Soru:
Kahveyi damlama / kahve üzerine dökmek için ne kadar ince öğütmeliyim
EdChum
2015-01-28 02:13:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Damla kahve için kahve çekirdeklerini manuel olarak öğütüyorum, ancak kahvenin bir kafeterya veya espresso makinesi için kullanılmasına bağlı olarak inceliğin değişmesi gerektiğini düşündüm.

Peki nedir damla kahve için optimum incelik?

Sıcak suyu kahve telvesinden geçirmek için basınç (espresso makinesinde genellikle 15 bar) kullanmadığım için bu kadar önemli mi?

İlgili http://cooking.stackexchange.com/questions/35543/finding-the-right-coffee-grind
Çapak öğütücü kullanıyor musunuz?
@JoshuaAslanSmith evet, bunun metal bıçaklı öğütücüler kullanmaktan daha iyi olduğunu okudum, benimki seramik
Ayrıca [pişirme.se] 'den [özellikle dökme için öğütme] hakkında bir başkası (http://cooking.stackexchange.com/q/22941/25286).
Iki yanıtlar:
Joshua Aslan Smith
2015-01-28 03:12:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Genel olarak tutarlılık, belirli bir ayardan daha önemlidir.

Anahtar, hem öğütme boyutunu gerçekten kontrol edebilmeniz hem de aslında homojen bir öğütme elde etmenize olanak tanıyan demleme işlemi sırasında açığa çıkan servis alanını iddialı bir şekilde kontrol edebileceğinizden, kahveyi hazırlarken kıvamını artırmak. Çapak öğütücünüz olduğunu belirttiğinizden beri harika bir başlangıç ​​yaptınız. Üzerine kahve dökmek için öğütme kabalığının tanımlanmış, üzerinde anlaşmaya varılmış bir hali yoktur, ancak kesinlikle şunu söyleyebilirim ki espressodan daha fazla öğütme istersiniz. Lezzetinizi en iyi karşılayan şeyi bulmak için farklı öğütme ayarları arasında tam olarak aynı su, kahve çekirdeği kavurması ve çekirdek sayısını (ve dolayısıyla hacmi) kullandığınızdan emin olarak tatlı noktayı bulmaya çalışın.

"Doğru yapma" konusunda özellikle endişeleniyorsanız veya bir ton deney yapmak istemiyorsanız, bir ızgaraya atlamanın kolay ve hızlı bir yolu, bir kafeye gitmek, bir çanta satın almaktır. bütün fasulyeleri öğütmelerini isteyin ve öğütmenin ne kadar kaba olduğunu sorgulayın.

John Snow
2015-01-28 03:12:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Genel olarak, ince kumun iriliği. Burada öğütme boyutunu etkili bir şekilde iletmek zor olacak ve yerel kahve dükkanınıza gidip, damlama öğütme işleminde sizin için bir kahve örneği öğütmelerini ve ardından bunu eve götürüp öğütücünüzü ayarlamanızı tavsiye ediyoruz. zevke göre ayarlanan benzer bir boyut.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...