Soru:
Kopi Luwak - gerçek mi değil mi?
premek.v
2015-04-21 01:43:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Endonezya'daki bir Duty free mağazasından bir kahve aldım.

100 gr ~ 14 USD , ebay'de 23 USD karşılığında alınabilir

Diyor :

  Mandailing estate coffeeÖzel KarışımlarVahşi Kopi LuwakGibbon sırt bölgesiMandailing SumatraVb ürünleri vb  

Nedir? Bu fiyat için gerçek mi? Kopi non-luwak ile harmanlanmış mı? Kopi luwak'ın sadece yüzde 1 veya 5'i gibi mi?

Vahşi luwaklardan mı? Web sitesi evet diyor, nasıl bilebilir? Ayrıca bir ormandaki çimenlerden eliyle dışkı toplayan bir adamın youtube videosu var. Neden böyle?

Ayrıca bir kutuda biraz daha pahalı olanı da vardı (bu bir çanta), sadece farklı bir ambalaj olup olmadığından emin değiller.

front back

Altı yanıtlar:
Anthony Pham
2015-04-21 02:38:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aslında hayır diyebilirim.

Bu tür bir kahve ABD poundu başına 100 ila 600 $ arasında oldukça pahalıdır. Evet, 100 ila 600 USD. Bu normal bir fiyata doğal Kopi Luwak kahvesidir. Karışım kelimesi bana biraz şüpheli geliyor, çünkü genellikle tamamen saf Kopi Luwak olmadığı anlamına geliyor.

Mesele şu ki, karar vermek gerçekten size kalmış . Onlara güvenebiliyorsanız satın alın. Ürünün istediğiniz gibi olmadığını düşünüyorsanız, satın almayın. Muhtemelen hayır diyeceğim ama son kararı sen vereceksin. İçgüdülerinizle gidin ve o ürünü satın almaya evet veya hayır deyin. Bol şans!

Teşekkür ederim, zaten satın aldım, sadece ne olduğunu merak ettim.
Ardından onay işaretine tıklayarak cevabımı kabul edebilirsiniz ...
Suspended User
2015-04-21 21:05:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Evet, "gerçek" ve "akıllı" pazarlama diyeceğim. Birinin etrafta yabani palmiye misketlerinin olduğu bir kahve plantasyonu olsaydı, bazılarının "misk kedisi ile işlenmiş" bazı fasulyeleri toplayıp kavurup bunları normal stoğunuzla harmanlaması yeterince kolay olurdu. Bunun sonucu, normal kahve işlemenizden elde ettiğiniz geliri desteklemek için çok daha yüksek bir fiyat istemeyenlere parlak etiketlerle satılabilir.

Bazı insanlar bunun yanıltıcı olduğunu düşünebilir ve ben de katılıyorum. Bununla birlikte, sıra sıra kafesli misk kedisi olan ve onları bir işleme makinesine indirgeyen plantasyonlardan çok daha az kötü olduğunu söyleyebilirim.

Teşekkürler, kulağa mantıklı geliyor. Muhtemelen "gerçek" ama karışık.
Tim Post
2015-04-25 11:03:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

"Karışık" derken, size anlatmaya çalıştıkları şeyin tek kaynaklı olmadığıdır. Ambalajdan söylemek gerçekten zor, ancak birkaç farklı çiftlikten% 100 Arabica elde edeceğinizi düşünüyorum ve bu nadir bir durum değil.

Ortalama bir çiftçi verimi günde bir kilodan daha az , bu nedenle tek kaynaktan tedarik etmek oldukça zordur.

Ambalajın şeffaf kısmına bakıldığında, ortalama kalite gibi görünüyor / Filipin marketlerinin çoğunda raflarda bulacağınız rosto. Denemeye değer, benim zevklerime göre fazla kavrulmuş gibi görünüyor, ancak gerçekten iyi bir kahveyi çok düşük bir fiyata keşfetmenize olanak tanıyor - neden olmasın?

İyimserliğiniz için +1, ancak <8 $ / ons. kirli zihnim "karışım" ın daha az isabetli bir anlamı olduğundan şüpheleniyor.
@hardmath Olumlu tarafında kalmak istemem için İngilizce ifadelerde biraz zorlanıyor ve biraz kayboluyor gibi görünüyor (çünkü Güneydoğu Asya'da yaygın bir hata).
Alex Smith
2015-12-10 02:57:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gerçek olup olmadığını söylemek zor. Şirket için bir web sitesi buldunuz mu? Eğer gerçek "vahşi kopi luwak" ise, bu kalite açısından iyidir ve ayrıca kopi luwak'a karşı zalimce muameleyi desteklemiyorsunuz.

Kopi luwak hakkında daha fazla bilgiyi şu adresten okuyabilirsiniz:

Bu sitelerde bazı gerçek olup olmadığını nasıl anlayacağınıza dair ipuçları ...

Merhaba ve [coffee.se] 'ye hoş geldiniz! Bağlantılar için teşekkürler. Cevabınızı biraz düzenledim ve biraz daha biçimlendirme ekledim; umarım aldırmazsın Bir [tura] katılarak veya [yardım] bölümüne bakarak formatımız hakkında daha fazla bilgi edinin.
Dan. W
2016-08-21 06:12:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Basit cevap "evet gerçek"

Mandailing Estate, bu uzman kahvesi ile gurur duyuyor. Sumatra dağlık arazisinin derinliklerinde plantasyon var.

Civet Cats bir vahşi hayvan, Sumatra ormanlarında dolaşırlar ve bazen kahve meyvesini beslemek için Mandailing Estate kahve plantasyonundan geçerler.

Sumatran Kaplanları ile aynı ormanı paylaşırlar (evet, hala orada Yabani) Herhangi bir vahşi hayvan gibi, besin kaynaklarını takip ederler. Öyleyse, Civet Kedileri kaplanların etrafında değil. Nadirlik bu yüzden ... Bu yüzden Wild Kopi Luwak kahvesi pahalıdır.

Karışım olmadan, doğal Luwak teklif edilmeden aylar veya yıllar geçebilir ...

Beğen hayattaki tüm güzel şeyler ... Bir uzman, özel olanın tadını çıkarmalı

Teşekkürler, kaynağınız nedir?
coffee lover
2015-11-09 15:17:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu harman luwak'ı Endonezya'da da satın aldım, çeşitli luwak'ları denedim, bunun çok iyi bir kahve olduğunu söylemeliyim (harman kelimesi arabica kahvesi ve luwaklarla karıştırılarak güzel tadı vermesi anlamına geliyor). % 100 luwak ise% 100 yazacaklardır. Bu arada,% 100 luwak kahvenin tadı güzel değil, aslında java, columbia veya brezilya olsun, harmanlanmış kahve kadar iyi tek bir kahve tadı yok

bu karışım mükemmel bir karışım ve kendine özgü orijinal olduğu anlamına gelen luwak kakasının kokusu ve tadı. endişelenme

Tüm harmanların tüm tek kökenlerden daha lezzetli olduğu gibi, öznel zevklerden kapsamlı genellemelerin iyi olduğunu düşünmüyorum.
Markaya aşina iseniz (ve belirtilmemiş bir zamanda ve yerde Endonezya'da bir kez satın aldığımdan emin değilim), değerlendirmenizin bir değeri vardır. Ancak cevabınızın ifade şekli tutarsız ve kuşkuculukla sınırlanmış görünüyor. Karışımı ve bazı özel açılardan% 100 Kopi Luwak'ı karşılaştırmak daha iyi bir yaklaşım olabilir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...