Soru:
Kahve kirazının tadı nasıldır?
luser droog
2015-06-21 10:01:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Gönderim için yeterince uzun süre saklıyorlar mı? Bir yerden sipariş edilebilirler mi? Kurutulabilir / korunabilir / şekerlenebilir mi?

Lezzet kullanılabilir mi ... belki bir kahve içeceğinde?

Yıkanmış ve yarı yıkamada meyve tamamen çıkarıldı ve atıldı (ve muhtemelen kurtarılamaz). Kuru işlemede, meyvenin çıkarılmadan önce mayalanmasına izin verilir, bu da muhtemelen Yemen'den Sanani gibi kuru işlenmiş kahvelerdeki meyve ve şarap notalarının çoğuna ve bazı - Etiyopya menşeli kahveler (örneğin, Starbucks Ethiopia Shirkina). Meyve bunu yapabiliyorsa ... orada daha fazla potansiyel olmalı, değil mi?

Gerçekten de, * cascara * adında bir içecek var - [bu soruda] (http://coffee.stackexchange.com/questions/451/yemenite-tea-like-coffee) daha fazla ayrıntı ve aşağıdaki cevabım var. Ayrıca doğrudan ilişkili [tag: kahve-çilek] etiketini ekledim. Değerli bir konu için +1!
Kona Red, Big Island of Hawaii'de çeşitli kahve kiraz ürünleri üreten, satan ve satan bir şirket ve markadır.
üç yanıtlar:
hoc_age
2015-06-21 21:27:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pek çok soru! En baştan başlayarak ...

Tat? Kahve kirazlarının tadı hafif ve tatlıdır. Ahududu, kırmızı dut, frenk üzümü, kızılcık, vişne, kuru üzüm gibi meyvelerin hafif bir karışımı gibi lezzeti diğer kırmızı meyveleri andırır. Onları sadece kurutdum, bu yüzden biraz "kuru meyve" tadı var (örneğin, üzümler üzümde olduğu gibi). Bana göre, tütün yaprağından biraz hafif bir tada sahipler. Cascara adlı bir içecek yapmak için suya batırıldığında (bu soruya / yanıtlara bakın). İçeceğin tadı bana biraz rooibos (kırmızı çalı tisane) gibi geliyor. Bazı kafeler içeceği satıyor.

Nakliye? Yalnızca satılık kurutulmuş kahve kirazları gördüm. Belki "taze" kahve meyveleri kahve kuşağında bulunabilir, ancak tohumlar (yani kahve çekirdekleri) o kadar değerlidir ki, bütün meyvenin onu üretim bölgelerinin çok dışına çıkarmadığını düşünüyorum.

Bulunabilir mi? Çeşitli özel perakendeciler kurutulmuş meyve özü ve derileri satmaktadır (bazıları bunlara "kavuz" der) - işte Verve'den bir örnek. Kahve meyveleri, kirazlar, kavuzlar veya cascara veya qishr gibi içecekleri aramak daha fazla satış noktası ortaya çıkarabilir.

Başka koruma? güçlü> Kahve kabukları / posası iyice kurur. Yeniden nemlendirme mümkündür ancak çok zorlayıcıdır. Onlardan bir çeşit marmelat yapmaya çalıştım; bu ufuk açıcı soruya ve ayrıca Seasoned Advice’da bir sonraki soruya bakın. Henüz çok başarılı olamadığımı bildirdiğim için üzgünüm. Kurutulmuş kirazlar serttir, bu yüzden doğrudan yemek hiç hoş değildir.

İyi fikirler! Bunları gerçekten seviyorum ve başkalarını bulduğum için her zaman mutluyum ve kahve kirazlarını nasıl yiyip içeceğime dair daha fazla fikir duymaktan mutluluk duyarım.

DÜZENLEME: Tamlık için, işte cascara yapmak için kullandığım kurutulmuş kahve kiraz posasının / kabuklarının bir resmi .dried coffee cherry skins/pulp/husks

Şu anda dolapta bir çanta cascara var. Bana göre onu daha çok ebegümeci olarak etiketledim. Meyvemsi, hafif ve aromalıdır. Kahve gibi, çeşitlilik ve yetiştirme koşullarının da farklı lezzetleri vurguladığını varsayıyorum. Kiraz yemek konusunda çok fazla meyve yok. Kurutulmuş kirazları bir kafein artışı için bir trailmix'e koymayı düşündüm, ancak henüz bunu yapmadım. Kahve aslında keçilerinin meyveyi yediğini gözlemleyen bir çiftçi tarafından keşfedildi.
soho'daki Asya kahve dükkanı şimdi kahve kiraz unu pazarlıyor. Oldukça pahalı. Henüz denemedim, daha sonra sonucu bildireceğim
@chris - içeriğinizi bir yoruma taşıdı. Un hakkında daha çok şey duymak istiyorum! Bazı şeyler öğrenirseniz, bir soruyu ve kendi kendine cevabı düşünün. Biçimimiz ve önerilerimiz için [yardım] 'da daha fazlasını görün. [Coffee.se] sitesine hoş geldiniz!
Darryl
2015-06-26 11:56:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bana göre taze ve olgun bir kahve kirazının tadı daha kuru kiraz, lychee, armut gibi. Kiraz kadar meyveli değil, aynı büyüklükte ve daha yuvarlak ve evet kafein. Anlaştığımız çiftçiler, dış meyve materyalini kompostlaştıracak, tavukların etrafını gagalamasına izin verecek ve daha sonra, daha fazla kahve üretmesi için toprağın karbon materyali toprağa geri dönmesi gerektiği için çiftlikte kompostu kullanacaklar.

luser droog
2017-01-03 22:46:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Çalıştığım Starbucks'taki mağazadan Cascara şurubu aldık. Birkaç gün içinde halka açılacak.

Tadı gerçekten güzel ama tarif etmesi son derece zor. 20 yıl önce Rusya'da sahip olduğum meyve kompostosu hatıralarını çağrıştırıyor. Bana bütün etli çiçekten yapılan ebegümeci çayını hatırlatan bazı notalar var. Çok tatlı değil (benimkine fazladan pompa koyuyorum).

Ve diğer şuruplardan daha kalın. Buzlu latté'de dibe çökme eğilimindedir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...