Soru:
Fransız pres kahvemin dibindeki telve miktarını nasıl en aza indirebilirim?
user85
2015-01-28 05:22:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir Fransız presi ile kahve demlediğimde, fincanın dibine yakın bir yerde önemli miktarda öğütme bırakma eğilimindeyim, bu da son kahveyi çok daha az zevkli hale getiriyor - çoğunlukla, ne kadar ince öğüttüğümden bağımsız olarak fasulyeler. Bardağın dibinde kalan öğütme miktarını en aza indirmek için kullanabileceğim herhangi bir yöntem veya araç var mı?

[Kahve öğütme kıvamı kahve tadını nasıl etkiler] 'in olası kopyası (http://coffee.stackexchange.com/questions/84/how-does-coffee-grind-consistency-affect-coffee-taste)
@PythonMaster hayır, bu sorularla alakalı bile değil, IMO :(
tüm SE ile ilgili en önemli soru :)
On iki yanıtlar:
#1
+25
Nathan
2015-01-28 06:37:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bende de aynı sorun var ve bunlar kesinlikle onu azaltıyor:

 1. Daha kaba öğütme. Bıçak öğütücüler bunu gerçekten yapamazlar - size taş ve toz verirler. Ama kaba zemin kullandığım zaman zevkten hiçbir zaman memnun kalmadım - zayıftır ve gövdesinden yoksundur.
 2. Ekranın tam oturduğundan ve kenarlardan hiçbir zemin fışkırmadığından emin olun
 3. Nazikçe bastırın, çok fazla bastırmayın
 4. Bastıktan sonra, boşaltmadan önce bir dakika bekleyin
 5. Fincanın dibinde kalan posaları içmeyin. .. onlardan zevk alan bir arkadaşım gibi değilsen.

Son olarak, bunların hiçbiri sizin için işe yaramazsa, farklı bir demleme yöntemi deneyin. Kağıt filtreler, kahveyi bardağınızdan uzak tutmada çok iyidir.

Aslında geçen gün uzun zamandır özel kahve sektöründe çalışan biriyle sohbet ettim. Öneri, aslında daldırmak değil, pistonu kahve yüzeyinin altına sadece hafifçe itmekti. Demlemeniz hazır olduğunda, para cezaları da dahil olmak üzere gerekçeler yerleşmiş olmalıydı. Ardından kahveyi nazikçe başka bir kaba dökün ve temiz, dolgun bir fincan almalısınız. Bunu kendim denemedim, bu yüzden garanti yok. Bunun dışında ilk noktanızın en büyük etkiye sahip olacağını düşünüyorum.
#2
+13
TheFontSnob
2015-01-28 05:51:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çapak öğütücü veya bıçaklı öğütücü kullanıyor musunuz? Bıçaklı öğütücüler fiziksel olarak tutarlı bir öğütme sağlayamaz; her zaman biraz fazla ince (ve bazı çok kaba) fasulye parçalarına sahip olacaksınız. Çekirdekleri satın aldığınız yere sahipseniz, öğütücünün gideceği kadar kaba yapmasını sağlayın ve bunun yardımcı olup olmadığına bakın.

Baskı makinenizdeki ekranı değiştirmeyi de deneyebilirsiniz. (Bodum çevrimiçi olarak yedek ekranlar satıyor.) Kenarlardaki teller bükülmüşse, zeminin geçmesine izin veriyor olabilirler.

Biraz dallanmanın sakıncası yoksa, sadık bir hayranım Gamila'dan Impress brewer. (Bağlantı özellikler sayfasına gider.) Fransız presi ile aynı şekilde çalışır, ancak filtredeki açıklıklar, +/- 1 mm yerine bir espresso makinesinin filtresinin boyutuna (kabaca 0,2 mm) daha yakındır. geleneksel bir Fransız basın ekranı.

#3
+8
English Student
2017-12-17 05:24:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben Güney Hindistanlıyım ve burası kahve üreten bir bölge, ancak yaşadığım eyaletteki tipik yerel kahve son derece iyi öğütülmüş olarak satılıyor ve bir Fransız presinin metal ağ filtresinden geçecek.

İşte bir Fransız presinde ince öğütülmüş kahveyi demlemeye çalıştığımda çok işe yarayan bir "ayarlama çözümü": ince taneli kahve tozunu Fransız presinde sıcak suyla karıştırdıktan sonra, bir çay kaşığı iri taneli öğütülmüş kahve tozunu hafifçe serpin ve yüzeyi eşit şekilde kaplayın. Yumuşak bir şekilde yapılmalıdır ki, iri taneli toz karışmaz ve demleme içine batmaz, ancak üstte ince bir tabaka oluşturur.

