Soru:
Kahveye Tarçın Eklemek?
Diabolik
2017-06-30 11:18:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahveye tarçın eklenmesinin tadı biraz daha güzelleştirdiğini söyleyen pek çok makale gördüm. Bir şey eklemek nasıl orijinal tadı daha iyi hale getirebilir? birisi bunu denedi mi? ve bana bu tadı anlatır mısın lütfen? ayrıca, sade kahveye tarçın ekleyebilir miyim? Okuduğum makaleler sadece onu latte ve süt bazlı kahvelere eklemeyi anlatıyor mu?

Sübjektif bir şey gibi görünüyor. Bazı insanlar kahvelerindeki şekerin tadı 'daha iyi' yaptığını düşünürken, diğerleri şekerin tadı 'daha kötü' yaptığını düşünüyor.
Bir zamanlar oradan gelen bir arkadaşımdan bana 'geleneksel' Honduras kahvesi hediyesi gönderilmişti. Bir aile tarifi olup olmadığını bilmiyorum, ama gerekçesiyle hindistan cevizi ve tarçın gibi kokan şeyler eklenmişti. Çok lezzetli ve ilginçti. Bu siyahı içebilirsiniz. Benim önerim .. sadece deneyin ve ne düşündüğünüzü görün! En kötü durum, bir fincan kahveyi boşa harcarsınız. Bunun bifteği marine etmeye benzediğini hissediyorum. Bazı insanlar bir bifteğe tuz, karabiber ve tereyağından başka bir şey eklemeyi dayanılmaz bulurken, diğerleri karmaşık marinatlarla yemin ederler.
üç yanıtlar:
luna
2017-06-30 14:49:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Denedim ve beğendim, ama genel olarak tarçın tadını sevdiğim için. Kendi başına kahvenin tadını artırmaz, ancak kahvelerle güzel bir şekilde evlenme eğiliminde olan kendi ek lezzetini ekler. Ve evet, kesinlikle siyah olarak yazabilirsiniz. Aslında, damla kahve günlerimde, bazen onu baharatlamak için demlemeden önce telveye birkaç serpme koyardım. İyi şeyler!

Sergey Kireyev
2017-07-04 19:08:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bence kahvenin tadı daha güzel hale gelmiyor. kahveyi seviyorsanız ve tarçın seviyorsanız bu size kalmış - o zaman devam edin, neden olmasın?

Genel olarak konuşursak, baharat eklemek kahveyi sizin için iyi yapar. Doğu kültürlerinde kahveye kakule katmak ve yüksek politik zirvelerde ve benzeri yerlerde servis etmek gelenekseldir. Kakuleli kahve sizi sakinleştirir ve sakin enerji verir. normal düz keepvid kahvenin aksine, susuzluğunuzu giderir ve sizi sadece susuz bırakır. zencefil kahve, örneğin zencefil kahve sporcular arasında oldukça popülerdir, büyük bir antrenmandan sonra enerjinizi geri kazandırır, iç dengenizi geri kazandırır. küçük hindistan cevizi kahvesi erkek gücü için iyidir. karabiber kahvesi toksinleri atmak için harikadır. hepsi baharatların özelliklerine dayanıyor. baharatlı kahve size iyi gelir.

Tarçınlı kahveye dönecek olursak, ben şahsen tadı sevmiyorum, ama arada bir içerim. bu senin için iyi! tarçın, kafeinin vücudunuz üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırır. Daha iyi kan akışını destekler, kanı temizler, nyquil'in yaptığı kadar gribe yardımcı olur. gerçekten tarçınlı kahve için çok şey var. Nefret etseniz bile denemenizi tavsiye ederim, - bu sizin için iyi.

