Soru:
En sessiz kahve değirmeni türü hangisidir?
Mark Iannucci
2015-01-28 04:20:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Belki de sorum şu olmalı: "Bir odada çalışıp bir French Press kullanıyorsam, masamda kullanacağım en iyi öğütücü türü nedir?"

Amazon'un web sitesinde desibel ölçümleri bulmaya çalıştım, ancak listelenen kahve öğütücülerinin çoğu bunları belirtmiyor.

Çekirdekleri evde öğütmeyi ve taze çekilmiş kahve getirmeyi deneyebilirsiniz. Taze çekilmiş kahveyi hava geçirmez bir kapta tutarsanız, bunu kahve bayatlamadan haftada yalnızca bir kez yapabilirsiniz.
Hücrenizden çıkacak gürültüyü düşündünüz. Siz de ondan çıkacak aromayı düşündünüz mü? İş yerinde demlemeyi bırakmamın nedeni bu.
Kahve aromasına karşı ne tür bir canavar söyler ki?
Yedi yanıtlar:
#1
+15
Andrew Sanjanwala
2015-01-28 04:36:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İlk olarak, bıçaklı taşlayıcıları tamamen görmezden gelelim. Motoru olmayan herhangi bir öğütücü nispeten sessiz olacaktır. Çıtır çıtır fasulyelerin insafına kalacaksın, ama hepsi bu. Buna, öğütücünün ağırlığı ne kadar fazlaysa veya ne kadar "ağırlığa" sahip olursa, tipik olarak herhangi bir titreşimi ek kütle sönümlemesi nedeniyle o kadar sessiz olacaktır. Karışıma bir motor eklerken, motor ve çapaklar arasındaki her adım gürültü için bir fırsat ekler. Bu nedenle, doğrudan tahrikli bir öğütücü tipik olarak bir dişli kutusunu içeren her şeyden daha sessiz olacaktır.

Gagalama sırası temelde ...

El Öğütücü -> Doğrudan Tahrikli Düz Çapak -> Doğrudan Tahrikli Konik Çapak -> Dişli- Azaltılmış Burr

Desibel derecelendirmeleri çoğu üreticiden alınabilse de, öznel bir "sertlik" tahminine dönüştürülmesi zordur. Bunlarla düzenli olarak ilgileniyorum ve en sevdiğim öğütücülerden bazılarının teknik olarak Baratza Vario dahil diğerlerinden daha yüksek sesle çalıştığını gördüm. Aradaki fark, dişli motorun daha sessiz vızıltısı yerine çok daha yumuşak bir drone'a sahip olmalarıdır.

Üzgünüm, bu benim tarafımdan sadece bir yazım hatasıydı. Alternatif olarak (ve daha alaycı bir şekilde), onu "Blād Grinder" olarak yazmak istediğimi de hayal edebilirsiniz.
Elektrikli öğütücüm ve el değirmeni var. Elektrik oldukça sessiz, ancak yine de küçük bir vızıltı sesi [Electric] (https://www.amazon.com/Electric-LOFTER-Portable-Stainless-Grinding/dp/ B07P5LJ88Z / ref = sr_1_56? Qid = 1569944606 & s = kitchen & sr = 1-56) [Manual] (https://www.amazon.com/Manual-Grinder-IMAVO-Vintage-Grinders/dp/B06XKKZM7L/ref=sr_1_22?keywords= coffee + hand + grinder & qid = 1569944721 & s = home-garden & sr = 1-22) İsterseniz desibelleri ölçebilirim.Sesle ilgili bulduğum en büyük fark, zamanın uzunluğu. Elektrik sadece 5-10 saniye ve el 60+
#2
+6
Kyle Macey
2015-01-28 04:30:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

WholeLatteLove.com aslında Mazzer Mini gibi birçok kahve öğütücüsü için desibel derecelendirmeleri sağlıyor. Belki orada bazı öğütücülerle karşılaştırabilirsiniz.

#3
+5
caleb
2015-01-28 04:22:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Hario Seramik Kahve Değirmeni" gibi manuel bir kahve değirmeni.

Benimki çok sessiz ve bir küp çiftliği için uygun.
#4
+5
Jen
2016-02-16 00:31:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Deneyimlerime göre, el değirmeni satın alabileceğiniz en sessiz olanıdır, ancak aynı zamanda biraz dirsek yağı gerektirir. Ve eğer daha büyük bir ebeveyn için alışveriş yapıyorsanız (son zamanlarda yaptığım gibi), o zaman bu artrit elleri bu manuel öğütücüyü kaldıramaz. Diğerleri gibi ben de araştırmamı Quiet Home Lab ve Amazon incelemeleri gibi yerler üzerinde yaptım. Ayrıca babam için Capresso Infinity satın aldım. Bundan zevk alıyor gibi görünüyor - ve son öğütücüsüyle karşılaştırıldığında sessiz, bu yüzden buna galibiyet diyorum!

Bence dirsek gresi, masaüstünde kazayla ya da hareketsiz tutmaya çalışıyormuşsunuz gibi önemli, ya da sadece masaya tutarak, o zaman bu küçük bir elektrikten daha gürültülü ve daha rahatsız edici olabilir. ve manuel eli günlük olarak bir küp çiftliğinde endişelenmeden kullanın. Patronum harika olduğunu düşünerek denedi ve her yere vuruyordu ve şimdiye kadarki en gürültüsüydü. İhtiyaç duyulan dirsek yağına alışık değildi
#5
+3
Stephan
2015-06-26 22:44:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pekala, desibel derecelendirmeleri bile ölçmek için pek de iyi bir şey olmadı, çünkü bunlar aynı zamanda farklı şeylere de bağlılar, bazı sesler diğerleri kadar rahatsız edici değil ... Sessiz olan el değirmenleri var ama asıl soru Gerçekten elle öğütmek istiyor musunuz? Yani sessiz olması için tasarlanmış bazı öğütücüler görmek istiyorsunuz. Yine de bulmak zor olabilir. Capresso infinity kendisini en sessiz öğütücü olarak adlandırıyor - en azından bunu kahve değirmeni dünyası hakkındaki bu ayrıntılı incelemede okudum.

#6
+2
Hamza Ali
2019-09-26 13:52:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu konudaki tecrübelerimi paylaştığımda, bir kahve değirmeni ihtiyacım vardı ve ilk ihtiyacım sessiz olmalıydı yoksa satın almayacağım. LA pazarında manuel olarak aradıktan sonra, sessiz olan iyi bir tane bulamadım ve daha sonra çevrimiçi aramaya karar verdi. Google'dan Quiet Gadgets geldi ve listedeki her öğütücüyü inceledikten sonra Bravile BCG 820 satın aldım ve bundan çok memnunum.

bu site, sessiz cihazlar için harika, incelemeler ve bir küp çiftliğindeki veya açık bir ofis ortamındaki ürünler için çok kullanışlı. Bravile BCG 820, kayınbiraderimin evde kullandığı şey ve gerçekten sessiz olduğunu söylüyor.
#7
+1
BescaRoasting
2018-11-02 03:54:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Comandante El değirmeni veya benzer başka bir öğütücü en iyi seçenek olacaktır. Bir Comandante'deki öğütme, fiyatı oldukça yüksek olmasına rağmen, piyasadaki diğer el öğütücülerden üstündür. 200 $ aralığında olduğuna inanıyorum. Akıllı kahve züppesi için her kuruşa değer.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...