Soru:
Bir macchiato içeceğindeki süt miktarı
Alex
2015-01-28 09:19:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir macchiato'ya konulacak doğru süt miktarı nedir? Espresso miktarına bağlı mı?

Iki yanıtlar:
#1
+7
speedfranklin
2015-01-29 00:28:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İtalyanca macchiato kelimesi kelimenin tam anlamıyla "işaretli" veya "lekeli" anlamına gelir ("kusursuz" [ 1] kelimesiyle ilişkili), bu nedenle gerçekten ister espresso ister süt olsun, az miktarda "leke bırakan" sıvı ekleyin.

caffe macchiato ( espresso macchiato olarak da adlandırılır) bir shot buharda pişirilmiş süt "lekesi" ve bazen espressonun crema altında sütün gizlendiğini gösteren biraz köpük ile espresso (veya iki).

Bir latte macchiato , buharda pişirilmiş sütün bir bardak espresso ile "lekelendiği" tam tersi bir kavramdır.

Bu içeceklerin herhangi birinde olduğu gibi, varyasyonlar sonsuzdur, bu nedenle tarifler ve hatta oranlar, belirli bir kafe.

#2
+1
Ataxia
2015-01-28 11:27:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu soru büyük ölçüde içeceği tüketen kişinin bireysel zevklerine dayanacaktır.

Barista olarak edindiğim tecrübeye göre, tipik olarak her ~ 2 ons (Double Shot) espresso için 2-3 kaşık dolusu süt köpüğü isteyeceksiniz.

Tabii ki bazı insanlar az ya da çok eğlenir.

Bence birçok kahve sorusu bireysel zevklere dayalı olabilir, ancak belki de soru bir baristanın bir macchiato'ya ne kadar süt koymak için eğitildiğini soracak şekilde yeniden ifade edilmelidir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...