Soru:
Kötü kokulu kahve çekirdekleri
EconJohn
2020-06-10 00:22:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Yakın zamanda kendi kahvemi öğütmeye başlamak için popüler bir kahve zincirinden bir torba orta boy kavrulmuş kahve çekirdeği satın aldım. Bununla birlikte, bu fasulyelerin çok fazla kir ve hatta bir çeşit mide bulandırıcı ceviz kokusu ile gübre gibi koktuğunu keşfettim. Bu, aynı markanın genellikle güzel kokan kahveye sahip öğütülmüş kahvesinden çok farklı.

Bu yeni bir çanta, bu yüzden o markayı bir daha satın almamaya karar verdim ancak kahvenin yapabileceğini düşünmemiştim bu şekilde kokla.

Kahvenin bu "kirli" kokusunun kokusu nedir? Kavurma işleminden mi? Kendi fasulyemi kavursam bunu alır mıydım?

Bir cevap:
Richard Simpkins
2020-06-11 18:12:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Fasulye, özellikle topraksı bir lezzet profiline sahip olduğu bilinen fasulyeler, kir gibi kokabilir. Kaçınmak istediğiniz şey, zamanla aşırı oksitlenen yağlar nedeniyle bu şekilde olabilen kokulu fasulyelerdir. Her zaman kavurma tarihini kontrol edin ve birkaç aylık kahve içmeyin. Torbanın kavrulma tarihi yerine son kullanma tarihi varsa, bu ne kadar zaman önce kavrandığını bilmenizi istemedikleri anlamına gelir. Bunları satın almayın.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 4.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...