Soru:
Kahve çekirdeklerimi kavurmak
Peter Pei Guo
2015-12-07 00:50:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İnternette az önce bazı insanların kahve çekirdeğini öğütmeden önce tadı ayarlamak için kavurduğunu okudum. Bu kulağa çok ilginç geliyor ve denemek isterim. Bunu doğru bir şekilde yapmak istiyorum ve birkaç şeyi merak ediyorum:

  1. Hangi sıcaklığı ne kadar süreyle kullanmalıyım? Bunun kahvenin mevcut kavrulması ve istediğim hedef kavurma tarafından belirlendiğini düşünürdüm, yol göstermesi için herhangi bir arama tablosu var mı?
  2. Bazı insanlar kavurmadan sonra soğutma ve gazdan bahsetti . Bu ne anlama geliyor? Soğutma kısmını anlıyorum, ancak ne tür bir işlem gazdan arındırılır - Sanırım çekirdek soğutulurken kendi başına bir süreç meydana geliyor, ancak tam olarak ne olduğunu merak ediyorum.
Kavrulmuş çekirdekleri satın aldıktan sonra ikinci kez kavurmayı mı yoksa yeşil fasulyeleri kavurmayı mı soruyorsunuz? Hiç kimsenin kahveyi yeniden kavurmaktan (ikinci kez kavurmak) bahsettiğini duymadım. İlk seferinde düzgün bir şekilde kavrulmuş çekirdekleri satın almaktan çok daha fazla iş gibi görünüyor.
Bir cevap:
PJNoes
2015-12-07 23:57:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

İlk sorunuz tam olarak net değil. Çiğ kahve çekirdekleri yenilebilir olmadığından tüm içilebilir kahveler önce kavrulmuştur. Çekirdekleri yeniden kavurmanın bazı nedenlerden dolayı pratik olmadığını okudum, ancak Peter Pei Guo'nun, kahveyi neden yeniden kavurmak isteyeceğinizle ilgili yorumlarına katılıyorum.

Kahve çekirdekleri kavurulduktan hemen sonra, çekirdek içinde meydana gelen kimyasal değişikliklerin bir sonucu olarak karbondioksit gazı üretir. Bu gazın, çekirdeğin içinden 3-5 gün arasında herhangi bir yerde salınması biraz zaman alır.

Bunun gerçekten doğru olup olmadığını görmek için kavurduktan hemen sonra kendi kavrulmuş kahvemi hazırladım ve evet, doğru.

Kavurulduktan hemen sonra kahve, karbondioksit gazına (karbolik asit) eşlik eden asitlikten gerçekten sert, ekşi bir tada sahip olur. Aynı zamanda sıcak su ilavesiyle gerçekten şiddetli bir şekilde köpüklendi (yeşerdi). Kavrulmuş kahveyi yaklaşık 5 gün dinlendirdikten sonra, aynı çekirdekten elde edilen kahvenin tadı harika oldu.

Taze kavrulmuş kahve çekirdeklerinin göstergelerinden biri, eklemeyle birlikte bir miktar karbondioksit gazı açığa çıktığı için ürettikleri çiçeklenmedir sıcak su .

Zaman geçtikçe ve çekirdekler biraz bayatlamaya başladıkça, çiçeklenme azalır , ardından kaybolur . Bununla birlikte, taze kavrulmuş kahveyi uygun şekilde dinlendirdikten sonra, az miktarda karbondioksit kalıntısı tadı etkilemez . Ancak kavurmadan hemen sonra , karbondioksit seviyeleri, demlendiğinde kahvenin tadı güzel olmasını sağlamak için çok yüksektir .

Fasulyelerimin çoğu için 24 saatin yeterli olduğunu görüyorum. Kızartmadan 3 ila 5 gün sonra en iyi lezzeti elde ederim. Tarif ettiğiniz kadar dinlenirsem, o pencereyi özlerdim.
Sanırım belirli çekirdek ve kızartma seviyesine bağlı. Normalde kullandığım doğu Afrika çekirdeklerinin 24 saatini çok kısa buldum.


Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...