Soru:
Acı olmayan bir kahve var mı?
Chris Melville
2018-04-05 01:48:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahve kokusuna bayılıyorum. Kahveli çikolata yemeyi seviyorum. Yine de kahveyi doğrudan içemiyorum, çünkü bu benim için dayanılmaz derecede acı.

Açıkçası, hiç kimse kahve içmeye mecbur değil - ve onsuz gayet iyiyim. Ancak bu kadar çok insan bu içeceği çok seviyor ve ben de aynı zevki yaşasaydım çok güzel olurdu. Kahvenin aromasını sevdiğim gerçeği (kahve aromalı bir tatlı yerken olduğu gibi), acılık içermeyen çeşitli içecekleri bulabilirsem, o zaman keyif alacağımı söylüyor.

Yıllar boyunca bu soruyu birkaç kişiye sordum, örneğin latté denememi önerdi - ancak kahvenin büyük miktarda sütle seyreltilmiş olması gerçeği çözmüyor sorun. Daha az lezzet anlamına geliyor - ve evet, daha az acı - ama acı hala orada.

Geçen gün Bukeela adında bir Etiyopya kahvesi denemem önerildi. Bunun özellikle zayıf olduğu ve bunu kaldırabileceğim söylendi. Yani .. ben denedim. Bol şeker ekledim. Ancak yine de benim için çok fazlaydı. Evet, kahve zayıftı - ama bu sadece tadı daha zayıf olduğu anlamına geliyordu. Acılık hâlâ devam ediyordu ve yine de içememe neden oluyordu. Şeker yardımcı olmadı. Bu basitçe, aynı anda ağzımda iki tat olduğu anlamına geliyordu: tatlı: ama yine de acı.

Düzenleme: Bu sitedeki "tatlı kahve" ile ilgili soru soruma cevap vermiyor. Tatlılık acı olmamakla aynı şey değildir. Burada belirtildiği gibi, çok fazla şeker eklesem bile, aynı anda 2 tat alıyorum: tatlı ve acı. Acılık hala orada. Diğer soru hiç acılıktan bahsetmiyor.

Görünüşe göre tat alma organlarım acı her şeye özellikle duyarlı. Bira içemiyorum ve acıları nedeniyle brokoli ve Brüksel lahanası gibi bazı sebzeleri sevmem.

O halde, tüm kahve uzmanlarının soracağı soru şudur: Nefis tadı koruyan, ancak tatsız acılığın hiçbir izine sahip olmayan çeşitli kahve var mı?

Tam (veya gerçekten kısmi) bir yanıt değil, ancak Google'da arama [Acı olmayan kahve] (https://www.google.co.uk/search?q=non+bitter+coffee&rlz=1C1VSNE_enGB716GB716&oq=non+bitter+&aqs=chrome .0.0j69i57j0l4.2591j0j7 & sourceid = chrome & ie = UTF-8) epeyce cevap veriyor
[Tatlı kahve var mı?] Öğesinin olası kopyası (https://coffee.stackexchange.com/questions/2424/does-sweet-coffee-exist)
Tatlı kahve ile ilgili soruyu şimdiden gördüm. Soruma cevap vermiyor. Kopya değil. Diğer soru göreceli tatlılık içerir, ancak acılıktan hiç bahsetmez. Tatlılık, "acı değil" ile aynı şey değildir: sorumda belirtildiği gibi, çok fazla şeker eklesem bile, sadece 2 tat alırım: tatlı VE acı. Hiç de acı istemiyorum.
Google'da "acı olmayan kahve", normalde kahveden hoşlanan ancak "aşırı acı" yanık tadı önlemek isteyen kişiler bağlamında kahvenin nasıl daha az acı yapılacağına dair ipuçları sağlar. Benim gibi acıyı iğrenç bulan insanlar için HİÇBİR ŞEKİLDE acı olmayan bir kahveden bahseden başka bir site bulamadım.
Bu arada - bu sorunun cevabı basitçe "bütün kahveler bir dereceye kadar acıdır: tamamen acı olmayan bir kahve yoktur" ise, sorun değil. Ama lütfen sorumu sonlandırmaya çalışmayın çünkü ne sorduğum anlaşılmadı - teşekkürler :)
Çok hafif kızartmalara baktınız mı?
Ne demek istediğini anladım Chris. Yine de, diğer soruyu, oldukça ilişkili oldukları için yorumlarda referans olarak saklayın.
Yalnızca kahvenin acılığı değil, aynı zamanda size sorun çıkaran diğer acı yiyeceklerse: [süper ustalık] (https://en.wikipedia.org/wiki/Supertaster) olarak nitelendirilebilirsiniz?
@Stephie - evet, ben bir süper ustayım. İçinde kimyasal "PROP" bulunan tüm yiyecekler sevmediğim yiyecekler. Acı bana iğrenç olduğu için bira da içemiyorum.
On bir yanıtlar:
avocado1
2018-04-09 20:38:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Buna kısaca cevap verecek olursak, acılıksız kahve yok. Kahvede acılık, biraz daha ayrıntılı olarak açıklayacağım farklı etkenler tarafından belirlenir.

Her şeyden önce kahvede doğal olarak acı maddeler bulunur. En bariz ve en çok bilineni kafein olacaktır. Ancak gerçekte kahvenin acılığının sadece% 15'i kafeinden kaynaklanmaktadır. Kahvede bazıları acı olan yüzlerce etken madde vardır. En önemlisi klorojenik asitlerdir. Acılığa en çok katkıda bulunurlar. Bu nedenle, hiç acı izi olmayan bir kahve bulmanız pek olası değildir.

