Soru:
Kafeinsiz kahve bağımlılık yapabilir mi?
Möoz
2015-03-04 08:25:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Açıktır ki kafeinsiz kahve hala çok düşük miktarda kafein içerir .

Benim ilgilendiğim şey kafeinsiz kahve ise hala çok az miktarda kafein içerir ve kafein bağımlılık yapar , bu nedenle: kafeinsiz kahve bağımlılık yapar mı?

★ 'alışılmış' bağımlılıktan bahsetmiyorum. Yani her gün aynı fincan kafeinsiz kahveyi içme rutini , daha ziyade "fiziksel" veya kimyasal bağımlılık.

Dört yanıtlar:
Nicolás
2015-03-04 10:02:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kafeinsiz kahve, kafeinsiz kahve ile aynı olmadığından, bağımlılıkla ilgili kilit nokta, bir tür bağımlılık kazanmak için gereken 100 miligram kafeini sağlayan günlük kafeinsiz kahve miktarıdır 1 .

Bu tür kafeinsiz bardakların miktarı seçilen markaya göre değişecektir. Journal of Analytical Toxicology 'de yayınlanan ve Kafeinsiz kahve kafeinsiz değildir makalesinde alıntılanan bir araştırmaya göre, ortalama olarak bir fincan kafeinsiz damlatılan normal bir kahvede aldığınız kafeinin yaklaşık yirmide birini tutuyor.

Aynı makalede, daha fazla kafeinsiz kahve içmenin kafein eksikliğini telafi edebileceğini ve yine de üretebileceğini belirtiyorlar. bağımlılık.

Yani, aslında kaç bardak kafeinsiz içecek içtiğinize bağlı.

Makalede * 16 ons * bir fincan kafeinsiz kahvenin * 8 ons * bir fincan normal kahvede kafein miktarının onda biri kadar kafein içerebileceğini belirttiğini unutmayın. Yani kafeinsiz kafein artık miktarı aslında orijinal miktarın yirmide biri kadardır.
Haklısın, şimdi düzelttim.
Çok mantıklı, sanırım yeterince kafeinsiz kahve içerseniz, kafeinli kahve ile aynı etkilere sahip olacaktır. Yani; ** kafeinsiz kahve * bağımlılık yapar, aynı etkilere sahip olmak için normal kahveden daha fazlasını gerektirir **.
hoc_age
2015-03-04 19:42:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahvenin bağımlılık yapıcılığı üzerine kafeine ek olarak başka bir yaklaşım: kahvede başka birkaç psikoaktif kimyasal vardır ; bazı bağlantılar / referanslar bu sayfada ve bu sayfada mevcuttur. Bu kimyasallar arasında çeşitli miktarlarda teanin, teobromin ve teofilin bulunur.

Yapamam Kahvede bulunan bu veya diğer psikoaktif ilaçların bağımlılık yapıcı olup olmadığını (veya ne ölçüde) söyleyecek iyi kaynaklar bulun. Ancak örneğin teobromin çikolatada da mevcuttur; "çikolata bağımlılığına" katkıda bulunan bir faktör olarak önerilmiştir ( alıntı Wikipedia'da listelenmiştir).


Standart sorumluluk reddi : bu tıbbi tavsiye değildir; Ben doktor değilim; Sorularınız varsa gerçek tıbbi yardım alın.

Bu mükemmel bir nokta; Kahveye bağımlılığa neden olan kahvede * sadece * kafein değildir. Teşekkür ederim!
Aidan
2017-02-03 02:30:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Deneyimim, günde 2-4 fincan normal kahve ve birkaç siyah çay içmekten 1-2 fincan kafeinsiz kahve içmeye (ve çay içmeden) giden birinin bağımlılık yarattığıdır.

hoc_age'nin kahvede kafein dışında psikoaktif kimyasallar olduğu cevabı bana mantıklı geliyor. İçtiğim kafeinsiz kafeinsiz, diğer yöntemlere göre daha fazla kafeini ortadan kaldırması gereken İsviçre kafeinsiz yöntemidir.

Yine de, sabahları kafeinsiz kahve içmezsem, onu arzuluyorum - aynı hisle normal kafeinli sabah kahveme "ihtiyacım olduğunda".

Caro ve benzer aromalı diğer sıcak içecekleri içmeyi denedim ama vücudum kafeinsiz olsun ya da olmasın hala kahve istiyor.

Bu kesinlikle bağımlılık yapan kafeinden başka bir şey varmış gibi hissediyor.

Bu, kafeinin bağımlılık yapmasına karşı koymuyor; Bunun arkasında şüphesiz çok fazla bilim var. Normal kahveyi bıraktığımda en kötü çekilme semptomlarını hiç kafeinsiz kahvenin yardımcı olmadığı zamanlarda yaşadım. Kendimi fiziksel olarak hasta hissettim ve bir hafta süren ve sonunda ortadan kaybolana kadar her gün daha da kötüleşen ezici baş ağrıları yaşadım.

caffeine sensitive
2018-02-09 10:09:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birkaç gün kafeinsiz kahve içmeyi bıraktığımda kesinlikle kafein yoksunluğuyla baş ağrısı çekiyorum. On yıl önce sıradan bir kahve içiciydim, ancak bağımlılık ve düzenli kafein infüzyonuna duyulan ihtiyaç anneliğin programına pek uymuyordu ve durmak zorunda kaldım. Tüm kahve / çay / soda kafein kaynaklarını tamamen kestim ve yeniden ayarladıktan sonra hayat daha iyi oldu. Şimdi, yanlışlıkla, 3 veya daha fazla gün (8-16 oz / gün) art arda anlık kafeinsiz kahve içtiğimde ve ardından 4. günü atladığımda .... daha hafif de olsa, eski kafein yoksunluğu baş ağrısına neden oluyor kacirdi. Diyetimdeki diğer tek kafein kaynakları minimum bir parça çikolatadır.

Kafein içerisindeki kafeini fark etmek için çok hassas olmalısınız.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...