Soru:
Kahve öğütme boyutu kahvenin tadını nasıl etkiler?
Paul Sheldrake
2015-01-28 06:29:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pek çok farklı ayara sahip bir taşlama makinem var. İnce ve Orta kategorileri arasında bile alt öğütme seviyeleri vardır. Kahvenin tadı ile nasıl bir ilişki kurduklarından emin değilim. Öğütmenin farklı rosto türlerinin tadını nasıl etkilediğini gösteren herhangi bir araştırma var mı?

enter image description here

Bu ne kahve değirmeni? Bize bu bilgileri verirseniz yanıtlar daha belirgin olabilir
@PythonMaster, Satılık ürünler bulduğum listelerden Capresso Infinity'ye benziyor.
üç yanıtlar:
#1
+14
TheFontSnob
2015-01-28 06:53:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Farklı öğütmelerin ana nedeni, farklı mayalama süreçleridir. Su, telveye çok kısa bir süre maruz kalırsa (örneğin, espresso için 10-15 saniye), kahveyi çekirdeklerden çıkarmak için yeterli yüzey alanı sağlamak için daha ince bir öğütmeye ihtiyacınız vardır. Demleme süresi uzunsa (örneğin, ~ 4 dakikalık fransız presi), telveyi aşırı sıkmaktan ve içilemeyecek kadar acı bir şey elde etmekten kaçınmak için kaba bir öğütmeye ihtiyacınız var.

Bu gerçekten işin özü o. Öğütme, demleme yönteminiz için çok kabaysa, kahveniz az ekstrakte edilmiş, zayıf ve asidik hale gelecektir. Çok ince bir öğütme ise, kahveniz fazla ekstrakte edilmiş ve acı olur. Öğütücünüz iyi bir markadır; El kitabına hala sahipseniz, öğütme ve demleme yöntemi için bir kılavuz içerir. Değilse, capresso.com sitesi PDF sürümlerini içerir.

+1 Bilgi için! Yani kahve yapmak için kullanılan zamana bağlı olacak
Temel kural bu, evet. Cevabımı gönderdikten sonra, rostolarla ilgili sorunuza değinmediğimi fark ettim, ancak bunun nedeni, her bir rosto kendi içinde daha "sabit", sabit iken öğütme ve demleme yöntemi içicinin kontrolünün olduğu yerdir.
#2
+5
Ecnerwal
2017-05-28 05:50:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Başlığınızda, öğütme tutarlılıktan bahsediyorsunuz. Bu, öğütme boyutundan farklıdır, ancak bununla ilgilidir - tutarsız bir öğütme (örneğin, dönen bıçak tipi bir "öğütücü"), tozdan yarım fasulyeye kadar haritanın her yerinde boyutlara sahip olacaktır. Toz fazla ekstrakte edilecek ve yarım fasülye pek tada katkı sağlamayacaktır.

Tutarlı bir öğütme (ne aşırı büyük ne de aşırı olmayan küçük boyutlarda parçacıklar içeren bir öğütme küçük) tüm kahve telvelerinin katkısını içeceğe, telveyi fazla ekstrakte etmeden elde etmeyi daha uygun hale getirir - böylece telvelerin bazı kısımlarından tatlar bozulmadan daha tutarlı bir şekilde öngörülebilir bir fincan kahve elde etmeyi mümkün kılar ve başka bir parçadan lezzet yok.

Tutarlı bir öğütücüde öğütme boyutu üzerinde hassas bir kontrole sahip olmak, öğütme için sahip olduğunuz ekipmanda en iyi bardağı (zevkinize göre) üretmek için öğütme ayarını ayarlamanızı mümkün kılar.

#3
+4
Better Coffee
2017-05-31 23:37:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Demleme yönteminize bağlı olarak öğütme boyutunun değişeceği zaten belirtilmişti.

Aşağıda, hangi öğütme boyutunun hangi öğütme türüne (en popüler olanlar) uygun olduğuna ilişkin hızlı bir açıklama verilmiştir. >

Herkesin zevkinin farklı olduğunu unutmayın. Sizinkini bulmak için küçük ayarlamalar yapmanız gerekebilir.

  • Kaba güçlü > - Fransız presi, Soğuk Demleme

  • Orta ila Orta / ince - Manuel damlama, Otomatik damlama

  • Güzel - Espresso, Türkçe

Bu kaynağı faydalı bulabilirsiniz.

Mutlu Kahve!Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...