- düzenle

Cevabım moderatörler tarafından baharatların kahveyi sizin için nasıl daha faydalı hale getirdiğine dair pek çok bilgelik edindiğim makalenin bağlantısını kaldırmak için değiştirildi. bu eylem, ilgilenen kişilerin konuyu takip etmesini ve başka bir yerden bilgi edinmesini yasaklamıştır. Her zaman bir gönderide bahsetmek istediğiniz bir şey yazılırsa, en iyi eylem yolunun fikri birkaç kelimeyle açıklamak ve okuyucuların daha fazla bilgiyi takip etmek isteyip istemediklerini seçmelerine izin vermek olduğunu düşündüm. sanırım yanılmışım yüzlerinize bağlantılar koyduğum için özür dilerim. Hala bu makalenin harika bilgiler içerdiğini düşünüyorum, bu yüzden tarçınlı kahvenin tamamını kopyalayacağım ..

Kahvenin bazı sağlığı iyileştirme süreçlerini teşvik etmesini istiyoruz. O zaman git ilerde, o cezveyi ocağa koyun ya da Keurig makinenizi çalıştırın ve en sevdiğiniz rostoyu yapın ve pişirirken ve pişirirken bu makaleyi okumaya devam edin - en iyisi henüz gelmedi. Aşağıda, en sevdiğiniz jo bardağına, hatta bir latte veya mocha içeceğine eklendiğinde sağlık yararlarını destekleyen birkaç baharattan bahsedeceğiz. Buzlu kahve burada da işe yarayabilir, ancak sıcak su baharatların yararlı niteliklerini yaymasını sağladığında en iyi etkiler sıcak içeceklerde ortaya çıkacaktır. Yine de, isterseniz veya yaz mevsimindeyse, buzlu kahveyi kendinize de iyi bir hale getirebilirsiniz, içeceğinizi soğutmadan ve buzlamadan önce baharat eklemeyi unutmayın.

Tarçın + kahve = çarşafınızı unut

Bahsedilecek ikinci baharat tarçındır. Kakuleden daha güçlü kokusu ve tadı vardır, bu yüzden ikinci olarak bundan bahsediyorum. Her ne kadar "ilk", tüm faydaları sayesinde bariz bir seçim olsa da, tarçınlı kahveden elde edilebilir. Tarçın gerçekten harika bir baharattır. Kahveye eklemek, kahvenin vücudunuz üzerindeki olumsuz asidik etkilerini azaltmaya yardımcı olacaktır. Tarçın kanınızı temizler, daha iyi kan akışı sağlar, içinizi ısıtır ve iltihabı azaltır. Soğuk algınlığı ve grip mevsiminde harika bir doğal ev yapımı yardımdır. Evet, soğuğunuzu tarçınlı kahve ile tedavi edin! Veya en azından bir kez deneyin. Farkı göreceksiniz. Etnoloji (veya belki daha iyisi - Halk Hekimliği) tarçınlı kahvenin ruh halinizi iyileştirebileceğini, sinir sistemini olumlu yönde uyarabileceğini ve görüşünüzün netliğini artırabileceğini belirtiyor ve ısrar ediyor. Ve her şeyden önce, tarçınlı kahve kupasından gelen aroma tarif edilemez derecede iyidir. Denemelisin! Bir tutam organik tarçın tozu ve ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Andy Mac
2017-07-07 21:26:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahvede herhangi bir tat ortaya çıkardığını sanmıyorum ama kahvenin bazı notalarını tamamladığını düşünüyorum. Tarçının tadı "tatlı" olarak tanımlandığını duydum, bu yüzden belki de bu yüzden daha iyi bir tada sahip olarak algılandı?

Oldukça basit hale getirmek, demlemeden önce öğütücülerinize birkaç çizgi koyun (ben En çok neyi sevdiğinizi görmek için miktarı deneyin, ancak küçük bir miktarla başlamayı önerin - oldukça güçlü bir baharat olabilir) ve tüm tarçın aromasını alırsınız ama tarçın tadı hiçbirini almaz. Ayrıca, içine yarım tarçın çubuğu atarak Fransız kahve presi yaptım ve bu da oldukça iyi çıkıyor.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...