Soru:
Kahve yemenin sağlık açısından riskleri var mı?
Iter Ator
2016-01-14 20:59:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahve çekirdeklerini öğütmeden veya demlemeden yemeyi seviyorum. Sadece çiğ çiğniyorum, olduğu gibi. Bu aktivite sağlıksız mı?


Düzenle:

Kahverengi, kavrulmuş kahve çekirdeklerinden bahsediyorum.

Yeşil (kavrulmamış) çekirdeklerden veya kavrulmuş çekirdeklerden (başka türlü hazırlanmamış, örneğin kahve içeceği olarak) mı bahsediyorsunuz? Daha spesifik olabilmek için lütfen sorunuzu bu ayrıntıyla düzenleyin. Her iki durumda da fasulye yenilebilir; bkz. [filtrelenmemiş kahve tüketimi hakkındaki bu soru] (http://coffee.stackexchange.com/questions/413/does-caffeine-raise-cholesterol-good-or-bad) ve [çekirdeklerin yenilebilirliği üzerine benim cevabım ] (http://coffee.stackexchange.com/a/1507). Eğer yardımcı olursa, bunu bir cevap olarak genişletebilirim.
Ayrıca [Çikolatalı kahve çekirdekleri yediğimde kabaca ne kadar kafein alıyorum?] (Http://coffee.stackexchange.com/questions/285/roughly-how-much-caffeine-am-i-ingesting -ne-ne zaman-çikolata-kahve-çekirdekleri yerim? rq = 1)
Soruyu düzenledim
Beş yanıtlar:
Suspended User
2016-01-15 13:05:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hayır. Önemli olanlar değil.

Kahve çekirdeği yeme konusunda listelenen birkaç soru var. Kavrulmuş kahve çekirdeklerini bir şekilde öğütmeden / demlemeden yutmak oldukça yaygındır. Birçok şirket, özellikle bu şekilde tüketilmek üzere onları satıyor. Muhtemelen ana ilişkili sağlık riski aşırı doz kafein olacaktır. Ancak, kabaca çok fazla kahve içmekle aynı şey. Temel fark, kahve (demlenmiş) çok daha fazla hacim aldığından, tehlikeli seviyelere gelmeden önce fiziksel olarak rahatsız olmanız muhtemeldir. Kahve çekirdekleriyle, aynı "dolgunluk" etkisini yaşamadan önce çok daha fazla çekirdek yemek mümkün olacağından, muhtemelen tehlikeli seviyelere çok daha kolay ulaşabilirsiniz.

Warren P
2016-01-16 08:27:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çalışmalar gelir ve araştırmalar devam eder ve geriye kalan şey, Kafein veya kahvenin sağlığa ciddi etkilerini göstermenin oldukça zor olmasıdır.

Bu biraz "bağımlılık yapar" ve belki de bazı insanlar olduğundan daha fazla kahve içer " onlar için iyi ", ancak meşru bir tıp dergisinde, Kahve tüketiminin muhtemelen herhangi bir uzun vadeli sağlık sorunuyla ilişkili olduğunu belirten ve en az 3 veya 4 çalışmayla dengelenmeyen, güvenilir, hakemli bir kanıt görmedim. tersi. Kafeinin zararlı olduğu Utah'ın dışında herhangi bir yerde azınlık görüşüdür.

Ben öyle okumadım. Sıvı kahvede bulunan kafein tehlikeli seviyelere ulaşmadan önce çok fazla su içmenin kötü etkileriyle karşılaşacağınızı düşünüyorum. Ve sanırım tehlikeli bir miktar çekmeden önce yarım kilo kahve çekirdeği yersen kusarsın. Kahveyle kendine zarar vermenin gerçekten zor olacağını iyi açıkladığını düşünüyorum. Bir silaha kahve çekirdeği koyup kafana ateş edersen belki kendine zarar verebilirsin. Bu, kahve ile ilişkili olumsuz bir sağlık etkisi olacaktır. :-)
Hayır, doğru okumadınız, "Kafein bağımlılığının varlığını iddia eden araştırmacılara göre bile, istatistiksel bağımlılık olasılığı% 9 ile% 30 arasındadır". Bu, araştırmacılar arasında önemli bir ayrım olduğu anlamına gelir. Çoğu, kafein bağımlılığının varlığını desteklemez çünkü veriler, bağımlılığın (narkotik bağımlılık veya akolizmde olduğu gibi) daha kişisel bir alışkanlık olan kafein için kullanılması yanlış bir kelime olduğunu göstermektedir. İkincisi, alkol ve narkotiklere aşırı doz verilmesi mümkündür ve bunların büyük miktarlarda ciddi sağlık etkileri vardır.
Cevabımdan alıntı yapıyorsun! :-) Yukarıdaki 9 oylu cevaba atıfta bulunuyorum.
user4323
2017-05-25 22:53:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fransız presi gibi filtrelenmemiş kahve, kahvenin yağlarında bulunan cafestol ve kahweol adlı bir madde nedeniyle kolesterol seviyelerini önemli ölçüde yükseltebilir. Bunların özellikle kahve çekirdeklerinde bulunduğunu düşünürdüm çünkü yağları gidermek için hiçbir filtreleme yok.

Milo Dodds
2017-03-23 11:59:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

1 fincan kahve üretmenin yaklaşık 75 kahve çekirdeği aldığını duydum. Son zamanlarda, kahve çekirdeklerini öğütmek ve onlardan kahve yapmak yerine kahve çekirdeği yeme vuruşunu yaşıyorum. 75 fasulyeyi çiğnediğinizde, yeterince içmişsiniz gibi hissedersiniz. Bu aynı zamanda daha kalorili yiyecek türlerini atıştırmama engel oluyor. Bahsedilmeyen bir yararı, dişlerinizi ve ağzınızı nispeten daha temiz tutma eğiliminde olmasıdır, dişlerinizin daha pürüzsüz hissetmesi (fırçaladıktan sonra olduğu gibi), ancak dişlerinizin arasına sıkışmış gıcırdama yaşarsınız ... bu nedenle yine de dişlerinizi fırçalamak istemenizi gerektirir. Emin değilim (spekülatif) ama odun liflerinin mikropları nasıl öldürebileceğine çok benziyorum, belki kahve çekirdeklerinin ağzınızdaki birçok bakteri üzerinde benzer bir etkisi olabilir. Her neyse, hayatta olduğu gibi ılımlılık anahtardır ... bu yüzden biraz kahve çekirdeği ye ama çok fazla yemeyin ... sağlığınız için !!

Maria
2017-05-12 18:26:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İnsanlar içecek olarak kahve yapmayı öğrenmeden önce, av için veya çiftçilik yaparken enerji elde etmek için kahve çekirdekleri yediler. Kahve çekirdeği yemek, kahve içmekle aynı etkilere sahiptir. Bununla birlikte, etkileri büyütülür çünkü çekirdekleri yemek, sadece filtreden damlamayı başaran şeyleri değil, kahvenin içindeki tüm kafein ve diğer kimyasalları sağlar. Ayrıca kahve çekirdeklerindeki etken maddeler ağızda bulunan mukus zarlarından hızla emilir.

Kavrulmuş kahve çekirdeklerini yiyeceklerinden şüpheliyim. Avlanma veya çiftçilik yaparken onları düzgün bir şekilde kızartmak oldukça fazla iştir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...