Soru:
Aeropress'imle birlikte gelen altıgen huni şeklindeki şey ne için?
Jev Björsell
2015-01-28 04:07:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aeropressimi satın aldığımda, şu garip altıgen şeyle geldi: hexagon thingy

Ne için?

Bir cevap:
#1
+47
Jev Björsell
2015-01-28 04:08:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu altıgen şekilli huninin amacını anlamam utanç verici derecede uzun sürdü, bu yüzden bunu kendi kendime göndereceğim bir cevapla paylaşıyorum.

Altıgen huninin üç amacı var:

 • Çekilmiş kahvenizi hava basıncı açıklığına dökmeyi kolaylaştıran bir hunidir. funnel for putting ground coffee into aeropress

 • Üstte küçük bir açıklığı olan fincanlar için bir huni. Resim, örnek olarak bir kadehi göstermektedir. Çok küçük bir fincanla aeropress kullanmaya çalışmak berbat. as a funnel for small cups

 • Bu bir ayaktır, bu nedenle aeropressiniz istiflendiğinde, hepsi düzgün bir şekilde bir araya toplanır. stacked aeropress

 • 3 numarayı bilmiyordum! Tersine çevrilmiş yöntemi kullanırken de işe yarayacak gibi görünüyor ... Gerçekten güzel tasarlanmış bir kit, değil mi :-)
  Arka plan oldukça ilginç. Mucit, bize Aerobie frizbi / uçan diskleri getirenle aynı adam. Güzel bir yazı için http://priceonomics.com/the-invention-of-the-aeropress/ adresine bakın.
  Evet, bunu görmüştüm! İlk başta neden bir tane satın aldığımın bir kısmı ...
  Üçüncü resim, bunu pistonun ucundaki lastik conta ile tüpün yarısına kadar göstermektedir. Bu, üreticinin ömrünü kısalttığını söylediği contayı sıkıştırır. Bu nedenle, filtre kapağının vidaları sökülüp çıkarılmış halde, ters yönde saklamak daha iyi görünüyor. Pistonu sonuna kadar itin, böylece conta uçtan çıkar. Tüpü, filtre kağıtlarını tutan tabana koyun. Huniyi en üste koyun ve karıştırıcıyı, filtre kapağını ve kepçeyi huniye koyun.
  @CroadLangshan geri bildiriminiz için teşekkürler, yorumunuza göre üçüncü fotoğrafı güncelledim.
  Bu dahice! Tüm bileşenlerin birbirine bağlanması için basit bir yol olması gerektiğini biliyordum.


  Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
  Loading...