2 dakika sonra pistonla bastırdığımda, kaba toz, ince zeminlerin metal ağdan geçmesini engelleyen ek bir fiziksel bariyer görevi görüyor. Kupamda neredeyse hiç ince telveler bulamıyorum ve tadı gayet iyi!

LOL, bu ikilemimi [bir mokada çok ince kahve] ile çözme şeklimle benzer (https://coffee.stackexchange.com/questions/3356/coffee-ground-too-finely-how-to-deal- Bununla)!
Zaten bu yöntemi etkili bir şekilde kullandığınızı bilmek güzel @Stephie! Moka potu için de kullanıyorum. Basit ve etkili.
#4
+6
Shog9
2015-01-30 23:44:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir seferde yalnızca bir fincan hazırlıyorsanız, son yudumu içmeyin - telveler yerleşmiş olacak ve bundan hoşlanmayacaksınız.

Birkaç tane hazırlıyorsanız Bir seferde fincanlar, ardından preste bulunan yalıtımlı bir kaba aktarın - bu sadece telveye, fincana girmeden önce oturma şansı vermekle kalmaz, kahveyi taze tutar uzun.

Bir preste demledikten sonra sıcak kahveyi tutmak ve dağıtmak için ucuz bir hava kabı kullanıyorum. Bu, kahvenin yerleşmiş olan telveye zarar vermeden dağıtılmasına olanak tanır ve gerekirse gün boyu mükemmel sıcaklıkta tutar.

#5
+5
apaul
2015-01-28 05:39:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Görünüşe göre kahveyi biraz fazla ince öğütüyorsunuz veya baskı makinenizin şekli bozulmuş olabilir.

Bir fransız baskısı ile, ekranın silindirin kenarlarına tamamen temas ettiğinden emin oluyorlar ve biraz daha hızlı bir şekilde öğütmeyi deniyorlarsa, zeminler ekranın içinden veya çevresinden geçmemelidir.

#6
+4
JavaCake
2015-01-28 13:39:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Deneyimime göre, tam olarak gerektiği gibi öğütseniz bile fincanın dibinde her zaman kahve kalıntısı olacaktır. Bunu en aza indirmenin tek yolu, kahveyi gerektiği gibi öğüttüğünüzü varsayarak, çok daha iyi bir fransız presine yatırım yapmaktır. Örn. İle iyi bir deneyimim var İki etkili mikro filtreye sahip Espro press.

#7
+3
rwyland
2015-06-24 09:21:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

The Grind

Kahveyi öğütmenin amacı öğütmenin tutarlılığıdır, her şey nispeten aynı boyutta olmalıdır, böylece eşit şekilde çıkarılır. Kahve öğütme tabirinde "kayalar" parçaları tanımlamak için kullanılır ve "ince taneler" mikro ince parçacıkları tanımlamak için kullanılır. Su eklediğinizde (herhangi bir ekstraksiyon yönteminde), "cezalar" lezzetlerini çabucak bırakırlar, aşırı sıkıldığında acılık eklerler ve kayalar, ince ve ekşi, az ekstrakte edilmemiş bir tat bırakarak neredeyse hiçbir şeyden vazgeçmezler.

İki monte rulmanlı (üst ve alt) bir çapak taşlama makinesi, daha ucuz çapak taşlama makinelerinde görülen "çapak yalpalama" olmaması nedeniyle tutarlı taşlama için en iyi araçtır.

Sonuç Demleme

Bir tortu tabakası, para cezalarının baskı makinesindeki metal ekrandan geçerken ortaya çıkar. İdeal olarak hedefiniz, Fransız Basın birası için sıfır para cezası olmalıdır. Bunu aşmak için yapabileceğiniz bir kahve kesmesi, taze öğütülmüş iri kahvenizi küçük bir metal elekte sallamaktır, böylece para cezaları düşer. Öğütücünüzün ürettiği ceza miktarını kolayca tartmak için bunu bir kap üzerinde yapın. Ayrıca doğal statiği, para cezalarının öğütücüden çıkmasını önleyen öğütmenin yararlı bir yan ürünü olarak gördüm.

#8
+3
Stephan
2015-06-25 00:18:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Büyük olasılıkla bir öğütücünün ayarlarını değiştirmeye çalıştığınız için, öğütücü French Press için uygun olmayabilir. Hangi öğütücüyü kullanıyorsunuz?

