Soru:
Çoğu moka tencere benim indüksiyon ocağımda çalışmıyor. Hala nasıl kullanabilirim?
Loreno Heer
2015-01-28 05:53:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çoğu moka tenceresi indüksiyonlu ocağımda çalışmıyor. Hala nasıl kullanabilirim? Geçici olarak kamp sobası kullanıyorum, ancak arada sırada gaz dolumu almam gerekiyor. Daha kolay bir yol var mı?

On yanıtlar:
#1
+11
fredley
2015-01-28 15:46:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet, sadece doğru malzemeden yapılmış bir pot almanız gerekiyor. İndüksiyon ocakları yalnızca manyetik metallerle çalışır. Cezvenize bir mıknatıs yapıştırabilirseniz işe yarayacaktır. Geleneksel moka kapları alüminyumdan yapılmıştır, bu yüzden yapmazlar.

Şuna benzeyen bir tane var:

enter image description here

Hızlı Amazon'da arama yapmak istediğinizi bulmanız veya size en yakın büyük pişirme gereçleri dükkanından bilgi almanız gerekir - oradaki danışmanlar hangilerinin işe yarayacağını size gösterebilmelidir (her durumda çoğu kutuda göstergeler olacaktır).

Ayrıca tabanın yeterince büyük olduğundan emin olmalısınız. Küçük çaplı bir tencere bazı indüksiyon ocaklarında çalışmayabilir. Sadece potu algılamıyor ve açılmıyor. Örneğin, Bialetti Venus 2 kap indüksiyonlu ocaklar için tavsiye edilmez, ancak 4 veya 6 kap versiyonları tavsiye edilir.
#2
+5
Eric Platon
2015-02-07 05:17:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir indüksiyon adaptörü satın alabilirsiniz.

Hızlı bir arama birkaç modeli kolayca gösterir.

Sorumluluk reddi: Henüz bir tane denemedim. Buralarda eski gaz.

Biraz daha yavaş olurlar. Plakanın ısınmasını beklemeniz gerektiğinden, daha sonra tencereye ısı iletmesini bekleyin. Artı, daha az verimli olur ve daha fazla elektrik kullanır. Böylece bir indüksiyon ocağının temel avantajlarını kaybeder.
Moka potumla bir indüksiyon adaptörü kullanıyorum. İyi çalışıyor. Evet, adaptörün kalınlığına (benim durumumda ~ 1-2 mm kalınlığında) ve ısı ayarına (~ orta ila orta yüksek) bağlı olarak belki fazladan bir veya iki dakika ekler (benim durumumda bundan daha fazla değil).
#3
+5
John
2016-01-01 22:47:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mıknatıslı paslanmaz tencere satın alın! Yapışırsa, taban yeterince büyükse çalışacaklardır. Taşınabilir indüksiyonlu pişirme tabağımla mükemmel şekilde çalışan, genişletilmiş tabanı olan daha büyük bir markasız (Şerefiye'de!) Buldum. 1500 watt ile başlayın ve üst kapta sıvı görünmeye başlar başlamaz 300 watt'a düşürün, damla daha da alçalır ve aşırı ısınan buharın son dalgalanmasını önlemek için sonunda düşer.

İlginç! Coffee SE'ye hoş geldiniz.
#4
+3
Damian Bast
2016-01-27 18:25:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tencerenize bağlı kalmak istiyorsanız ve bir adaptör kullanmak istemiyorsanız, bunun gibi tek bir soba da satın alabilirsiniz:

single stove

En azından babamın kullandığı şey bu. Aynı zamanda güzel, çünkü kahve hazır olduğunda kalkmak zorunda kalmamanız için mutfak masasına yerleştirebilirsiniz. (Bunun, yiyecekleri / içecekleri sıcak ve masada tutmak için çok kullanışlı bir cihaz olduğundan bahsetmiyorum bile).

#5
+1
Pedro Nascimento
2019-11-10 18:56:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aynı sorunu yaşadım ve onu çözmenin basit bir yolunu buldum: Ocakta gerçekten çalışan bir tencere veya tavanız olabilir, değil mi? yani, bunu boş bir şekilde ocağın üzerine koyun ve sonra moka kabını bu tencerenin veya tavanın içine koyun. Şu ana kadar benim için çalışıyor:)

#6
  0
m.c. von s
2019-01-06 14:41:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Lütfen boyut meselesini onaylamama izin verin: portatif bir indüksiyon ocakta alessi 3 fincan kullanıyorum ve kalıcı bir bardakta kullandım - taban yaklaşık 3 inç - Güzel çalışıyor. Başka bir yerleşik indüksiyon ocağını (whirlpool schott ceran) denediniz ve hiçbir şey yapmadınız. Çıkarımlar: - mıknatıs testi, bir indüksiyon potası olma potansiyelini göstermek için iyidir - aynı şekilde bir öğenin tabanındaki "indüksiyon" işareti (bu moka potu gibi) - ancak tüm indüksiyon ocakları eşit yaratılmamıştır.

Bu ocaktaki tencere ile çalışmayan kılavuza baktığınızda, yüzey için "minimum" boyutun ne olduğunu söylemiyor (örneğin, "çok küçük" nedir); tek söylediği şey "indüksiyon ocağınız için doğru boyutlarda değilse," pot yok "mesajı ekranda görünecektir".

Bir ocak için "minimum boyutlar" sorulması gerektiğini kim bilebilirdi ??

#7
  0
m.c. von s
2019-01-08 21:34:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Not - yukarıda yorumlandığı gibi küçük bir indüksiyonlu ocakla başlatılamayan bir indüksiyon ocağı için bir hack buldum:

Gösterildiği gibi iki tane kullanın!

Bu şans eseri bunlardan iki tane mevcut, ama benim tahminim moka potu ile tümevarım benzeri herhangi bir şey koymak işe yarayacak.

Memnuniyet, bir çeşit. En azından tekrar kahve yapabilirim :)

two moka pots work where on this induction hob one gets the "no pot" alert

#8
  0
FarO
2019-11-15 17:03:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

CNC Kitchen, kazanın içine bir demir disk yerleştirerek sorunu çözdü.

Bu şekilde plastikten yapılmış bir moka ile bile kahve yapabildi.

#9
-1
Cecile
2019-01-19 16:07:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mıknatıs numarası işe yarıyor, süzgeçin alt kısmında "indüksiyon" yazıyor, ocak yepyeni ama işe yaramıyor.

Bir tencereye koymak işe yarar mı? Yoksa demlik patlar mı ve / veya tabanı yanar mı?

Dairemi yeniden İtalyan kahvesi kokusu dolduracak kadar çaresiz ...

Bu, OP'ye verilen cevabın aksine bağımsız bir soru gibi görünüyor.
#10
-3
Granuja
2020-09-05 03:31:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Tencereye biraz domuz eti koyun. İşe yarayacak!Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...