Soru:
Kahve çekirdekleri evde mi yoksa kafede toplu halde mi öğütmeliyim?
Coffee
2015-10-05 21:08:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bir paket New Orleans'ın PJ'sinin bütün çekirdek kahvesinden aldım. Yaklaşık bir yıldır biraz eski. Yine de esnek bir tipim, onu içerim.

Sorun, onu parça parça mı yoksa hepsini aynı anda mı öğütmek konusundaki kararsızlığım. Oldukça iyi çalışan bir mutfak sanat makinem var. Ancak küçük bir miktar için.

Biraz taze fincan elde etmenin en iyi yolunu merak ediyorum.

Ayrıca [öğütülmüş kahveye karşı tam kahve çekirdeği hakkındaki bu soruya] (http://coffee.stackexchange.com/questions/2067/ground-coffee-or-beans) bakın.
Dört yanıtlar:
Ivan Kapitonov
2015-10-06 04:11:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu oldukça basit: Çok tembel değilseniz ve ekipmanınız elinizin altında ise, her zaman yalnızca demlemeden hemen önce gereken miktarı öğütün.

Bu yanıta göz atın etkileyici veriler.

Şimdi, eğer çekirdekleriniz çoktan yaşlandıysa, bu çok büyük bir fark yaratmayabilir - ancak hepsini aynı anda öğütmenin `` biraz taze fincanlara '' sahip olmanıza yardımcı olmasının bir yolu yoktur .

Ayrıca [öğütülmüş kahveye karşı tam çekirdek hakkındaki bu soruya] (http://coffee.stackexchange.com/questions/2067/ground-coffee-or-beans) bakın. Demlemeden hemen önce öğütme için +1 - * dakika * bile büyük bir fark yaratır! Bütün ya da değil, * bir yıl önce * kavrulmuş kahve tavsiye edilenden çok daha fazlasıdır - yaklaşık 2 gün ila 2 hafta en iyisi olduğu zamandır - [bu ilgili soru] (http://coffee.stackexchange.com/ sorular / 6 / kahvenin kavrulduktan hemen sonra-içilmesi-neden-tavsiye edilmiyor).
@hoc_age: Teşekkürler! Aklımda ön-öğütülmüş ve bütün-fasulye sorusu vardı ama bulamadım.
Krumme
2015-10-25 20:15:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çekirdeklerinizi her zaman demlemeden hemen önce öğütmelisiniz. Ayrıca fasulyeleri hava geçirmez bir çantada saklayın. Çekirdekleri öğüttüğünüzde kahve çekirdeklerinizin yüzeyini artırırsınız, bu da hava ile temas eden alanın artması anlamına gelir. Oksijen, peroksitlerin ve serbest yağ asitlerinin oluşumunda rol alan çok reaktif bir moleküldür. Bunların her ikisi de korkunç acı bir tada neden olur. Mümkün olduğunca uzun süre oksijen reaksiyonuna maruz kalan alanı mümkün olduğunca küçük tutmak istersiniz :)

El Coo Cooi
2015-10-07 23:07:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fasulye o kadar yaşlı ki bir fark yaratmayacak. Genel olarak, çekirdeğin tazeliği konusunda çok titiz davranmalı ve ardından sadece o demleme için ihtiyacınız olan kahve miktarını öğütmelisiniz. Yorgun olduğunuzda ve bir fincan kahveye ihtiyaç duyduğunuzda güçlük çıkar, ancak sonuçlar fazladan adım atmaya değer!

Induction
2015-10-09 22:18:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Öğütücünüzün bir çeşit çeşit çapak öğütücüsü olması koşuluyla - en azından gelecek için evde öğütürdüm, taze kahve. Aksi takdirde, fanlı / bıçaklı bir öğütücü ile yuvarlanıyorsanız, yerel bir mağazadan hassas bir öğütücü kullanarak daha iyi sonuçlar buldum. Bir yıllık kahve içiyorsanız ... hiçbir şeyin gerçekten önemli olduğundan emin değilsiniz :)

Şey, bıçaklı öğütücüler çapak öğütücülerden daha düşük olduğu düşünülmektedir, ancak önceden öğütmeyi tercih etmelerinin o kadar kötü olduğundan emin değilim.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...