#9
+2
Eric Platon
2015-01-31 12:57:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fincana döktüğünüzde, genellikle çay için ayrılmış olan bu metal ince filtrelerden biriyle fincanınızı doldurmaya ne dersiniz?

Bu filtreler oldukça ucuzdur ve yedek parçalara veya yenisine alternatif olabilir cihazlar.

#10
+1
Jack Blair
2017-08-09 16:07:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Keurig brewer kullanıyorum ve bazen telveler ne olursa olsun kupamda bitiyor. Bununla mücadele etmek veya en azından miktarı 50 ila 2 telveye getirmek için bardağınızın üzerinde bir filtre kullanmayı deneyin. Hiç yoksa temiz bir bez yeterli olacaktır. İyi şanslar. :)

#11
  0
Maybe me Lonergan
2019-03-09 20:56:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu basit soruna yönelik çeşitli çözümler beni eğlendiriyor. Emekli bir kariyer uzman kahvesi olarak, nedenleri ve çözümleri basittir. Öğütücüler, sis gibi şeyler gibi, ödediğinizin karşılığını alırsınız (buna kahve de dahildir.) Kesinlikle hiçbir bıçak değirmeni, tek bir değerli kahve çekirdeğiyle temas etmemelidir. Sonuç, ince tozdan kayalara kadar her şeydir. Bir fincan kahvenin kalitesi ve tadı, gövdesi vb. Kahvenin kahve ile temas ettiği süreye göre belirlenir. Bu nedenle birkaç saniye içinde ince öğütülmüş espresso ekstreleri ve ortalama dört dakika Fransız presi. Önemli olan boyut olarak tutarlı, tozsuz ve kayalar içermeyen, demleme yöntemiyle eşleşen bir öğütücüye sahip olmaktır.Bunu başarmanın YALNIZCA kaliteli bir çapak öğütücü satın almaktır. Ucuza gitme. Araştırın, incelemeleri kontrol edin ve sizi kahvenin harika dünyasında eğitebilecek uzman bir kahve uzmanından satın alın. Arazide yetiştirilen kaliteli kahve, büyük bir özenle yetiştirilir ve hasat edilir. Sözde kahve severlerin, krema ve şekerle aşırı dozda filtreleme yöntemlerini saklama, öğütme, yanlış eşleştirme yöntemlerini nasıl mahvettikleri beni şaşırtmıyor. Harika kahve, kaliteli şarap gibidir. Nerede yetiştirilir, nasıl yetiştirilir, nasıl ve ne zaman hasat edilir, rosto tüm mümkün olan en iyi kahveyi verir. Demlemek söz konusu olduğunda köşeleri keserek işi mahvetmeyin. Son olarak ...... ASLA, dondurucuya kahve koymayın !!

#12
-1
rogers
2018-06-25 08:05:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bay. Kahve ve yaklaşık 7 boyunda duruyor. Kahve değirmeni, KitchenAid ürünüdür ve kahveyi öğütmek için bıçağa sahiptir. Elimde olan tam da buydu ve bu cevap için özel bir şey satın almadım.

 • 1 lb'lik süzme peynir kartonunu kapaksız alın ve bir kağıt damla kahvenin üstüne ters çevirin filtre.

 • Kağıt kahve filtresinden daireyi kesmek için makas kullanın.

 • Şimdi yarım ay gibi görünmesi için filtreyi 1/2 katlayın.

 • Üçgene olabildiğince yakın görünmesi için filtreyi tekrar ikiye katlayın.

 • Makası alın ve üçgenin ucunu kesin.

 • Açın ve şimdi ortasında delik olan bir daire var. Delik çok büyük olacağı için çok fazla kesmeyin.

 • Filtreyi alın ve Fransız baskısı ekranının altına yerleştirin. Pistonun sapının üzerine kağıt filtreyi yerleştireceğiniz bir başlık olacaktır.

 • French Press'i istediğiniz miktarda su ile doldurun.

 • Kahveyi dengeleyin.

 • Pistonu alın ve Fransız baskı makinesine koyun.

  • Kestiğiniz kağıt filtresinin, cama değen ekranın yerine cam su kabına nasıl temas ettiğine dikkat edin.
 • Filtreleme mekanizmanızın üstünde su görene kadar Presi yavaşça bastırın, ardından Presi bir yere koyun ve rahatsız etmeyin, böylece kahve telvesi batmaz dibe. Bu, kahveyi sıkmaya gittiğinizde kahve kağıt filtreden geçmeden önce bir ön filtre görevi görür.

Shazam fincanınızda telve yok. Artık kahveyi başka bir kaba boşaltabilir veya dokuz günlük demlikte bırakabilirsiniz.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...