Soru:
Fasulyeleri vakumlu kapalı tutmak ne kadar maddedir?
Aviel Gross
2015-02-25 04:02:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahve yapmak için bir moka kabı (makineta) kullanıyorum ve çekirdekleri dondurucuda bir torbada (ağzı kapalı değil) dondurucuda saklıyorum.

En iyiye ulaşmak için insanlara bunu söylemeye devam ediyorum aroma ve en taze kahve çekirdeklerinin kavurulduktan sonra kullanıma kadar vakumda tutulması gerekir ve bu nedenle kapalı Nespresso kapsülleri ve makinelerini (veya başka bir kapsül espresso makinesi eşdeğerini) kullanmaktan başka bir kaçış yoktur.

Ne kadar önemli? Çekirdekler vakumda tutulmazsa aroma / tazelik ne kadar kaybedilir? (ancak yalnızca bardak yapmadan önce öğütülüyor)

Bir cevap:
Suspended User
2015-02-25 06:03:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kahve çekirdekleri, hava geçirmez bir kapta uygun şekilde saklandığında, kavurmadan yaklaşık 12 ila 48 saat sonra, belki bir veya iki hafta sonrasına kadar en tazedir. Bu dönemin erken döneminde (üç veya dört gün sonra kavurmadan hemen sonra) çekirdekler hala bazı gazlar yaymaya devam edecek, bu nedenle kahve poşetlerindeki tek yönlü vanaların nedeni budur. Bu durumda, vakumla mühürleme bu süreyi biraz uzatabilir, ancak sonsuza kadar uzatamaz. Kahvenizi dondurucuda saklamak sorunu daha da kötüleştirir çünkü dondurma çözdürme döngüsü çekirdekleri kurutur ve yağları çekirdeklerden ayırmaya zorlar.

Öyleyse, çekirdekleri ev yapımı bir kavurma işinden alırsam ve normal bir plastik torba içinde gelirlerse, yapabileceğim en iyi şey onları dolapta tutmak ve dondurucudan kaçınmak olur mu? Dondurucunun tüm mutfak tazeliğinin sihirli çözümü olduğunu düşündüm ...
Doğru. Bunları hava geçirmez bir kapta dolapta saklamak daha iyi olur (şahsen mason kavanozları kullanırım). Dondurucu, uzun süreli saklama için uygundur (öğenizi vakumla kapattığınızı varsayarak). Bununla birlikte, öğeleri tekrar tekrar dondurmak, çözmek ve yeniden dondurmak onları daha hızlı mahvetme eğilimindedir.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...