Soru:
V60 ve Aeropress lezzeti nasıl etkiler?
caleb
2015-01-28 04:33:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

V60'ın hafif kavurmalar için daha iyi olduğunu ve Aeropress'in Orta ila Koyu kavurmalar için daha iyi olduğunu duydum, ancak birisi bu iki demleme cihazının farklı kavurmalar için demlenen kahvenin tadını nasıl etkilediğini açıklayabilir mi? çevirmek, tercih edilir)?

Aeropress ile hafif kavurmalar hazırlarken iyi sonuçlar aldığımı, ancak diğer insanlardan hafif rostolar için çok iyi olmadığını duyduğumu not etmeliyim.
Bir cevap:
#1
+8
Suspended User
2015-01-28 06:13:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu, demlemenin üzerine damlama veya dökmenin hafif kavurmalar için daha iyi olduğu ve daha güçlü demleme yöntemlerinin daha koyu rostolar için daha iyi olduğu genellemesine benziyor.

Buna, Aeropress'imi genellikle daha hafif kızartmalar için ve Clever Dripper'ımı koyu kızartmalar için kullandığımı ve bu kapların gayet iyi çıktığını söyleyerek karşı çıkacağım.

Aeropress, gerçek bir espresso olmayan, ancak sert kahveden çok daha güçlü olan bir çeşit yarı-espresso fincanı yapar. Espresso demlemek için tavsiye edilmeyen çekirdekler için uygun olmadığını veya tatmin edici olandan daha az olduğunu buldum. Aeropress ise "demleme" gücü üzerinde daha az kontrol sağlar. V60 daha esnek olmalıdır. Öğütme ve dökme hızının değiştirilmesi, Aeropress ile mevcut olmayan bir kontrol seviyesine izin vermelidir.

Görünüşe göre bir Aeropress ile demleme zamanı, su sıcaklığı, ajitasyonlar (karıştırma) ve pistona uyguladığınız basınçla oynayarak aynı kontrol seviyesine sahip olabilirsiniz.
Demleme zamanı o kadar değil. Suyu bir Aeropress'e koyduğunuzda, yavaşça boşalmaya başlar. Ondan istediğiniz ekstraksiyon, itmenin oluşturduğu basınçtır. "Demlenmesine" veya damlamasına izin verirseniz, onu bir Aeropress yerine bir pourover olarak kullanıyorsunuz demektir.
Tersine çevrilmiş yöntemi, bir damla gibi davranmasını istemediğim zamanlarda kullanıyorum.
Bravo sana! Her halükarda, benimkiyle gerçek bir deney yapma cesaretini toplayamadığım için çoğu zaman o kadar karışıklık yaratıyor ki.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...