Ancak acılığa katkıda bulunan bazı etkili faktörler vardır. Önce kavurma sürecini, fasulye türünü ve kökenlerini ve ardından hazırlama yöntemlerini ve yardımcı olabilecek bazı ince ayarları ele almak istiyorum.

1. Kavurma

Benim gibi 'demiştim, acı kahvenin tadının, içinde bulunan türden kimyasal bileşikler olduğunun anahtarı. Ve kavurma işlemi tam olarak bunu belirler. Çekirdekler ısıtıldığında klorojenik asitler ilk asit laktonlara ve daha sonra kavurma işleminde fenilindanlara parçalanır. Klorojenik asidin kendisi acı değildir, ancak parçalandığı bileşikler ve özellikle fenilindanlardır. Daha sonra kavurma sırasında ortaya çıktıklarından, daha koyu renkli kavurmalar hafif kavurmalardan daha acı olma eğilimindedir. Bu yüzden benim tavsiyem çok hafif kavrulmuş fasulyeleri denemeniz olacaktır. İşte yaptığım diğer bazı noktalara da atıfta bulunan başka bir kaynak.

2. Fasulye türü ve kökeni

İki ana Fasulye türü vardır: Arabica ve Robusta, hem çok daha fazla kafein hem de klorojenik asit içeren Robusta. Fincanınıza ekstra acı katacağı için Robusta veya karışık kahvelerden uzak durun. Ayrıca tecrübelerime göre hafif kavrulmuş Afrika kahveleri, örn. Acılık söz konusu olduğunda etiyopya veya kenya kahveleri en yumuşak kahvelerdir, ancak orta veya güney amerika kahvelerinden daha fazla asitliğe sahiptirler.

3. Hazırlama yöntemleri

Öncelikle espressodan kaçının. Kahveye uygulanan basınç nedeniyle çok daha acı bileşikler çıkarılır. Genel bir kural, daha yüksek ekstraksiyon ile kahvenin aromasına hızla hakim olan daha acı bileşikleri çıkaracağınızdır. Acı bileşikler genellikle ekstraksiyon işleminin sonraki aşamalarında ekstrakte edilir, bu nedenle ekstraksiyonunuz ne kadar kısa olursa acı o kadar az olur. Ekstraksiyon çok iyi kontrol edilebildiğinden ve sadece daha parlak, daha asidik bir tada sahip bir fincan kahve için tasarlanmış tasarım gereği dökmeyi denemenizi öneririm. V60 veya daha iyisi bir Chemex en iyi seçeneklerinizdir. Kalın Chemex kağıdı, acı bileşiklerin çoğunu filtreler ve daha fazla asidik, meyvemsi, çiçek aromaları bırakır. Youtube'da veya burada forumda pek çok talimat var. Öğütme boyutunun çok küçük olması, çok yüksek su zemini temas süresi ve çok sıcak su nedeniyle aşırı çekmeden kaçının (yaklaşık 94 ° C mükemmel olur, ancak biraz daha aşağıya inebilirsiniz). Ek olarak, tutarlı bir partikül boyutu üreten iyi bir öğütücünüz olduğundan emin olun. Varyasyon çok büyükse (bu durumda aşağıya doğru varyasyon) ve öğütücü çok fazla para cezası (çok küçük kahve parçacıkları) üretirse, bunlar fazla ekstrakte edilecek ve acı katacaktır.

4. Olası ince ayarlar

 • Kahvenize bir tutam tuz eklemek acıyı azaltır.
 • Yerel özel kahve dükkanınızdan taze kavrulmuş tam çekirdek kahve kullanın ( Onları tanıyabilirsiniz çünkü bunlar genellikle çeşitli dökme yöntemleri sunarlar ve genellikle yenilikçi bir görünüme sahiptirler) çünkü önceden öğütülmüş kahve paketleri düşük kaliteyi maskelemek için fazla kavrulur.
 • Taze öğütün, iyi bir öğütücü ile ve hatta cezaları filtreleyerek (ince bir ağ filtresinden geçirmeniz yeterlidir)
 • Son olarak, tamamen hafif kavrulmuş kafeinsiz kahve çekirdekleri sunan özel bir kahve dükkanına bakabilirsiniz. Kafein yalnızca ikincil bir rol oynasa da, yine de acıdır ve ortadan kaldırılması acıyı azaltmaya yardımcı olabilir.Elbette su gibi başka faktörler de vardır. Ancak buradaki cevaplar o kadar basit değil ve etkisi muhtemelen yukarıda belirtilenlerden daha az.

Umarım bu, sevdiğiniz bir kahveyi bulma arayışınızda size yardımcı olur. Ayrıca bazı yerel kavuruculara gidip onlarla konuşmanızı öneririm. Size yardımcı olabilirler, kahve önerebilirler vs. ve kim bilir, belki acıyı en aza indiren kavurma profillerini denemede onlardan birinin ilgisini çekebilirsiniz.

