Soru:
Kahve ağacı meyveleri yenilebilir mi?
Tim
2015-02-02 03:06:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Bu efsaneye göre, Sheik Omar adında biri sürgünde yaşarken kahve meyvelerini çiğniyordu. O sırada onları çok acı bulduğu söyleniyor. Peki onları yemek mümkün mü ?

Ayrıca, wikipedia 'a göre: "Kahvede bulunan kafein" çekirdekler "doğal bir bitki savunmasıdır otçulluğa karşı, yani bitkinin tohumlarını koruyan zehirli bir maddeye karşı. "

Ama açıkça bu bizi insanları zehirlemiyor.

Bir cevap:
JayCo
2015-02-02 06:57:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

TL; DR Evet, yenilebilirler ve insanlar için toksik değildirler.

Uygun şekilde adlandırıldıkları şekliyle kahve kirazları ince bir kağıt kabuğu ve yapışmış zamktır ( meyvenin eti olarak düşündüğümüz şey). Kahve kirazları, Latin Amerika'daki kahve çiftçileri tarafından bir içecek olarak, cascara olarak tüketilmektedir.

Kahve kirazları, kavurma işleminden geçmedikleri için ortalama olarak kahveden daha fazla kafein içerir. Kahvenin geçtiği yeşil işleme / hamur haline getirme / öğütme sürecine bağlı olarak, kahve kirazlarının genellikle acı ve oyunsu bir tadı vardır.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...