Soru:
Kahve, alkol tüketimleri için gerçekten yararlı mı?
Nicolás
2015-05-01 23:13:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kişiler saatler öncesinden çok fazla alkol aldıkları için akşamdan kalmalık yaşadıklarında, bazen onlara tek veya temel "tedavi" olarak değil, yardımcı olarak iyi bir fincan kahve (en azından benim ülkemde) sunulur Böyle bir durumda element.

Bunun bilimsel bir kanıtı var mı?

üç yanıtlar:
Suspended User
2015-05-01 23:49:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Hayır. Kahve genellikle, bir işyerinden atılabilecekleri kadar uzun süre uyanık kalmaları için, belki de bayılacakmış insanlara sunulur.

Alkol dehidrasyona, elektrolit dengesizliğine neden olur ve karaciğeri vergiler. Bu kapsamda standart tıbbi tedavi sıvı, elektrolitler ve vitaminlerdir. Kafein, alkol doz aşımı veya yoksunluğunu tedavi etmek için tıbbi bir ortamda asla kullanılmaz.

Kate Gregory
2015-05-02 16:46:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Akşamdan kalma, vücudun zehirlenmeye tepki göstermesidir. Kahve, içebileceğiniz diğer sıvılar gibi, dehidrasyona yardımcı olacaktır. Sarhoşluğunuz uyumanıza neden olduysa ve normalde her sabah kahve içiyorsanız, baş ağrınız kötüleşebilir veya kısmen kafein yoksunluğundan kaynaklanabilir, bu nedenle bir fincan kahve bunu iyileştirecektir. Rahatsızlık hissediyorsanız ve kahvenize krema ve şeker tüketiyorsanız bu, katı yiyecekler yemeden enerjinizi biraz artırmanın bir yoludur.

Ancak portakal suyu, çay, pop veya diğer birçok içecek kafein haricinde, seçtiğiniz içeceğe bağlı olarak aynı şeyi yapacaktır.

schvaba
2015-05-02 20:42:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Alkol Akşamdan Kalma 'yı kontrol edebilirsiniz.

Akşamdan kalma tedavileriyle ilgili bir bölüm vardır ve bu, bu "hilelerden" bazılarının farkında değilseniz çok yararlıdır. Ayrıca, hangi alkol türlerinin belirli akşamdan kalma düzeylerine karşılık geldiğini de söyler (örneğin, şarap ve votka).

Sorunuzu yanıtlamak için, kahvenin böyle bir durumda yardımcı olduğuna dair hiçbir bilimsel kanıt bulunmadığından bahsediyorlar. Daha önce de belirtildiği gibi, susuz kaldıysanız kahve içmek istediğiniz şey değildir, bu yüzden yardımcı olacağından şüpheliyim. Ayrıca akşamdan kalma literatürüne bakarsanız, ör. Alkol Akşamdan Kalmanın Tedavisi ve Önlenmesi (Google bilim adamında arama yaparsanız ücretsiz olarak alabilmeniz gerekir), kahve nadiren olası bir tedavi yöntemi olarak bile araştırılır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...