avocado1 - "Bir tutam tuz" numarasını daha önce duymuştum ve daha önce denedim. Bunun küçük bir dereceye kadar işe yarayacağını ve belirttiğiniz gibi kızartma ve tazeliğe daha bağlı olacağını düşünüyorum. Ordudaki birkaç arkadaş, bunu çoğunlukla taze kahveye erişimleri olmadığı için kullandıklarını ve buna yardımcı olduğunu söyledi. Bir fabrikada çalıştım ve içine giren kahve ve suyun potansiyel kalitesi nedeniyle birkaç departman da tuz numarası yapıyordu. Bence tuz numarası, kötü olacağını biliyorsanız, acıyı yeniden ölçeklendirmek için işe yarıyor, ancak bunu durduracağını sanmıyorum
Ayrıca, bu, cevabın harika biçimlendirmesidir ve onu nasıl parçaladığınızı gösterir. Aynen böyle devam!
Hayır, bir tutam tuz tek başına acıyı durdurmaz. Ama daha önce de belirttiğim gibi, kahvede her zaman biraz acılık olacaktır. Bu sadece kahvenin tanım gereği olduğu gibi ve sonunda bunu temelden değiştirebilecek hiçbir şey yok. Ancak, yaptığım tüm önerileri uygulamanın kesinlikle acıyı en aza indirmeye yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Tüm önerileri uyguladıktan sonra hala daha iyi olacaksa, muhtemelen bırakıp yeşil çay gibi alternatiflere geçmenin zamanı gelmiştir. Orada acılığı uygun bir hazırlık ile sıfıra indirebilir ve sadece istenen umami ve çimenli tadı elde edebilirsiniz.
Keith E. Truesdell
2018-04-05 19:03:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

harika bir soru.

Kahvenize istediğiniz lezzeti ve lezzeti verecek birkaç faktör vardır. Sorunuzu tam olarak cevaplamak için, tercihlerinizden bazılarını da anlamamız gerekiyor ve cevap, tercihlerinize bağlı olarak biraz değişebilir.

Genel bir soru, "acılık" dediğinizde, fasulyenin "asitliğini" mi yoksa potansiyel olarak suyla ilişkili bir tadı mı kastediyorsunuz (sert veya yumuşak su tadı, muhtemelen asitli su veya akalin su) ? Ne demek istediğimi bilemeyebilir veya tam olarak anlayamayabilirsiniz. Aynı fasulyeyle aynı fransız presinde evde demlememe kıyasla işte demlediğimden iki farklı lezzet sonucu alıyorum.

Kişisel olarak, bazı acılıkların birkaç etkene sahip olan mayalama sürecinden kaynaklandığını görüyorum.
Ben şahsen Fransız basınından zevk alıyorum, ki herkes bunu yapacak müsaitliğe veya sabrına sahip değil . French Press'in tadı daha güçlü, ancak daha az acı hale getirdiğini ve fransız basınında kullandığım miktara bağlı olarak lezzetin gücünü geri çevirebileceğimi fark ettim.
Bu satırlar boyunca su güçlü> kullanmanız da BÜYÜK bir fark yaratabilir. Suyumun her zaman temiz olduğundan ve temiz bir kaptan olduğundan ve sıcaklığın çok sıcak olmadığından (şahsen 180-190 arasında) emin olmaya çalışıyorum. Keurig'lerin olduğu bir yerde çalıştım ve bazılarının yanında su kabı vardı. Bütün gün kullanılmasına rağmen, "temiz", acı olmayan tadı olan bir fincan kahve almadan önce bunları yıkamalı ve içindeki suyu boşaltmam gerekecekti. Şirket sonunda Keurigs için hat içi su kaynağı ve filtre kullanmaya başladı ve bu da büyük ölçüde yardımcı oldu (su filtresi temiz olduğunda). Çalıştığım başka bir şirkette sadece "Bunn-O-Matic" vardı ve acılığa bira fabrikasında kalsiyum birikiminin yanı sıra çok sıcak su (200F +) neden oldu. Her ikisini de ayarladım ve her hafta bira makinasını temizliyordum ve bundan sonra insanlar kahve istasyonuna akın etti.

Kahve türü bence yönteminize ve tercihinize bağlı olarak bir faktör olabilir. Birkaç arkadaş daha hafif kavurmayı sever, bu yüzden kavurmanın / kahvenin acılığını düşündükleri asiditesini almazlar. Bu arkadaşlardan bazıları "aromalı" fasulyeler / öğütücülerle de yemin edecekler, çünkü bunlar tipik olarak daha hafif kavrulmuş ve tadı, bahsettikleri acının bir kısmını oluşturacak.

Mystic Monk Coffee 'yi de denedim ve hem normal karışımları hem de aromalı karışımları için acı olmadıklarını görüyorum.

Son öneri, ben başka bir arkadaşın ve eşinin ikisinin de Kolomb kahvesini tadı nedeniyle sevmesini sağlayın ve asitliği yoktur, ancak kahvenin aromasında biraz acı vardır.

