Soru:
Bir shot espressoyu bir içeceğe eklemeden önce dinlendirmek gerekli midir?
stevvve
2015-01-28 23:19:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir shot (veya birkaç shot) espresso yaptıktan sonra, pek çok aktivite oluyor. Görsel olarak karşılaştırabileceğim en iyi şey, bir bardak Guinness yerleşmesidir.

En iyisi çekimin bu 'yerleşmeyi' tamamlamasına izin vermek mi yoksa bu gereksiz mi, çünkü bunda gerçekten hiçbir şey olmuyor ~ 30 çektikten saniye sonra?

Iki yanıtlar:
#1
+6
Alex
2015-01-29 00:12:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bence gerekli değil. Aslında, en kısa zamanda eklemeyi tercih ediyorum. Tanımladığınız aktivite kremanın dağılmasıdır. Çok fazla kremayı tercih ederim ... 30 saniye beklerseniz, hala yeterli krema bütünlüğü olmalıdır. Bu arada, Starbucks baristalarını, çekimden sonraki 10 saniye içinde eklemeleri için eğitiyor.

#2
+3
John Snow
2015-01-29 03:23:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cevap, sunduğunuz kahveye bağlıdır . Farklı şirketlerden birkaç karışımla çalıştım ve bazılarının dinlenmenin diğerlerinden daha iyi olduğunu buldum. Burada kilit nokta, aromatiklerden veya kremadan eklenen lezzettir. Çok hafif kavrulmuş espresso karışımlarıyla çalıştım ve yaklaşık 30 saniye beklettiğimde lezzetin daha belirgin olduğunu keşfettim. Daha orta boy kavrulmuş bir karışımla, kahve hızlı tüketilmezse hoş lezzetlerin dağıldığını gördüm.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...