Soru:
Neden kahve bağımlısı değilim?
Mehari
2016-08-05 19:08:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Son 5 yıldır günde en az bir kez, çoğu kez iki kez kahve içiyorum ve henüz bağımlılık hissetmiyorum?

Olmalıyım kahve bağımlısı ve bu hissi mi yaşıyorsunuz?

Ben de bağımlı değilim. Günde beş espressomu içmeme izin verin ve ben toplumun gayet iyi ve işlevsel bir üyesiyim. Şimdi izin verirseniz, saat neredeyse 9 ve bir bardağa ihtiyacım var.
@Mehari - Kahve içmekten hoşlanmadığınızı mı söylüyorsunuz? Veya tadından hoşlanıyor musunuz, ancak çevresinde hiç bağımlılık / yoksunluk semptomları geliştirmediniz mi?
üç yanıtlar:
roasterbob
2016-08-06 07:52:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kafein yalnızca hafif düzeyde bağımlılık yapar ve yalnızca küçük fiziksel bağımlılık gösterir. Gerçekten bağımlılık yapan ilaçların yapacağı gibi fiziksel, sosyal veya ekonomik sağlığı tehdit etmez. Sabah fincanınızı "geri çekmek" veya atlamak size hafif bir baş ağrısı verebilir. İşte kafein bağımlılığının kısa bir açıklamasına bir bağlantı.

http://www.m.webmd.com/a-to-z-guides/caffeine-myths-and-facts

Shiri
2016-08-05 20:39:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ayrıca oldukça düzenli olarak kahve içerim ve ben de buna bağımlılık hissetmiyorum.

İnsanların kafein dahil belirli kimyasallara karşı toleransları ve tepkileri her zaman farklıdır. Bir kişi, başkalarının olmadığı bir maddeye bağımlı olabilir, bu sadece kişiye bağlıdır.

R Mac
2019-12-05 07:24:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahve bağımlılığı, bir çözüm bulamazsanız güçlü, içini kusan bir duygu olarak tezahür etmez. Aksine, düzelene kadar bitkin ve yorgun hissedersiniz. Hafta sonları kahve içmeyi deneyin, ardından birkaç hafta sonra Pazartesi günü işe veya okula giderken nasıl hissettiğinizi görün.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...