Soru:
Fransa'da krem ​​şanti olmadan cappuccino nasıl sipariş edilir?
diynevala
2016-02-02 17:02:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Paris'teki seyahatimde yerel bir kafede kapuçino sipariş ettim. Aldığım şey, üstüne tenis topu büyüklüğünde çırpılmış krema olan, çikolata şurubu ile süslenmiş büyük bir fincan kahveydi. Çoğu Finli gibi, fincanı şikayet etmeden içtim.

Ancak, bana bir cappuccino yerine ucuz bir ikame sunulduğunu hissediyorum, espresso mu olduğundan emin değilim, sadece filtrelenmiş kahve.

Turist olduğumuz için mi, yoksa yer ucuz olduğu için mi yoksa onların yerel kapuçino çeşidi miydi? Her zaman cappuccino'nun üzerinde süt köpüğü olması gerektiğini düşünmüşümdür, tenekeden krema değil.

Bir sonraki kapuçinoyu garsona hakaret etmeden VE krem ​​şanti olmadan nasıl sipariş edebilirim?

Sanırım süreci, onlar yaratırken ve krem ​​şantiyi eklemek üzereyken, sadece "krem şanti yok, teşekkür ederim" demeniz yeterli.
Başlığınızdan, kremalı kremalı bir cappuccino isteyip istemediğinizi merak ediyordum. Umarım düzenlemem başlığı geliştirmiştir! (Bu soru bana Fransa'ya özgü görünüyor, başka hiçbir yerde krem ​​şanti ile kapuçino almadım ...)
Düzenlemeyi onayladım, ancak durum HERHANGİ bir ülke ve HERHANGİ bir kafede turistler için hızlı ve ucuz bardaklar için geçerli olabilir. :(
Dört yanıtlar:
fredley
2016-02-02 17:16:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muhtemelen bir kapuçinonun ne olduğunu bilmeyen veya bir kapuçinonun ne olduğunu bilmeyen bir yere çarptınız.

Fransız kahve kültürü İtalyan kültüründen biraz farklı, ancak genellikle bir kapuçino beklediğiniz gibi.

Fransız kahve kültürü için bu kapsamlı kılavuzu buldum ve şunu belirtiyor:

Capuccino - Bir Fransız kapuçinosu yüzde otuz espresso kahve, yüzde elli süt, yüzde yirmi köpüktür ve krem ​​şanti içermez. Bulunduğunuz kafede krem ​​şanti varsa, turistlere hitap eden bir kafede olmalısınız.

Demek ki şansınız yaver gitmiş gibi görünüyor!

MTSan
2016-02-13 02:34:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Birkaç yıldır Belçika'nın batısında yaşıyorum. Fransız kültüründen çok etkilendiklerini söyleyebilirim. Bununla birlikte, günlük Fransız Cappuccino rutinlerinin tam olarak farkında değilim, Belçika'daki gözlemlerimi de eklemek isterim.

Belçikalıların genellikle her iki seçeneği de vardır. Cappuccino'nuzu buharda pişmiş süt veya krem ​​şanti ile sipariş edebilirsiniz. Hangisini tercih ettiğinizi belirtmediyseniz, büyük ihtimalle krem ​​şantidir. Garson / garson iyi bir insan ise hangisinin tercihiniz olduğunu sorar. Bu yüzden, bunlar çoğunlukla 2008-2010 civarında Belçika'nın batı yakasında yaşadığım mütevazı deneyimlerimdi.

(Tatlı çırpılmış krema fikrinin, alıştıkları waffle'ların tepesinden kaynaklandığını varsayıyorum.)

Şu anda Belçika'da seyahat ediyorum ve durumun böyle olduğunu teyit edebilirim. Nokta üzerinde.
Birkaç yıl sonra tekrar Brüksel'deydim. Bu sefer bu davranışı izlemeye karar verdim. Bazen olmaz ama en çok bu durum menüde belirtilir. Ya İtalyan / Viyana ya da doğrudan süt köpüğü / süt kreması olarak. [Burada] (https://i.stack.imgur.com/HIu3W.jpg), Brüksel şehir merkezinden bir menü listesi görebilirsiniz. [Burada] (https://i.stack.imgur.com/kgtgc.jpg) hazırlanan "cappuccino metli cüruf odası (NL)" veya "cappuccino chantilly (FR)" yi görebilirsiniz. Oldukça Belçikalı ...
Nzall
2016-02-02 21:12:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Olası nedenler:

  1. Kafedeki makinede cappuccino modu yoktu (olası değildir, ancak mümkün);
  2. Makinede bir cappuccino modu VAR, ancak barmen, cappuccino makinesini nasıl kullanacağını bilmiyordu;
  3. Kafenin menüsünde aslında iki çeşit cappuccino vardı: biri krem ​​şanti ve diğeri buharda pişirilmiş süt;
  4. Kafede daha ucuz alternatifler kullanarak köşeleri kesmek.

Fransız wikipedia'sına bakmayı denedim ve krem ​​şanti yerine süt köpüğü ile olduğundan emin olmak istiyorsanız, sormayı deneyebilirsiniz. "café mus" (Wikipedia'ya göre başka bir terimdir) veya "votre cappuccino, c'est avec du lait moussé" mi sormak için?

Bir yan not olarak: genellikle krem ​​şanti ile espresso denir Fransa'da bir "café Viennois" ve krem ​​şanti genellikle "chantilly" olarak adlandırılır (kabaca shauntiyi olarak telaffuz edilir).

Böyle bir tembellik görmek üzücü - para karşılığında kahve ikram etmelerine izin verilmemeli.
user7036
2018-10-08 12:08:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Şu anda Fransa'nın güneyinde seyahat ediyor. Sète'de açık havada bir kafede bir cappuccino sipariş ettiğimde, beklediğim gibi değil, krem ​​şanti ile bir kahve aldım. Daha sonra başka bir köy kafesinde krem ​​şanti ile kahve servis edildiğini fark ettim. Ne sipariş ettiklerini duymadım ama menüde Cappuccino vardı. Arkadaşım, elbette bir Cappuccino olmayan ancak bu durumda krem ​​şanti ile kahveden daha iyi olan bir Cafe au Lait sipariş etti.Bu Soru-Cevap, otomatik olarak İngilizce dilinden çevrilmiştir.Orijinal içerik, dağıtıldığı cc by-sa 3.0 lisansı için teşekkür ettiğimiz stackexchange'ta mevcuttur.
Loading...