Soru:
Plastik / ahşap / metal karıştırıcı kullanmanın kalite farkı var mı?
InstantCoffeeJedi
2017-06-08 21:20:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Daha ticari kahvehanelerde Lattes vb. için kahve karıştırmanın metal bir kaşıkla yapıldığını görüyorum, ancak sade bir kahve sipariş edip süt / şeker eklediğimde plastik karıştırıcılar var. Benzer şekilde, işe gidip kahve içtiğimde ofiste kahveyi karıştırmak için tahta çubuklar var.

Ayrıca, sıhhi nedenlerden ötürü, kullanılan karıştırıcı tipi kahvenin kalitesini etkiler mi? Kahve hazırlarken "ideal" bir karıştırıcı malzeme var mı?

üç yanıtlar:
MTSan
2017-06-08 22:13:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sadece mantıklıyım ...

Kimyasal olarak reaksiyona girmeyecekleri için cilalı altın veya porselen ideal karıştırıcılar olmalı. Termal iletkenliği altından daha az olduğu için kahveyi sıcak tutmaya da yardımcı olabileceği için porseleni tercih ediyorum.

Bahsettiğiniz üçünü karşılaştırırken:

  • Ahşap: Bazen tadıyorum. Bu yüzden o kadar da tercih etmiyorum.

  • Plastik: Günlük hayatımızda plastik dediğimiz birçok polimer var. Bunlardan bazıları gerçekten kötü kalitede ve termal dirençlerinin kahve için yeterli olup olmadığından şüpheleniyorum. Ben de onları tercih etmem.

  • Metal: Özellikle, cilalı 18/10 paslanmaz çelik çatal bıçak takımından bahsederseniz, muhtemelen ısıya direnirler ve hiçbir şeyle reaksiyona girmezler. . Yani, onlar hakkındaki tek kötü şey, bardağınızı normalden biraz daha hızlı soğutabilmeleridir. Kaşığı kullandıktan hemen sonra çıkarın. Bu benim tercihim olacaktır.

Odun (kelime oyununu affedin) kahveye kendi tadını aşılamanın yanı sıra iyiliklerin / tatların bir kısmını emer mi?
@marcellothearcane Açıkçası bilmiyorum. Ancak, organik olduğu ve kimyasal olarak tepki verdiği açık olduğu için ahşaba güvenmem. Viski ve meşeyi düşün. Yıllar içinde tatları karışıyor ve biz onu seviyoruz. Burada iki dakika içinde kahvenin ve ahşabın tadı kesinlikle karışacak. Ama iyi olup olmadığından emin değilim. Kahvede tazeliğin ana faktörlerden biri olduğunu unutmayın.
farankoshan
2017-06-23 12:42:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu, bazılarına yardımcı olmayabilir, ancak bundan hoşlananlar için, bunlar oldukça iyi bir durumdur ...

enter image description here

Genelde hem çevresel olarak doğal hem de psikolojik olarak ahşabı tercih ederim, kahveme çelik ve / veya plastiğin değmemesini tercih ederim. Gerçekten sadece bir tercih. Şahsen bunun büyük bir tat farkı yaratacağını düşünmüyorum.
Mayo
2017-06-23 19:41:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sıhhi nedenlerden ötürü, kullanılan karıştırıcı türü kahvenin kalitesini etkiler mi? Kahve hazırlarken "ideal" bir karıştırıcı malzeme var mı?

Kısa cevap evet.

Bir karıştırıcı kahveye herhangi bir tat katmamalı ve ikincil olarak bu soruyla ilgileniyorsanız, temizlemesi kolay olsun.

Seçeneklerimiz seramik, porselen, cam, ahşap / bambu, metaller (altın, gümüş ...) ve paslanmaz çeliktir.

  • Seramik çok gözeneklidir ve sırlar en iyi ihtimalle sağlık ve lezzet açısından şüphelidir.
  • Ahşap / bambu kahve aromalarını emer. Ahşap / bambu karıştırıcı sadece kahve için kullanılıyorsa, göze çarpan herhangi bir lezzet profili vereceğini sanmıyorum. Uzun zamandır yemek çubuğu kullanıyorum ve ilave bir lezzet görmedim. Bir kamp gezisinde bir yan not olarak, kesilmiş (ama yine de taze) bir ladin dalı kullandım ve bu bir lezzet verdi. :)
  • Metaller en iyi ihtimalle şüphelidir. Konuyla ilgili alüminyum, gümüş ve diğer metaller ile ilgili çok sayıda makale bulunmaktadır.
  • Paslanmaz çelik tat vermez ve kahveyle reaksiyona girmez.
  • Porselen tat vermez ancak seramikte olduğu gibi, sırla ilgili bir endişe olabilir.

TL / DR

Gıdalar için güvenli seramik, porselen ve paslanmaz çelik lezzet vermeyecektir. / bambu çok az olabilir.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...