Olası başka bir öneri, duydum ama denemedim ve muhtemelen birisi detaylandırabilir, __Cold Brew__ kahve deneyin. Eski bir yöneticimin bir gecede bir Fransız basınında soğuk kahve demlediğini ve acı olmadığını söylediğini hatırlıyorum. Bazen soğuktur, bazen krema ile bazen ısıtırdı.
Cevabınız için teşekkürler. "Asitlik" hakkında soru soruyorsunuz, ama bunun ne anlama geldiğinden emin değilim, çünkü bana göre asitlik, limon ve sirkede bulduğunuz şeydir (ki bundan zevk alıyorum). Benim itirazım acının kendisine: bira ve tonik suyun tadı. Su kalitesiyle ilgili olarak, karım (bir kahve aşığı) evde filtrelenmiş suyla kahve yapıyor ve ben onu hala acı buluyorum - bu yüzden bunun sadece suyu değiştirmekle ilgili olmadığına eminim. Mystic Monk'u önerdiğiniz için teşekkürler: yorumlar acılık eksikliğinden bahsediyor, bu yüzden ilginç geliyor - her ne kadar ABD'den sipariş etmem gerekse de (!) :)
Dahası, "Cold Brew Coffee" ye baktım ve umut verici görünüyor. Yine de 2 soru: Bazı kaynaklar normal kahvenin "yarısının acılığına" sahip olduğunu söylüyor. Cold Brew için * sıfır * acılığa sahip olmanın mümkün olup olmadığını onaylayabilir misiniz? "Yarım" hala benim için çok fazla. Ben gerçekten acı her şeye karşı o kadar duyarlıyım. İkincisi, içeceği sıcak olarak içebilmek için ısıtmak mümkün mü - ama yine de sahip olduğu acılık eksikliğini devam ettiriyor mu? Yoksa onu ısıtmak birdenbire tekrar acı mı çevirirdi?
"Soğuk Demleme" kahve ile ilgili olarak, bunun "Soğuk Kahve" veya "Buzlu Kahve" olmadığını da açıklığa kavuşturmak istiyorum. Aslında onu soğuk suyla demlemek için bir süreç var. Deneyimlerime göre, araştırmadığım için bu benim yanılsamam olabilir, ancak daha yüksek sıcaklıklarda demlemek (su kalitesinden bağımsız olarak) asitliği etkiler. Öyleyse karınızdan (mümkünse) daha düşük sıcaklıklarda demlemesini isteyebilirsiniz. Yönteminizden, su ısıtıcınızdan, keuriginizden veya kontrol edemeyeceğiniz başka bir şeyden emin değilsiniz. __Ancak __, eski yöneticimden hatırladığıma göre, onu ısıtmak tekrar acıtmamalı.
"Asitlik" ve "acılık" ile ilgili olarak ... limon yerine, sirkenin sarsılmasını düşünüyorum (elma sirkesi değil). Sirke asidiktir. Acılık daha çok iyi bir biranın şerbetçiotu gibidir, ancak bunlar asitli de olabilir. __Görünüşe göre __ acılık konusunda haklısın. İnsanların asitliği kastettiklerinde acıdan şikayet ettiklerini ya da tam tersini duyuyorum.
Ayrıca, Mystic Monk'a bir e-posta gönderin, kendilerini işlerine adamış ve başka bir yerde başka bir gruba sahip veya başka birini tanıyan bir grup keşiş. Son olarak, acıyı sevdiğiniz yere götürmek, şeylerin bir __kombinasyonu__ olabilir. Soğuk Demleme, Mystic Monk ile, ısıtılmış, hafif kavrulmuş, muhtemelen aromalı.
Tekrar teşekkürler Keith. Evet, soğuk demlemenin buzlu demlemeyle aynı olmadığını anladım: Sadece onu tekrar içme sıcaklığına * ısıtabilmenizi * sağlamak istedim. Tekrar acı: biradaki şerbetçiotundan bahsettiniz. Bu, listedeki yiyecek / içeceklerin çoğunu eşleştirdiğim [bu bağlantı] (https://en.wikipedia.org/wiki/Supertaster#Specific_food_sensitivities) ile eşleşiyor! Evet, kesinlikle benim özellikle hassas olduğum acı kimyasal, onu içeren yiyecekleri reddetme noktasına kadar.
Tüm bunlar için teşekkürler Chris. Genel olarak bu konuya ve hassasiyete sahip olduğunuz için gerçekten üzgünüm. Genel olarak, ayrıntılı olabileceğimi biliyorum ve sadece başkalarının benim bahsettiğimi anladığından emin olmak istedim, özellikle de kahve hakkında o kadar fazla şey bilmiyorlarsa. Cevaplarınız için teşekkürler!
Üzülecek bir şey yok! Kahveye karşı sadece merak, esas olarak :) Pek çok yiyeceğin tadını fazlasıyla çıkarıyorum, hoş, güçlü müstehcenlik ve ekşilik tatları dahil. Bu sadece dayanamadığım acı. Tekrar teşekkürler.
Bir süre sonra buna geri dönersek, bir Fransız basınında Cold Brew ile daha fazla deney yaptım ve acının dramatik bir şekilde dağıldığını gördüm. Kahvenin ve kavurmanın bir kısmı hala doğal ve yapay tadı olabileceği için tamamen bitip bitmediğini bilemiyorum. Beyaz bir Rus tadı için bir Cold Brew Dark Roast ve bir Light Roast denedim ve her ikisi de acıyı anlayamadım. Ayrıca ikisini de ısıttım ve aynı tadı vardı, sadece sıcaktı ve herhangi bir acıyı algılayamadılar. Yine, bu benim zevkim olabilir, ancak McD'in kahvesine kıyasla ısırık yoktu
Michael
2018-04-07 20:51:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahve kavurma hakkında okurken ve espresso demlemek için etrafta arama yaparken, yıllar geçtikçe kahveyi çok uzun süre çekmenin kahveye acı katacağını öğrendim.

Deneyimlerim bana aynı zamanda belirli fasulye, acılıkta büyük bir fark yaratır. Şu anda Kosta Rika Tarazzu Cumbre'yi birinci ve ikinci çatlağın ortasında kızartıyorum ve bardağımda acılık bulmuyorum.

Yanlış sırayla başladım ve ilk bölüm olarak bir espresso makinesi aldım ama almadım sevdiğim kahveyi bul. Sonra bir öğütücü (Rocky) satın aldım ama yine de aradığımı bulamadım. Son olarak, bir kavurma makinesi aldım ve sihir gösterdi.

Temel olarak, çekirdeklerinizi kavurmaya başladığınızda, en gerçek kahve tadı ve en az acıyı alacağınızı göreceksiniz. Bundan sonra, en sevdiğin fasulyeyi bulma meselesi. Yukarıda bahsedilen kesinlikle sahip olduğum en az acılardan biri.

