Soru:
Ekstraksiyonu artırmak için ne zaman karıştırma kullanılır?
BrettAM
2015-01-28 04:33:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Belirli bir alet için bazı mayalama yöntemlerinin, sürecin bir noktasında temelleri karıştırıp karıştırmamaya göre farklılık gösterdiğini sıklıkla görüyorum.

Demleme sırasında karıştırmanın ekstraksiyonu artırması gerektiğini anlıyorum, ancak Bunu yapmak için daha ince öğütme, daha uzun demleme, daha yüksek sıcaklık vb. yerine ne zaman ve neden karıştırmayı kullanmalıyım?

Bir cevap:
Suspended User
2015-01-28 05:51:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Herhangi bir nedenle (daldırma demleme yöntemlerinde) sürecin başlangıcında telveler eşit şekilde dağılmamışsa karıştırma kullanılmalıdır. Örneğin, dökümü işte kullanırken, ilk dökmem üstte yüzen bazı kuru noktalar bırakıyorsa. Aeropress, muhtemelen, tüp şekli ile birleştirilen kısa süre (alttaki tüm öğütülmüş öğütülmüş dar) iyi bir karıştırma gerektirdiğinden, ekstraksiyondan önce karıştırma kullanır. Bittiğinde sepette bir miktar kuru toprak bırakan kötü tasarlanmış damlama bira yapımcıları gördüm. Bunun nedeni, damlamanın suyu eşit şekilde dağıtmaması ve bazı telvelerin boşa gitmesi, daha ince öğütme, daha uzun demleme ve sıcaklığın bu durumda mutlaka kötü mühendisliğe yardımcı olmamasıdır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...