Soru:
İyi latte sanatı üretmek için bir espresso makinesinden veya buhar çubuğundan hangi niteliklere ihtiyacım var?
doppelgreener
2015-02-05 08:27:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahve yapmayı öğreniyorum ve hedeflerimden biri, sütle baştan sona köpüklenmiş, iyi, katı bir latte yapabilmek. Oraya gidiyorum, ancak bu noktadan sonra latte sanatı yaratabilmek istiyorum. Birkaç ay içinde pratik yapmak için kendi makinemi satın almam gerekecek.

Şu anki makinemiz (bakır kazanlı küçük bir ev birimi) sütü köpürtmek için iyi bir basınca sahip, ancak görünüşe göre bu basınç, mikro köpük üretmek için yeterli değil ki bunun iyi latte sanatı için gerekli olduğunu anlıyorum.

Yeni bir makine için alışveriş yaptığımda, latte sanatını düzgün bir şekilde üretebilmek için ondan hangi niteliklere ihtiyacım var? Açılı bir asaya ihtiyacım olduğunun farkındayım, ancak ilgili baskı miktarı ve diğer faktörler hakkında çelişkili haberler duydum.

Ayrıntılı soru için +1.
En iyi şekilde bilmek isterim.
Bir cevap:
Patrick Sebastien
2015-02-10 06:48:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Deneyimlerime göre, ev yapımı espresso makinesiyle mükemmel mikro köpük elde etmek zordur.

Esasen ihtiyacınız olan şey 15 barlık bir pompa ve bir kazan Daha yüksek basınç ve buhar hacmine sahip olmak için yeterli buharı tutacak kadar büyük oda .

Maalesef bu genellikle daha büyük bir espresso makinesi almanız gerektiği anlamına gelir, bu da biraz daha fazla olacağı anlamına gelir pahalı.

Üreticiler her zaman hangi boy kazanları kullandıklarına dair teknik özellikler vermediklerinden, bu konuda müşteri incelemelerine güvenmeniz gerekebilir. Yine de her zaman pompanın gücünü vermeleri gerekir.

Kendi kişisel deneyimime göre, mükemmel mikro köpük elde edebildiğim en küçük espresso makinesi bu. Ancak, endüstriyel bir makine kullanarak bir kafede iki yıl profesyonel eğitim aldım. Senin için bir veya iki beden büyütmeni tavsiye edebilirim. Breville mükemmel bir marka ve iyi köpük yapan iyi makinelere sahip.

Bunun yanı sıra, sütünüzü kontrol edebilmek için 360 derece dönebilen bir buhar çubuğu istiyorsunuz. Ayrıca, buhar çubuğunuzun sade ve basit olmasını ve yeni başlayanlar için bu 'köpük yardımcılarından' birine sahip olmamasını istersiniz. Çoğu onunla birlikte gelir ancak çıkarılabilir. Hava enjeksiyonunu kendi başınıza nasıl kontrol edeceğinizi öğrenmeniz gerekecek.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...