Ve btw kavrulmuş çekirdekler lezzetini çok çabuk kaybetmeye başlar. Bu nedenle, önceden kavrulmuş çekirdeklerdeki kahve aromasının size acı bir kahve verme şansı daha yüksektir. Bir kahve ekstraksiyonu için en uygun zaman, kavrulduktan yaklaşık iki gün sonradır. O andan itibaren bu harika tatlarını kaybetmeye başlar ve acılığını korur. Temel kural: yeşil fasulye yaklaşık 2 yıl dayanır. Kavrulmuş çekirdek yaklaşık 2 hafta dayanır. Öğütülmüş kahve oksijenle temas ettikten yaklaşık 2 saat sonra dayanır. bunu "Evde Kahve Kavurma" bölümünde okuyarak)
Evde kavurmayı duydum ama hiç denemedim. Havada patlamış mısır patlatma makinelerini daha profesyonel makinelere ve aradaki her şeye kullanan insanlar. Bu yüzden öneri ve fikirleri bu perspektiften duymak ilginç. Kendi kendine kavurmanın demleme tarzına bağlı olarak (soğuk demlemenin yanı sıra) acıyı ve asitliği değiştireceğini düşünüyor musunuz?
Julian Newman
2018-05-05 06:18:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Özür dileriz, bu aslında sorunuzun cevabı değil [yorum yapmak için çok uzun] - ancak sizin için sorunuzun cevabından daha fazla faydalı olabilir:

Söylediğin her şey düşünüldüğünde kulağa çılgınca gelse de, kahveye koklamaktan ve çikolataya demekten zevk aldığın lezzeti veren şeyin ayrılmaz bir parçası acılık olabilir - sadece acının olması gerekir doğru "lezzet bağlamında". Sizin gibi ben de kahvenin lezzetini seviyorum, ancak pek çok insanın sahip olduğu güçlü acı bir fincan sıcak kahvenin sevgisiyle empati kuramıyorum.

Dilinizde de aynı kahve aromasının tadını çıkarmak istiyorsanız burnunuzdan keyif alın, bence hikaye temelde çikolatayla aynı tamamen aynı : Saf kakaonun nefis bir çikolata kokusu vardır ve yine de ezici bir çoğunlukla acı tadı vardır; ancak kakao hem zengin sütlü-kaymaksılık hem de yüksek tatlılık içeren bir arka plan içine tamamen batırıldığında - tıpkı iyi bir sütlü çikolatada olduğu gibi - acılık ile uyumlu hale gelir. diğer aromalar artık sert olmayacak şekilde, aslında hoş koku gibi yumuşak ve hoş bir etki sağlayacak şekilde. Bu şekilde, kakaonun kokusunu alabileceğiniz harika tadı, sadece sıcak bir fincan çözünmüş kakao tozu içmeye kıyasla çok daha net bir şekilde dilde de tadılabilir.

Aynı şekilde. kahve ile. Standart "sabah kahvesi" nin tadını çıkarabileceğiniz bir versiyonu veya çeşidi yoktur. Aksine, sadece çok güçlü değil, aynı zamanda iyi bir susuz süt aroması ve çok fazla tatlılıkla harmanlandığı farklı bir formda ihtiyacınız olacak. Bazı olası öneriler:

Belirli buzlu / soğutulmuş kahve içecekleri:

 • Birçok süpermarket, Starbucks'ın "Starbucks Doubleshot Espresso" adlı bir içkisini satar. Potansiyel olarak yanıltıcı olan ad, en kötü kabusunuz olması gerektiği gibi görünmesine neden olur, ancak aslında gerçekten hoşunuza gidebilir ve acı tadı bulamayabilirsiniz.

 • Pek çok doğu restoranı, şekerli yoğunlaştırılmış sütle yapılan "buzlu kahve" servis etmektedir. Bazen (özellikle Tayland restoranlarında) kahve konsantrasyonu oldukça yüksektir, bu durumda yine de sizin için çok acı olabilir; ancak oranların mükemmel olduğu ve hiç acı hissetmediği bazı Çin restoranlarına gittim.

 • Bazı (daha büyük) süpermarketler soğutulmuş "cappuccino" satacak Alman üreticiler tarafından yapılan içecekler. Alman soğutulmuş kahve içecekleri üreticileri için "cappuccino" tipik olarak kahve ve çikolatanın iyi bir karışımı anlamına gelir. Bunların tadı gerçekten güzel olabilir. [Edeka'nın versiyonu, eğer karşılaşırsanız, özellikle lezzetlidir.]

Katı / tatlı formlar:

 • Benim deneyim, kahve köpüğü genellikle acı tadı hissetmeden iyi bir kahve aromasına sahiptir.

 • Aynı şekilde kahve dondurması için (bazen bu oldukça yüksek konsantrasyonda kahve ile yapılır çok acı olabilir).

Umarım bu sizin ve bu yazının gelecekte benzer şekilde paletlenmiş okuyucuları için yararlıdır!

Jerry101
2018-04-07 11:28:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahvenin acılığını azaltabilirsiniz, ancak belki hoşunuza gidecek bir düzeye düşürmeyebilirsiniz.

(Bir arkadaşınız dolmalık biberlere dayanamayacağını söyleyerek 10 kat daha sert tatlarsa , Muhtemelen onlardan da hoşlanmam. O zamandan beri insanlara sevmedikleri belirli bir tat olup olmadığını sordum ve çeşitli şaşırtıcı tepkiler duydum.)

Pek çok kahveye bakılırsa kafelerde, pek çok insan acı kahveye veya şeker ve krema ile örtmeye aldırmamalı. Bence iyi kahvenin iyi siyah olması gerekir.

