Soru:
Arabica çekirdekleri neden yanmış kauçuk kokusu ve tadı veriyor?
Shou
2015-09-28 19:55:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kısa bir süre önce siyah frenk üzümü notası olan Kenyalı SL28, SL34 fasulyesi satın aldım. Robusta'ya özel olduğunu düşündüğüm ezici bir yanmış kauçuk tadı var, nasıl olur?

Markayı veya perakendeciyi paylaşır mısınız? Counter Culture'dan yeni SL-28 satın aldım ve tüm demleme yöntemlerimle harika içecekler üretiyorum.
@rwyland onlar Monmouth Kenya Nduati ama bence mümkün olup olmadığını ve nasıl mümkün olduğunu kapsayan genel bir cevapla daha ilginç.
Iki yanıtlar:
pcarvalho
2015-10-08 17:11:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Unutulmaması gereken ilk şey, tadın kişiden kişiye değiştiğidir, bu nedenle, benzer tanımlara sahip diğer fasulyeleri / demetleri deneyebilir ve böylece kendi tat algınızı öğrenebilirsiniz.

Bu söylendi, Size daha fazla yardımcı olabilmek için ekipmanınızı tanımak güzel olurdu. Bir espresso makinesi kullanıyorsanız, belki de temizletme zamanı gelmiştir. Benimki bir süre önce kirliydi ve herhangi bir çekirdek, hafif kavrulmuş bile olsa yanmış kauçuk gibi tadı alırdı. Bazı infüzyon yöntemi kullanıyorsanız (ters çevrilmiş aeropress veya fransız presi), demleme süresini kısaltmayı deneyin.

tsturzl
2015-10-01 09:28:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Robusta, istenmeyen olarak görüldüğü için çok nadirdir. Arabica, fasulyeler için çok geniş bir genellemedir. Genel olarak fasulye kavrulmadan önce alt türü (diğer bir deyişle çeşidi), yetiştirildiği bölge ve nasıl işlendiği (yıkanmış, hamur haline getirilmiş, kurutulmuş vb.) Tecrübelerime göre yanmış bir kauçuk tadı veren tek şey ya fazla ya da az özütlemekten ya da koyu bir rosto satın almaktan kaynaklanıyor.

Fasulye Arabica olduğu için bunun gideceğini garanti etmez belirli bir lezzet profili veya belirli bir kalite sağlar. Öğütme boyutu, demleme süresi ve fasulye / su oranı gibi demleme parametrelerinizi ayarlamayı deneyin derim. Bu başarısız olursa, o zaman belki kahve tercih ettiğinizden daha koyu renkte olabilir veya belki de şans eseri olabilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...