağmen, tamamen doğru sayılar istiyorsanız, aynı şekilde demlenmiş kahvenizden birden fazla numune hazırlamanız gerekir (tutarlılıktan emin olmak için tercih edilen 3 veya 4 numune) ve bunu, içeriği belirlemek için bir Kütle Spesifikasyonu aracı (belki GC-MS) kullanacakları bir analitik kimya laboratuvarına gönderin. Kafein içerikleri için sayıları gösteren daha fazla kafe görmemenizin nedeni, bu testin pahalıya mal olabilmesidir.

Bir Fransız basınında bira üretme konusundaki özel örneğiniz de belirlenemediğimiz için sorun yaşayacaktır. öğütme boyutunuzu (maruz kalan yüzey alanı) bilin ve dozunuzu bilmiyoruz. Kafein verimi doğrudan dozla ilişkilidir.

Ayrıca Mayo Clinic araştırması, belirli çalışmalar, konular veya yazarların değil, yalnızca dergilerin ve yılların adlarını verdiği için çok, çok, çok az alıntı yapılmıştır. Doğru şekilde alıntı yapılan birden fazla kaynağı listelemek gibi, kaynağının doğrudan izinin olmamasına dayanıyorum, bu makalenin güvenilir bir bilgi kaynağı olmadığını söyleyebilirim.

Tam doğruluk gerekli değildir. Tüm bu değişkenlikle, birinin birkaç fincan kahveden aldığı kafeinini "300 mg / gün" gibi bir klinik kılavuza nasıl benzettiğini merak ediyorum.
Tam doğruluk için gitmiyorsanız, tahminin üst ucunda hata yapın ve 8 oz başına 200 mg olduğunu söyleyin. Bu da 24 ons kahvenin bu kurallara uygun olacağı anlamına gelir.
#7
+2
mchid
2015-11-30 13:31:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu, daha doğru bir sayıya ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Kafein muhbirine göre:

standart damla demleme, ortalama 8 fl. Başına 145mg kafein. oz.

fransız basını 8 fl. başına ortalama 107.5 mg kafein üretiyor. oz.

Fark, 58'e 43 oranı .

Şimdi, kahve markalarının çoğunun listelendiğini varsayarsak Kafein veri tabanı standart damlama yöntemi kullanılarak hazırlanmıştır, 58/43 amortisman oranını dikkate alarak fransız basınında kahve markası başına ortalama kafein miktarını hesaplayabilirsiniz.

let A = Fransız basınından elde edilen ortalama kafein miktarı

c = standart damla yöntemi kullanılarak bildirilen kafein miktarı

formula

Örnek :

Buraya göre 8 oz'da 180 mg kafein var. bir fincan Starbucks demlenmiş kahve.

Bu rakamlara göre, yaklaşık olarak:

example

kahve 8 oz. evde demlenmiş bir fincan fransız presi normal Starbucks kahvesi.

Teşekkür ederim, aradığım şey buydu. Ancak bu yöntem, önemli ölçüde değişebilen kuru kahve telvesi miktarını içermez. Ayrıca, Kafein Bilgilendiricisinin güvenilir bir kaynak olduğundan emin değilim - diğer kaynaklardan farklıdır ve açık bir şekilde önyargılıdır
@Nathan Evet, önce benim gibi kafein meraklıları olduklarını düşündüm ve sonra aksini öğrendim. Federal veri tabanlarına bağlantılar içeren bir kaynak sayfaları var ve ayrıca tüketici raporlarının da bazı verileri olduğunu anlıyorum. Ayrıca, endüstri standardı * 6 us fl başına 1 yemek kaşığı * olması gerekir. oz. ama McDonalds'ın kullandığı bazı farklı yerlerin, Dunkin Donut'ların yaklaşık yarısı kadar kafein içerdiğini kim bilebilir ve her ikisi de bildiğim kadarıyla damla demleme arabica kullanıyor.
@Nathan Unutmayın, örnek popülasyon boyutu ne kadar büyük olursa, istatistikler * doğru * ve doğru ortalamaya veya bunun gibi bir şeye o kadar yaklaşır.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...