Bazı zanaatkar çikolata üreticilerinden lezzetli% 100 bitter çikolata satın almak mümkündür. Uygun çekirdeklerle başlamalı ve iyi ayarlanmış süreçler kullanmalıdırlar. Baştan savma işi kesmez.

Benzer şekilde, (çok) acı olmayan kahve yapmak mümkündür. Uygun çekirdeklerin seçilmesini ve uygulamayı gerektirir. iyi bir süreç.

Genel olarak uygun çekirdekleri nasıl bulacağımı bilmiyorum, ancak % 100 Kona kahveyi deneyin. ("% 100" demiyorsa o zaman çok seyreltilmiş.) Meksika ve Kolombiya'dan başka mükemmel fasulyeler buldum. Bunların hepsinin orta kavrulmuş olduğunu düşünüyorum.

Demleme tekniği kritiktir. Bir AeroPress kullanmayı deneyin çünkü bira değişkenleri üzerinde çok fazla kontrol sağlar, ekstraksiyonu bir suyun bir kısmı (demledikten sonra seyreltin) ve daldırma yöntemleri daha bağışlayıcıdır.

Angels 'Cup'taki bu sayfada, mayalama değişkenleri ve deneyler için yararlı bir giriş bulunmaktadır. Bundan ve diğer kaynaklardan özetlemek gerekirse:

Demleme sırasında aşırı ekstraksiyon acı sonuçlara neden olacaktır. Bunu şu şekilde ayarlayabilirsiniz: daha kaba öğütme veya daha kısa demleme süresi veya daha soğuk demleme suyu [Angels 'Cup daha sıcak diyor, ancak diğer kaynaklar daha soğuk diyor ] veya daha az çalkalama (karıştırma) veya kahve: su oranını ayarlayın. Bu öneriler yakın olduğunuzu varsayar ancak herhangi bir değişken her iki yönde de kapalı olabilir.

Tüm bu ayarlamalar demlemeyi daha ekşi, veya çok güçlü veya zayıf ya da başka şekilde dengesiz hale getirebilir. Elde edilmesi gereken dikkatli bir denge var. Sıcaklığın ekşi notaları acı notalardan daha fazla etkilediğini söylüyorlar.

(Kahveyi daha sonra ısıtmak, artık öğütücülerle temas halinde olmadığı için kahveyi daha acı veya fazla yapmamalıdır.)

Deney yapın! Öğütme boyutunu ayarlayarak başlayın. Daha ince öğütme, daha acı demleme sağlar. Daha kaba öğütme, daha ekşi demleme sağlar. İkisi arasında mutlu bir denge olmalı.

Bira üretimi öğütme boyutuna karşı oldukça hassastır. Eşit bir öğütme elde edemezseniz, bazı büyük parçacıklara ve bazı küçük parçacıklara sahip olursunuz, bu da bazı acı ve ekşi notaların birlikte olmasını sağlar.

Bu nedenle, siz İyi bir çapak öğütücüye ihtiyacınız olacak. ( Bu Sweethome incelemesinden tavsiyeler aldım.)

Bu NY Times makalesi ekliyor:

… su, küçük kahve telvesinden büyük kahveden daha hızlı bir şekilde aromayı çıkarır. Tutarsız öğütme, aynı anda hem küçük tanelerden gelen ekşi tadı hem de büyük taneden daha acı olanı anlamına gelir.

… fasulye [öğütülürken] ne kadar soğuksa, o kadar homojen parçacıklar üretir ve lezzet o kadar eşittir.

… fasulyeleri dondurucuya koyun - bayatlık ve nemden kaçınmak için onları hava geçirmez şekilde paketleyin.

(Ancak, Baratza değirmeni donmuş fasulyeleri öğütmek için tasarlanmamıştır.)

Tamamlanacak bazı ipuçları:

