Soru:
Kahveyi dondurucuda saklamak tazeliğini korur mu?
Alex
2015-01-28 10:14:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Öğütülmüş kahveyi dondurucuda saklamak daha uzun süre taze kalmasını sağlar mı? Öyleyse, ne kadar süre taze kalacak?

İlgili: [Çekilmiş kahveyi buzdolabında ne kadar süre saklayabilirim?] (Http://coffee.stackexchange.com/questions/13/how-long-can-i-store-ground-coffee-in-the-fridge)
Iki yanıtlar:
#1
+23
Tim Post
2015-01-28 11:31:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hayır. Aslında kahvenizin tadı kötü olabilir ve öğütücünüzü saklayabilir. Kahvenizi hava geçirmez bir kapta, oda sıcaklığında veya hemen altında (yaklaşık 25 santigrat derece) saklamalısınız.

Kahve her türlü kokuyu emebilir ve emer ve dondurucunuz muhtemelen çok fazla kokmazken, (en azından) kahvenin tadını köreltecek kokular vardır. Ek olarak, kahvenizi oda sıcaklığına çıkardığınızda, yoğunlaşma başlar ve bu da çekirdekleri daha da bozar ve öğütmenizi bozar. İkliminize bağlı olarak, yoğuşma küfü de davet edebilir. Aynen!

Kahveyi dondurmanız veya soğutmanız gereken tek zaman, bazılarıyla bir çöl yarattığınız için bunu yaptığınız zamandır :) Aksi takdirde, koyu hava geçirmez kaplar gitmenin en iyi yoludur , bunları dolabınızda saklayın.

İyi bir pratik kural: Etiket, açtıktan sonra farklı bir şey yapmanızı söylemediği sürece, satın aldığınız her şeyi satın aldığınızdaki gibi saklayın.

Cevabınızın çoğuna katılıyorum, ancak insanların vakumlu kapalı fasulyeleri derin dondurucuda saklamaktan sınırlı getiri talep ettiklerini duydum. Diğer uyarıların yanı sıra, çekirdekler kullanılmadan önce doğal olarak çözülmeleri önerilir ve dondurma / çözme döngüsünün tekrarlanması önerilmez.
@ChrisinAK Derin dondurucu çok daha soğuk ve daha hızlı olduğu için bu olabilir. Ve teorik olarak, bir vakum paketinde kavruldukları havada paketlenen çekirdeklerden daha az nem ve dolayısıyla daha az yoğunlaşma vardır. Ben sadece (senin dediğin gibi) doğal olarak çözülür ve bunu yaptıktan sonra çabucak tüketirim. Biraz denemeye değer. Geleneksel bir dondurucu mu? Hayır.
Derin dondurucu derin dondurucular yaşadığım yerde çok yaygındır. Çünkü bir geyik geleneksel bir dondurucuya sığmaz.
+ 1: Referans olarak; taze bir kahve dağıtıcısı, yoğunlaşmaya neden olacağından buzdolabında saklamamanızı önerir: http://support.pactcoffee.com/hc/en-us/articles/200801171-How-should-I-store-my-coffee- Kahve için en iyi depolama seçeneği nedir?
#2
+6
Induction
2016-02-25 13:02:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahveyi dondurmak harikadır, ancak bunu doğru yaparsanız ve kavurma tarihinden sonraki ilk 2-3 ay içinde tüketilmeyecekse. Kızartmadan birkaç ay sonra bile doğru yapıldığında ne kadar koku ve aroma muhafaza edilmesi şaşırtıcı. Kahveyi dondurursanız, olabildiğince hava geçirmez olduğundan emin olun. İdeal olarak, kahvenin geri kalan kısmının açıldıktan sonra rahatsız olmaması için, ayrı ayrı kahve paketlerini vakumlamak isteyebilirsiniz. Kahve en ufak bir çözüldükten sonra tekrar dondurulamaz.

İşte Home-Barista'nın dondurulmuş kahveye karşı taze kahvenin kör tadına bakma hakkındaki ilginç makalesi: Coffee: To Freeze veya DondurulmamalıBu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...