Soru:
Öğütülmüş kahveyi nasıl saklamalıyım?
Alex A.
2015-01-28 02:59:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bütün fasulyeleri saklamak için en uygun yöntemi arayan bu soruyla karşılaştım. Aynı şekilde, tazeliğini korumak için öğütülmüş kahveyi saklamanın en iyi yolunu bilmek istiyorum. Ortam sıcaklığı ve nem dikkate alınmalı mı?

Bu bir dupe. Neden bununla ilgili bir cevap beklemediniz ve kendi sorunuzu buna referansla sordunuz bilmiyorum.
@therewillbecoffee: Bu bir kopya değil çünkü bütün fasulyeleri sormuyorum. Öğütülmüş fasulyelerin bütün fasulyelerle aynı şekilde saklanması gerekmez. Sormak mantıklı bir şey.
Tamam, geçtin.
Iki yanıtlar:
Kyle Macey
2015-01-28 03:07:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Genel olarak, çekilmiş kahveyi saklamamak en iyisidir. Kalite gerçekten önemliyse, gerçek cevap yedeklemektir. Hemen demlemek için kullandığınız şeye yetecek kadar kahve öğütmeye çalışın. Öğütülmüş kahve satın alıyorsanız, depolama ve optimum kalite bir şekilde önemsiz hale gelir.

Kahvenin yüzey alanı artırıldığında (öğütülerek), kahvenin çoğu havaya maruz kalır ve hızlanır. kahvenin ayrışması, yani muhtemelen uzun süre taze kalmayacağı anlamına gelir. Kuru, kırmızı bir şarap açmak gibi düşünün. Açıldığından beri, atmosfere maruz kaldığı için şişede bırakıldığından daha hızlı dönecek.

Kısacası, eğer lezzet ve tazelik gerçekten önemliyse saklamamaya çalışın mümkünse çekilmiş kahve.

DÜZENLE

Öğütülmüş kahveyi gerçekten saklamanız gerekiyorsa , hava geçirmez bir şekilde saklayın. Atmosfere maruz kalmak, kahvenizi tazeden daha az hale getirmede en güçlü katalizör olacak.

Cevap için teşekkürler. Ama herhangi bir nedenle öğütülmüş kahveyi saklamak zorunda kalsaydım, onu olabildiğince taze tutmak için ne yapabilirim?
Mühürlü ve hava geçirmez tutun. Atmosfere maruz kalmak en büyük düşmanın olacak
Peki tamam. Peki ya güneş ışığı, sıcaklık vb.
@Alex dediğim gibi, başka her şey önemsiz olacak. Tam yağlı kahve ile bu tür şeyler için daha fazla endişelen. Size söyleyebileceğim şey, bazılarının size söyleyeceği gibi onu buzdolabına / dondurucuya koymayın. Kahve gözeneklidir, bu nedenle buz kutusundaki tüm kokuları emer.
@Alex, lezzeti çok hızlı değiştirdiğini unutmayın. Benim için yaklaşık 3 günde çok fazla lezzet kaybetmeye başlar ve yaklaşık 1 haftada gerçekten fark edilir hale gelir, bu noktada artık benim için aynı kahve değil
bigbadmouse
2017-08-10 13:54:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sorulan soruyu tam olarak yanıtlamak için, kahvenin öğütülmüş halde satın alındığı bu Starbucks kurabiye kavanozlarından birini kullanıyorum. İyi sızdırmazlık sağlar, kolayca taşınabilir ve bonus olarak güzel görünür.

Diğer yanıtlar doğru, bu "sadece yer kokusunu / tadını" asla çok uzun süre tutamayacaksınız (yani, çok uzun süre "tazeliğini korumaz" çünkü hiçbir depolama yöntemi gerçekten işe yaramaz), ancak bu benim için makul bir şekilde beklediğiniz sürece öğütülmüş kahve ile işe yarayan şeydir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...