 • Öğütücüyü sık sık (ayda bir?) temizleyin ve demleme ekipmanını her gün temizleyin, böylece t Kokulu yağları biriktirin.
 • Kafeinsiz deneyin. Kafeinsizleştirme işlemi acılığı azaltır.
 • Orta ve hafif rostoları deneyin.
 • AeroPress üreticisinin tarifiyle başlayın, ancak 10 kez karıştırmayın. Öğütücüyü koyun, # 2'ye kadar sıcak suyu dökün, ıslanmasına yardımcı olmak için karıştırma çubuğuyla biraz hafifçe vurun, 10 saniye bekleyin, 2-3 kez hafifçe karıştırın, ardından tuşuna basın.
 • Su sıcaklığını doğru ayarlamak için bir termometre kullanın.
 • Kahveyi ölçmek için bir ölçek kullanın.
 • Baratza Encore kullanıyorsanız öğütme boyutu # 14 ile başlayın. değirmeni. 40 öğütme boyutu adımıyla ± 1 adım ayarlamak fark edilir bir tat farkı yaratır.
 • Ters (baş aşağı) yöntemlerle uğraşmayın - bunlar daha acı kahve üretme eğilimindedir ve karışıklık riski taşır
 • Bir kağıt filtre, bambu filtreden daha "pürüzsüz" kahve tadı verir.
 • Filtreyi önceden ıslatma zahmetine girmeyin, en azından daha önemli değişkenlerle deneyler yaptı. Ön ıslatma esas olarak suyunuzun soğumasını sağlar.
Bazı hatalar var. Acı bileşikler asidik olanlardan daha az çözünür. Böylece sıcak su onları daha hızlı çeker. Acıyı azaltmak için daha soğuk su kullanmalısınız. NY Times makalesi de ekstraksiyonu yanlış yapıyor. Öğütme ne kadar küçükse, acı bileşikler o kadar kolay çıkarılır (ki bunu söylüyorsunuz, ancak sonra NY Times'dan alıntı yapıyorsunuz). Bu nedenle, daha kaba bir öğütme acıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Sorun, kahvenin dengede olmaması, yetersiz ekstrakte edilmesi ve tadı biraz ekşi olmasıdır. Ancak görünüşe göre Chris'in tercih ettiği şey bu ve acıyı en aza indirmenin tek yolu bu.
@avocado1, sıcak suyun acı bileşikleri soğuk sudan daha hızlı mı yoksa asidik bileşikleri çıkardığından daha hızlı mı çıkardığını söylüyorsunuz? Daha sıcak su kullanma önerisi, atıfta bulunulan Angel's Cup sayfasından geliyor, ancak "daha sıcak su" tavsiyelerinin geriye doğru olup olmadığını merak ediyorum. Bunun için iyi bir kaynağınız var mı? NYT makalesinin hangi bölümü çıkarma konusunda yanlış?
Ben de tam olarak bunu söylüyorum, çünkü genel olarak daha sıcak su daha hızlı ekstrakte edilir ve acı bileşikler daha sonra ekstraksiyon işleminde çıkarılır. Asitler, acı bileşiklerden daha çözünürdür, bu nedenle onlar da ekstrakte edilecek ve kapta olacaktır, ancak acı tatlar bir noktada baskın olmaya başlar. Açıkçası genel olarak kahvede biraz acılık istiyorsunuz, püf noktası asitliği, acılığı ve vücudu dengelemektir. Parçacık boyutundan bahsettikleri kısım. Doğru gerçekleri belirtirler ama yanlış bir sonuca varırlar. Daha küçük öğütme boyutu, daha hızlı ekstraksiyon, daha fazla acı (daha fazla asitlik dedikleri yerde).
Erika
2018-09-02 21:15:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İsveç Yumurta kahvesine bakın! Yumurta kahvesi LEZZETLİDİR! Yumurta tüm acıyı alır ve neredeyse kadifemsi pürüzsüz bir dokuya sahip olursunuz. Şimdiye kadar tattığım en iyi kahveyi eller aşağı ama biraz zaman alıyor ve bir Fransız basınına ihtiyacınız olacak.

bu ipucu için teşekkür ederim, denemek zorunda kalacağım. Satın alabileceğiniz herhangi bir bağlantı veya öneriniz var mı? Bununla ne yapılacağına veya belirli bir şekilde ne yapılacağına dair bir ipucu var mı?
k raffieed
2019-04-05 22:11:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ben de sürekli olarak mükemmel kahveyi arıyorum. Tatlılık aramıyorum ama en az acı tadı olan kahveyi istiyorum. Kahve terminolojisine hiç aşina değilim, ama acı olmadığını düşündüğümde hafif tadı olan bir kahve düşünüyorum.

Henüz ağızda kalmayan hafif tada sahip bir kahve bulamadım, sanırım ağızda bıraktığı tadı daha az kast ediyorum. Ancak, yakın zamanda Bullet Proof marka kahveyi denedim ve "orijinal" BF markasının daha hafif, daha az acı tadı beni şaşırttı. Öğütücüm olmadığı için bütün fasulyeyi satın almıyorum ve "siyah" kahveden bahsediyorum, hiçbir şey eklenmedi. Bu yüzden kahve kasesini aramaya devam ediyorum; ancak şimdiye kadar, orijinal Bullet Proof kahve markası, en az acı kahve için kendi gereksinimlerimi en iyi şekilde karşılıyor.

Kendi kahve yolculuğunuzda iyi şanslar

Öyle olmadığını söyleyemem hiç de acı bir tat, ama denediğim her şeyden daha az acı ve Starbucks markalarının çoğunu denediğime ve BP orijinalinin şeker, krema veya diğer değiştiriciler eklemeden en az acı olduğuna inanıyorum. BP'ye 1/2 çorba kaşığı sade tereyağı eklemeyi denedim ve bir çırpma teli kullanıp iyice havalandırırsam; benim için hiç de acı değil.

Tavsiyen için teşekkürler. "Kurşun Geçirmez" hiç de acı mıdır *? Yoksa diğer kahvelerden daha mı az acıdır? Pek çok insanın acı olmadığını iddia ettikleri bir kahveyi tavsiye edeceğini görüyorum - ancak kendi aşırı hassas zevkime göre, acı hala çok belirgindir.
ofey73
2019-04-19 01:14:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Elbette!

Buradaki ana değişken fasulyelerdir; süreç daha az önemlidir. Acılığın ana kaynağı genellikle aşırı kavrulmuş ve tadı çoğu onlardan pişirilmiş çekirdeklerden kaynaklanır, maalesef Starbucks ve Peet's gibi popüler yerlerdeki pek çok çekirdek için durum budur. Bunu anlamanın hızlı bir yolu, çekirdeklerin besleme hunisinde yağlı görünüp görünmediğidir; daha da kötüsü, onları taşlamak için öğütücünün kenarlarından kesmeleri gerekiyorsa (bu yerlerde hiç de nadir değildir).

Bu dükkanların hiçbiriyle bağlantılı değilim, onlar fikir ama olgusal bir şeyle destekleniyor. İşte bazı öneriler.

