Soru:
Maxwell house ile bir alan presi mi kullanıyorsunuz?
user1093
2015-07-24 00:53:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maxwell House'u hazırlamak için bir AeroPress kullanabilir miyim? Görünüşe göre buralardaki çoğu insan lüks kahve içiyor ama benim geldiğim yerde satmıyorlar. Marketteki bayana Sumatra fasulyesi olup olmadığını sordum ve bana komik bir bakış attı.

Aradım ama deneyen kimseyi göremiyorum. İşe yarayacağını mı düşünüyorsunuz?

Merhaba ve [coffee.se] 'ye hoş geldiniz! [Se] adresindeki formatımıza ve edepimize uyması için sorunuzu biraz "temizledim". :) Bununla ilgili daha fazla bilgi için [yardım] 'a bakın veya bir [tura] katılın (http://coffee.stackexchange.com/tour). Bununla birlikte, yaya çekirdeklerine iyi demleme muamelesi yapma fikrini gerçekten seviyorum ... bunu kendim bile deneyebilirim!
Iki yanıtlar:
hoc_age
2015-07-24 19:29:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet, elbette! "Süslü" kahve şirketi Counter Culture'ın dediği gibi: Her Kahve, Her Demleme . Aslında, aslında kahve olmayan şeyler (arpa, çay, şifalı otlar vb.) Bile bir AeroPress veya diğer kahve pişirme ekipmanında kahve gibi demlenebilir.

Ancak, süslü kahve tercihiniz değilse (veya pratik değilse veya mevcut değilse veya her neyse), farklı bir şeyler deneyin. Ve neden Maxwell House (ya da Folgers ya da Nescafé ya da Eight O'Clock ya da Café du Monde ya da ...) gibi kültürel bir temel değil?

Aslında, bunun gibi kitlesel pazar kahvesi AeroPress uygulamasından fayda . Örneğin, bu karışımlardan bazıları, geleneksel bir bileşen olan Robusta çekirdeklerinin önemli bir bölümünü içerir birçok karışımdan (bazı İtalyan espresso karışımları dahil). Robusta'nın AeroPress'te bazı avantajları olabilir. Robusta, espressoda daha fazla krema üretir ve AeroPress'ten daha fazla krema almanın bir yolu olabilir. Robusta ayrıca Arabica 'dan biraz daha fazla kafein içerir, yani bu arıyor olabileceğiniz başka bir şey olabilir. AeroPress (genellikle) damlamadan daha kısa sürede demlendiğinden, bazen kitlesel pazar kahvelerinde (çekirdek yapısına bakılmaksızın) bulunan acılığı biraz azaltabilirsiniz .

Yine de birkaç sorun olabilir. Birincisi, bir AeroPress için Maxwell House gibi önceden öğütülmüş kahvenin varsayılan öğütülmesi daha doğrudur . Kahveyi biraz daha ince olacak şekilde yeniden öğütmeyi deneyebilirsiniz, ancak öğütücüyü tıkayabileceği için genellikle önerilmez (bununla ilgili daha fazla bilgi için Home-Barista ve Bunn 'a bakın) ). İkinci olarak, kahvede başka "maddeler" varsa (ör. "Folgers Crystals" veya diğer katkı maddeleri) bu, AeroPress'de damlama için olduğu gibi davranmayabilir.

Ama bir deneyin! En iyi durumda, beklediğinizden daha fazla bir kitlesel pazar kahvesinin tadını çıkarabilirsiniz. En kötü durumda, birkaç sterlin tükendiniz, ancak eğlenceli bir hikayeniz ve ağır bir kafein vızıltısı var.

Ters Aeropress yönteminin kullanılması, daha ince bir öğütme ihtiyacına bir şekilde yardımcı olabilir.
FWIW, Bustelo'yu bir Aeropress'te kullanıyorum ve harika çıkıyor. Yani o da var.
jakerandell
2015-09-16 17:12:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Maxwell House'u hazırlamak kesinlikle mümkün olsa da, şüphesiz daha iyi çekirdekler kullanarak büyük bir gelişme göreceksiniz.

İnterweblerde kaliteli çekirdeklerin yüklenebileceği pek çok harika yer var. Home Barista, başlamanıza yardımcı olmak için topluluktaki favorilerden bazılarının harika (kesinlikle kapsamlı olmayan) bir listesine sahiptir.

Bu cevabın çoğu, sorulan sorunun cevabını desteklemek için kullanılmaz.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...