Soru:
Grup başındaki bir diski önceden ısıtmak daha fazla krema üretir mi?
Tim Post
2015-01-28 19:24:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Her atıştan sadece biraz daha fazla krema elde etmek için hiç bitmeyen arayışımda, bir baristadan aldığım bazı tavsiyelerle deneyler yapıyorum - diskin biraz ısınmasına izin verin ön infüzyon ve çekme işleminden önce grup başındaki porta filtresi.

Bunu denedim ve hala şüpheliyim - aldığım krema miktarında gerçekten bir fark görmüyorum . Bu deneyde birkaç farklı çekirdek denedim:

Biraz daha fazla baskı alsam da, genellikle aldığımdan daha fazla krema almıyorum. Mantığı oldukça basitti, 90 derece Celsius civarında ön ısıtma, baş / portafiltrenin ekstraksiyonda daha fazla yağa, dolayısıyla kremaya neden olma eğiliminde.

Çekilmiş atışta ön infüzyonla ve infüzyon olmadan birkaç dakikaya kadar ön ısıtma yapmasına izin verdim.

Bu sadece uzun bir hikaye mi? Yeterince ya da yeterince uzun süre ısınmasına izin vermiyor muyum? Arabica bunun işe yaramayacağı kadar nazik mi? Daha fazla krema elde etmeye çalışmamın nedeni yapmak istediğim birkaç yeni çöl için, kahve hala lezzetli. Deneyin daha fazla ürün vereceğini umuyordum.

Breville kullanarak bira yapmak Barista Express (manuel mod), eğer herhangi bir fark yaratırsa.

Meraklı biri varsa, çöl kısmen espresso, köpük ve daha sonra sağlıklı bir krema ile hızlı bir dondurma ile yapılan jelatindir. Sadece bir tane yapmak için 3 shot krema kaşıklamak beni alıyor, dolayısıyla daha fazlasını alma arzusu :)
Ne kadar uzun süre beklerseniz o kadar az krema çeker çünkü normalde kremayı oluşturan gazlar, yağlar ve diğer kalıntılarla birlikte buharlaşır. Asıl soru, neden çok fazla krema isteyeceğinizdir? Aslında "espressonun" tadını etkilemez, size sadece tazelik (taze kahve = daha fazla CO2), ekstraksiyon kalitesi (kötü ekstraksiyon = daha az) veya Robusta ile harmanlanmış olup olmadığına dair bir gösterge verebilir. Bence bu kendi başına bir nitelik değil (belki estetik dışında). Uzun cevap kısa, daha taze kahve, daha koyu kavurmalar kullanın ve kremanın uğruna krema peşindeyseniz Robusta ile karıştırın.
Bir cevap:
#1
+5
Kyle Macey
2015-02-10 01:22:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birkaç yıldır espresso makinelerinde çalıştığım için pek çok "profesyonel ipucu" ve tavsiye duydum. Ve söylemeliyim ki, bu yeni. Kahvenin kendisini ısıttığını hiç duymadım. Demleme kafasının genellikle bulunduğu sıcaklıkta, kahveyi ısıtırken sadece birkaç dakika içinde pek çok önemli değişiklik yapıldığını hayal edemiyorum.

Buna en yakın duyduğum şey şudur bazıları bunun tersine inanıyor. Bir keresinde bir arkadaşım, eğer birisi kısa bir süre sonra yeniden mayalanacaksa, kullanılmış diskimi portafilterde bırakmamı söyledi. Bunun portafiltrede ısının korunmasına yardımcı olduğunu iddia etti. Bilim kontrol etse de, sonuçlar marjinal çıktı ve sizi espresso makinesini kullanan tembel adam yaptı.

Son olarak, kahvenizi ısıtmanın etkilerinin muhtemelen ihmal edilebilir olduğunu söyleyebilirim. ve başka yollarla (daha kaliteli kahve satın almak, demleme değişkenlerinizi ayarlamak vb.) daha kolay daha fazla krema elde edebilmenizi sağlarBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...