 1. Blue Bottle 'ın çekirdekleri ... ister Tokyo mağazasında ister San Francisco'da olun, ister sadece çekirdeklerini alıp, ev. Kosta Rika Lourdes de Naranjo Vista al Valle kişisel bir favoridir, ilk başta kahve bile olduğunu düşünmeyebilirsiniz.
 2. Artis Coffee da genellikle iyi bir w.r. kavurma kalitesine.
2cute2btrouble
2019-07-28 23:56:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cevapların sadece bazılarını okudum. Ben kahve uzmanı değilim. Ben de acı olmayan bir kahve arıyordum, bu da beni bu sayfaya getirdi. Acı olmayan kahve ile ne demek istediğini tam olarak anlıyorum. Hawaii'yi ziyaret ediyordum ve Hualalai Kahvesini denedim. Ve acı değildi! Oradan bir şeyler aldım ve arka yüzünde "pek çok biranın acı tadı (...) olmadan" bile yazıyor. Ama ne yazık ki Kanada'da yaşıyorum ve buraya göndermek çok saçma bir miktara mal olur. Bu yüzden acı olmayan kahveler için de googling yapmaya başladım (tatlı değil, acı değil). Her neyse, Hawaii'de olursanız, Hualalai kahvesini denemenizi öneririm. Şerefe!

Stephie
2019-10-03 14:44:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Korkarım sizin için , cevap "yoktur" olabilir.

En son yorumlarınıza göre, acılığı her zaman tam tat paketinin bir parçası olarak biraz acıyı takdir edecek ortalama bir tüketiciden çok daha güçlü algılayacak bir süper ustasınız. Burada acıyı azaltmak için pek çok iyi yaklaşım var, ancak hiçbiri onu tamamen ortadan kaldırmayacak, en azından onu "çok fazla" olarak algılayamayacağınız bir dereceye kadar. Belki de kahveli çikolataya bağlı kalmalı ve kokunun tadını çıkarmaya devam etmelisiniz.

İlginç; ama benim sezgim (kendi deneyimlerimin analizine dayanıyor, ancak yine de yanlış olabilir!) hala durumun umutsuz olmadığı yönündedir. Acılık, tam çikolata tatları paketinde merkezi bir rol oynar - en azından, kesinlikle normal sütlü çikolata (belki beyaz çikolata değil). Bu nedenle, eğer birisi kahvede bulunan acılığı içeren bir tat paketinden herhangi bir biçimde keyif alamazsa, en azından çikolatanın (belki beyaz çikolata hariç) tadını çıkarmada biraz güçlük çekeceğini umuyorum.
Açıklığa kavuşturmak gerekirse: Çoğu insanın "daha az acı kahveler" veya "acıyı azaltma" yollarının önerilerinin, güçlü bir acı kahveden kendi zevklerini paylaşmayanlarla kolayca empati kurma becerisinin eksikliğini yansıtacağına tamamen katılıyorum. Ancak yine de, sütün büyük bir kısmının şekerli yoğunlaştırılmış sütle değiştirildiği oldukça zayıf bir caffè latte gibi bir şey hayal edin: Sanırım bu işe yarayabilir! (Muhtemelen bunu sıcak bir içecek yerine buzlu içecek olarak tercih ederdim.) Bu çizgide bir şeyler bazen Çin restoranlarında bulunabilir ve bu gerçekten güzel.
(Maalesef, "tamamen katılıyorum ..." cümlenin gerçekten amaçladığımdan farklı bir tonda çıktığını fark ediyorum. Birincisi, bu sayfadaki diğer insanların güzel ve bilgilendirici yanıtlarına yönelik herhangi bir eleştiri * değil *: "çoğu insan" özellikle bu gönderide aktif olan kişileri hedeflememiştir. İkincisi, özellikle sert kahvenin acılığını seven ve sevmeyenlerle "empati kuramayan" insanları kastetmedim *. Genel lezzet paketini seven insanları kastetmiştim * I * [ve muhtemelen Chris Melville'in] çok acı bir içecek olarak kabul ettiği şeyin, bu acı seviyesini herhangi bir engel olarak algılamadan.)
@JulianNewman Alınma yok. Tat her zaman özneldir, ancak aslında belirli tat bileşiklerine (tipik olarak acılık), ortalama bir tüketicinin "acı" olarak bile tanımayabileceği bir dereceye kadar aşırı duyarlı olan insanlar vardır, bu bireyler için hala çok fazla. Ve "maskeleme", ortalama kullanıcıların alışkın olduğu şekilde çalışmayacaktır - "iyi" tatlar daha da gizlenecektir.
Teşekkür ederim. Kendi cevabımda olduğu gibi (belki o kadar net değil), hayal ettiğim şey * maskeleme * değil, çok farklı bir şey: genel tat paketi içinde acılığın nasıl algılandığını * dönüştürmek *. Hala, sütlü çikolatanın tadını çıkarabilen birinin - ki bu muhtemelen tüm şekeri çıkarırsanız yoğun şekilde acı bir tada sahiptir - eğer bu lezzet benzer şekilde ortaya çıkarsa kahvenin tadını da çıkarabilir. acılık artık sert değil, diğer tatlar tarafından hoş bir şekilde destekleniyor [örn. iyi seçilmiş oranlarda krema / süt + çok şeker].
Umesh
2019-10-18 18:11:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Belki hafif veya orta kavrulmuş bal, güneşte işlenmiş bir kahveyi soğuk demleme veya pourover ile deneyebilirsiniz. örneğin: https://purecoffeeclub.com/honey-process-coffee/

BTW burada teoriden bahsediyorum. Bazı insanlar, belirli bileşiklere karşı ekstra duyarlı olan tatlara sahiptir ve bu bileşiğin çok az bir miktarı bile ezici olabilir.

https://www.bbc.co.uk/science/humanbody/body/ makaleler / senses / supertaster.shtml

Best of Luck.

Lütfen bağlantılarınızı biçimlendirmeyi deneyin. Belki küçük bir alıntı ekleyin ve `> '' kullanılarak biçimlendirilebilir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...