Soru:
Espresso makinemi nasıl geri yıkarım?
Kyle Macey
2015-01-28 03:53:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa süre önce bir ECM Technika satın aldım ve son zamanlarda çekimlerimin oldukça tutarsız olduğunu fark ettim. Bir arkadaşım makineyi ters yıkamamı önerdi, ancak bunu tam olarak nasıl yapacağımı bana açıklama şansım olmadı. Biri bana makinemi nasıl ters yıkayacağımı söyleyebilir mi? Bunu ne sıklıkla yapmalıyım?

Oh, ve btw. Yeni kahve makinesi için tebrikler. Temiz tutun ve nazik olun :)
Bir cevap:
Stefan Dorunga
2015-01-28 04:34:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ters yıkama, oldukça basit bir prosedürdür. Yalnızca iki şeye ihtiyacınız vardır:

Prosedürün birkaç kez tekrarlanması gerekir (3-4):

  • Diski portafiltere yerleştirin
  • Bir Biraz temizlik deterjanı.
  • Pompanın çalışmaya başladığını duyana kadar kahve makinesini açın, bu olduğunda pompayı kapatın ve deterjanlı sıcak su 3 yollu vananızdan dışarı fışkıracaktır. Bunun püskürtmeye neden olma ihtimali oldukça yüksektir, bu nedenle dikkatli olmaya çalışın.

Bunu yaptıktan sonra, sabunlu köpükleri temizlemek için prosedürü deterjansız makine.

Normalde bunu yaklaşık ayda bir yaparsınız. Bu, büyük ölçüde makinenin nasıl çalıştığına bağlıdır, ancak makineyi çok kullanıyorsanız bunu yapmanız kesinlikle önerilir (Bazı insanlar bunu her 30'da bir espressoda yapmayı önerir).

Bundan sonra her şeyi temizlemek ve hiçbir kalıntı bırakmamak için makinede bir espresso shot geçirmek iyi bir fikirdir.

Daha fazla ayrıntıyı burada

bulabilirsiniz
Bir ters yıkama diski satın alacak / sipariş edecekseniz, bunların genellikle "kör filtre" veya "ters yıkama sepeti" olarak da adlandırıldığını unutmayın. Makineniz için doğru boyutu satın aldığınızdan emin olun (ECM Tecknika durumunda 58 mm ve E61 grup kafalı benzer makineler).


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...