Soru:
Cortado, cappuccino ve latte'de süt miktarı ve kıvamı
hazer_drum
2015-01-28 04:54:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bana sık sık bu üç içeceğin aynı süt miktarına ve / veya kıvamına sahip olup olmadığı ve bu müstahzarlar arasındaki farkın gerçekte nerede olduğu soruluyor.

Miktarın sırasıyla arttığını varsayıyorum (cortado < cappuccino < Latte) ama bazıları kortadoda kapuçinodan daha fazla süt olduğunu iddia ediyor.

Kıvam konusuna gelince, kapuçino diğer ikisinden daha köpüklü bir süt içermez mi?

Iki yanıtlar:
#1
+12
Joshua Aslan Smith
2015-01-28 05:18:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bunun için bir grafik var!

İşte ona bir bağlantı, ancak aşağıya bir resim de ekledim.

Cappuccino kesinlikle daha fazla mil köpüğü içerdiğinden hangisinin daha kremalı olduğu konusunda cappuccino ile latte arasında bazı tartışmalar olabilir, ancak latte hacim ve oran olarak çok daha fazla süt içerir. Genel olarak, latte'nin cappuccino daha kalın olsa bile daha kremsi bir dokuya sahip daha az güçlü bir içecek olduğunu söyleyebilirim.

espresso based beverage chart

Bu içeceklerin "Güçlü" olduğu tartışılabilir çünkü hepsinde aynı sayıda espressoya sahip oldukları için eşit derecede "güçlü" oldukları söylenebilir, ancak tablo süt miktarı ve kıvamı için çok bilgilendirici!
#2
  0
v12
2018-02-18 03:23:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Seyreltilmiş espresso shot eşit parçanın gücü, hayır gücünün sonucunu değiştirir. En az seyreltilmiş içeceğin en kuvvetli olduğunu iddia ediyorum (espresso miktarını aynı tutmak.)

Bence soru espresso ve kafein yerine süt miktarı ile ilgiliydi.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...