Soru:
Kahvenin hava geçirmez bir kapta saklanması öneriliyorsa, kahve paketlerinde neden bir aroma deliği var?
EdChum
2015-01-28 14:56:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahvenin hava geçirmez bir kapta saklanması öneriliyorsa, neden kahve poşetlerinde aroma deliği var?

Kahvenin kokusunu alabilmenin yanı sıra bunun başka bir amacı var mı? Hiç delik olmaması ve hava geçirmez olması gerektiğini düşünürdüm.

enter image description here

Görünüşe göre alttaki delik muhtemelen gazdan arındırmak için ama bazı paketlerde buna aroma deliği dediklerini gördüm.

üç yanıtlar:
#1
+8
Diesel1017
2016-08-11 12:00:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aslında tek yönlü bir valf &, kahvenin raf ömrü ve poşetin kendisinin korunması için kritik öneme sahiptir.

Kahve taze kavrulduğunda karbondioksit açığa çıkarır. Temelde kavurma işleminin bir yan ürünü. Kahve öğütüldüğünde hızlı bir şekilde karbondioksit açığa çıkar. Taze kavrulmuş kahveyi tamamen kapalı bir torbaya koyarsanız, torba genişler ve çoğu durumda yırtılır.

http://beanfruit.com/blogs/news/15152773 -kahvemdeki-o-şey-ne?

#2
+6
JavaCake
2015-01-28 15:37:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu, kullanıcının gazdan arındırma havalandırma deliğini aroma deliği olarak kullanmasını sağlayan bir pazarlama hilesinden başka bir şey değildir. Kahve süper tazeyse, poşetini sıkarken çok kötü bir gaz kokusu alacaksınız, ancak bu durum, birçok tüketici kahve ürünü bir haftadan uzun süredir raflarda durduğu için nadiren böyledir.

#3
-2
STEPHEN HYDE
2019-07-27 10:47:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paketten gelen kahvenin kokusunu alabiliyorsam, satın almıyorum, dükkandaki raftaki paketler genellikle kötü muamele edilmiş, hatta ezilmiş görünüyor. Deneyimlerime dayanarak, onları eve getirdiğimde bunların lezzetini kaybettiğini görüyorum. Bir süredir vakumla paketlenmiş Lavazza çekilmiş kahveyi satın alıyorum ve paketin tuğla gibi sert olması şartıyla asla taze kalmıyor. Neden tüm öğütülmüş kahvelerin bu şekilde satılamayacağını anlamıyorum.

Stephen, hoşgeldin! Lütfen [tur] 'a katılın ve [yardım]' a, özellikle de [cevap] 'a göz atın ve bu gönderinin temel gereksinimlerden birini, yani "soruyu cevaplayın", karşılamadığını fark edeceksiniz. Coffee SE, tüm Stack Exchange siteleri gibi, aşina olabileceğiniz standart web forumundan oldukça farklıdır, bu, belirli bir biçime sahip bir Soru / Cevap sitesidir. Sitenin nasıl çalıştığıyla ilgili sorularınız varsa, size memnuniyetle açıklayacağız.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...